PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» TIBETSKI MASTIFF, štenci na prodaju!
Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimeJuče u 9:31 am od usluzni

» Na prodaju zemljište na Zlatiboru, naselje Potoci, 842m2
Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimeJuče u 9:30 am od usluzni

» Dve moderne lux kuće na samom Zlatiboru
Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimeJuče u 9:28 am od usluzni

» Servis i montaža svih vrsta klima Novi Sad
Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimePet Apr 26, 2024 1:58 pm od oglasise

» Kuća - Stambeno Poslovni Objekat
Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimeČet Apr 25, 2024 8:05 am od oglasise

» Tiffany stolice - Garancija 5 godina!
Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimeUto Apr 23, 2024 12:06 am od usluzni

» Online casovi nemackog jezika
Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimeUto Apr 23, 2024 12:05 am od usluzni

» Fotinija - Red robin - Akcija
Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimeSub Apr 20, 2024 12:40 pm od usluzni

» Usluge mini bagerom I kamionom
Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimePet Apr 19, 2024 4:40 pm od oglasise

Naj bolji poslanici
Sirijus
Kako cuvate zdravlje ? Vote_lcapKako cuvate zdravlje ? Voting_barKako cuvate zdravlje ? Vote_rcap 
Nina
Kako cuvate zdravlje ? Vote_lcapKako cuvate zdravlje ? Voting_barKako cuvate zdravlje ? Vote_rcap 
Rin Tin Tin
Kako cuvate zdravlje ? Vote_lcapKako cuvate zdravlje ? Voting_barKako cuvate zdravlje ? Vote_rcap 
anja_x
Kako cuvate zdravlje ? Vote_lcapKako cuvate zdravlje ? Voting_barKako cuvate zdravlje ? Vote_rcap 
SAN-ANA
Kako cuvate zdravlje ? Vote_lcapKako cuvate zdravlje ? Voting_barKako cuvate zdravlje ? Vote_rcap 
Beba
Kako cuvate zdravlje ? Vote_lcapKako cuvate zdravlje ? Voting_barKako cuvate zdravlje ? Vote_rcap 
DONAU
Kako cuvate zdravlje ? Vote_lcapKako cuvate zdravlje ? Voting_barKako cuvate zdravlje ? Vote_rcap 
grujica
Kako cuvate zdravlje ? Vote_lcapKako cuvate zdravlje ? Voting_barKako cuvate zdravlje ? Vote_rcap 
vasko
Kako cuvate zdravlje ? Vote_lcapKako cuvate zdravlje ? Voting_barKako cuvate zdravlje ? Vote_rcap 
usluzni
Kako cuvate zdravlje ? Vote_lcapKako cuvate zdravlje ? Voting_barKako cuvate zdravlje ? Vote_rcap 
April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53918 članaka u 3330 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 4 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 4 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 Kako cuvate zdravlje ?

Ići dole 
+2
SAN-ANA
Rin Tin Tin
6 posters
AutorPoruka
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Kako cuvate zdravlje ? Empty
PočaljiNaslov: Kako cuvate zdravlje ?   Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimePon Maj 12, 2008 2:02 am

U trci sa vremenom, za novcem i za nekim boljim zivotom ugrozavamo ono sto je najvaznije.Svoje zdravlje.
Nazalost, cesto toga postajemo svesni tek kad ga ozbiljno narusimo.
Dok sedimo ovde savijene kicme, utrnulih zglobova i obamrlih nogu, i upaljenih ociju zevamo u to-sto-je-monitor, mozda je bolje da vas pitam (a i sebe, naravno), da li ga uopste cuvate?
Idete li redovno na preglede, koristite li kondome, idete li kod stomatologa ? Kako se hranite ? Spavate li dovoljno ? Koristite li neke dodatke ishrani ?
Imate li neku formulu za zdrav zivot ?
Nazad na vrh Ići dole
SAN-ANA
Panonski admiral
Panonski admiral
SAN-ANA


Broj poruka : 1724
Godina : 43
Ort : pancevo
Datum upisa : 08.05.2008

Kako cuvate zdravlje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako cuvate zdravlje ?   Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimePon Maj 12, 2008 2:13 am

trenutno slabo cuvam zdravlje posto cerka trazi dosta, spremam ispite, pa ostajem do jutra da ucim, ali zato pokusavam to da nadoknadim koliko toliko zdravom ishranom i vitaminima koje dodatno pijem
Nazad na vrh Ići dole
elunda
Uvazeni clan
Uvazeni clan
elunda


Broj poruka : 144
Godina : 58
Ort : zr
Datum upisa : 10.05.2008

Kako cuvate zdravlje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako cuvate zdravlje ?   Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimePon Maj 19, 2008 11:08 pm

  Jako lose cuvam zdravlje,marta meseca su mi pronasli,HOLESTEROL,TRIGLICERIDE,POVISENI KRVNI PRITISAK,ARITMIJA SRCA . . . i sad sam u frci,jos mi smeta i ova promena vremena,katastrofa.HELP!  
Nazad na vrh Ići dole
boginjaljubavi
Panonski admiral
Panonski admiral
boginjaljubavi


Broj poruka : 558
Ort : germany-nrw-duisburg
Datum upisa : 03.06.2008

Kako cuvate zdravlje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako cuvate zdravlje ?   Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimeUto Jun 10, 2008 12:30 am

ja idem redovno kod lekara svakih 6 meseci kontrolisem si krv, jer pijem tablete zbog visokog pritiska i za sad je sve uredu zdrava sam osim sto moram piti lekove za pritisak ali ga sa lekovima odrzavam, kod zubara idem svakih 6 meseci na kontrolu a ako imam nekih problema sa zubima onda i cesce ga posecujem, na zadnjoj kontroli krvi bio mi je secer u krvi povisen pa sam se pocela muciti sa djetom i uspela sam velikom mukom da nesto smrsavim i secer u krvi mi se odmah popravio jedino me cesce glava zna boleti a to sam sama kriva posto dugo sedim za kompjuterom i vrat mi se ukoci i bol mi iz vrata ide u glavu
a sto se tice spavanja nespavam ponekad dovoljno jer kazem opet to je zbog kompjutera znam da nije to dobro sedeti pred njim toliko a sto cu posto zivim sama moram nekako da si dosadu skracujem jer ja neradim a i nemam drugove pa mi je kompjuter sve
Nazad na vrh Ići dole
sestrica
Zasluzni clan
Zasluzni clan
sestrica


Broj poruka : 166
Godina : 37
Datum upisa : 17.06.2008

Kako cuvate zdravlje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako cuvate zdravlje ?   Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimeSub Jun 21, 2008 4:10 pm

Čuvajte srce, nemate drugo

Kako cuvate zdravlje ? Srce_v

Infarkt i šlog su ubice broj jedan u svetu i odgovorni su za smrt 17,5 miliona ljudi svake godine. Slična je situacija i u našoj zemlji. Oko 57 odsto svih smrtnih slučajeva u Srbiji posledica su bolesti srca i krvnih sudova. I mlađi na udaru, pet odsto petnaestogodišnjaka ima povišen pritisak.

Faktori rizika
- Povišen krvni pritisak
- Povišen nivo holesterola
- Šećer u krvi
- Nedovoljan unos voća i povrća
- Prekomerna uhranjenost i gojaznost
- Nedovoljna fizička aktivnost
- Alkohol
- Pušenje Svetski dan srca koji se obeležava danas pod sloganom, "Udruženi za zdravo srce" biće obeležen u više od 100 zemalja širom sveta - šetnjama, raznim takmičenjima, fitnesom, tribinama i naučnim skupovima.
- Danas od kardiovaskularnih bolesti u istom procentu obolevaju i žene i muškarci, što nije bio slučaj pre dve decenije kada su muškarci češće obolevali- kaže povodom obeležavanja Svetskog dana srca Nevena Karanović, državni sekretar Ministarstva zdravlja Srbije. Ona to objašnjava činjenicom, da su žene ušle u trku za sticanje materijalnog bogatstva zbog čega su sve više izložene stresu. Posebno zabrinjava to što se starosna granica stalno pomera naniže.
- Kroz prijemnu ambulantno dnevno prođe 150 do 200 pacijenata. Mi smo pre sedam godina radili 300 pejsmejkera godišnje, za ovu godinu planirano je da se ugradi 1.300. Dnevno se u našoj ustanovi radi 20 do 25 kateterizacija srca. Naš najveći problem je i to što moramo da se bavimo opštom kardiologijom, mnogo više nego specifičnom. Ipak moj opšti utisak je da se danas mnogo brže dolazi do dijagnostike, brže se rade operacije - kaže dr Pavlović.
Kako bi smanjili rizik za nastanak kardiovaskularnih bolesti lekari savetuju više fizičke aktivnosti, pravilnu ishranu, izbegavanje alkohola i cigareta.
Obavezne žitarice
U ishranu obavezno uvrstite pahuljice, integralno brašno i testenine, crni hleb, žitarice u zrnu (integralni pirinač, proso i ječam), mahunarke (pasulj, sočivo, grašak, boranija), biljne čajeve, prirodne začine (bosiljak, mirođiju, peršun), razno sveže voće i povrće, posna mesa (piletinu, ćuretinu, ribu), mleko i mlečne proizvode od obranog mleka, nerafinisana ulja (maslinovo).
Iz ishrane izbaciti
Slane i slatke grickalice, beli šećer, integralno brašno, gazirane i negazirane sokove, konzerve, gotova jela, sosove, prelive za salate, vegetu, suhomesnate proizvode, punomasne sireve, pavlaku, kajmak, majonez, kečap, svinjsko meso, lisnata testa.
Nazad na vrh Ići dole
sestrica
Zasluzni clan
Zasluzni clan
sestrica


Broj poruka : 166
Godina : 37
Datum upisa : 17.06.2008

Kako cuvate zdravlje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako cuvate zdravlje ?   Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimePon Jun 23, 2008 1:00 am

Jabuka - čudotvorni lek protiv stresa

Bez obzira na vrstu, jabuka je pravi rudnik zdravlja. Ona sadrži više korisnih sastojaka nego bilo koje drugo voće, ali ne samo to: naučnici su ustanovili da je svaki od tih dragocenih sastojaka i veoma delotvoran protiv stresa.

Kako cuvate zdravlje ? Jabuka-x

VODA nadoknađuje gubitak tečnosti
Kada smo pod stresom, često se i više znojimo. Pošto udeo vode u jabuci čini čak 85 odsto, konzumiranjem ovog voća možete da nadoknadite gubitak tečnosti.

VITAMINI jačaju nerve
VITAMIN C Kada smo pod stresom, organizam luči hormon adrenalin i troši vitamin C. Osim toga stvaraju se slobodni radikali, koji izazivaju starenje ćelija (npr. kože). Vitamin C pomaže da se neutrališe njihovo štetno dejstvo. U jednoj jabuci ima 18 miligrama ovog vitamina.
VITAMIN B Jabuka sadrži i sve vitamine iz grupe B (izuzev B12), i to u velikim količinama. Ovo pogoduje nervnom sistemu, između ostalog i zbog toga što vitamin B podstiče stvaranje belančevina.
ACE Ovaj vitaminski trio na različite načine jača imunološki sistem.

VLAKNASTE

MATERIJE kondicioni trening za creva
Stres se negativno odražava i na varenje. Rendana jabuka je poznat domaći lek protiv dijareje. Velika količina vlaknastih materija aktivira rad crevnih bakterija.

ŠEĆER daje energiju
Jedna jabuka sadrži 2 grama grožđanog i 5,7 voćnog šećera, koje telo brzo apsorbuje pa samim tim brzo dobija novu snagu.

BELANČEVINE se nadoknađuju
Proteini su zaduženi za regulisanje metabolizma, a osobe pod stresom ih više troše. Jabuka sadrži sve aminokiseline, koje su neophodne organizmu za stvaranje novih belančevina.
Nazad na vrh Ići dole
Sirijus
Panonski admiral
Panonski admiral
Sirijus


Broj poruka : 16475
Godina : 56
Ort : Niš
Datum upisa : 11.06.2008

Kako cuvate zdravlje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako cuvate zdravlje ?   Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitimeSub Jan 24, 2009 8:06 pm

Mahanje Maksimalno se trudim da sačuvam zdravlje. Recimo, šetam svaki dan po par sati. Jedem što je moguće manje masnu hranu, začinjenu. Relativno dugo gledam TV, po 4-5 sati svakog dana, na comp sam po 2-3 sata, kako kad. Ishrana-voće i povrće, kad god se ima mogućnosti. Nepušač sam, pijem alkohol, čaša piva ili crnog vina dnevno, na vazduhu sam često. Jedem više puta dnevno, pomalo. E, sa spavanjem imam problema. Dosta razmišljam o stvarima koje su mi se desile tokom prethodnog dana i eto nesanice. Spavam 6 sati, retko kad 7 sati i još se i budim tokom noći.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako cuvate zdravlje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako cuvate zdravlje ?   Kako cuvate zdravlje ? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako cuvate zdravlje ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Da li TV utice na zdravlje ?!
» Posao i zdravlje
» Redovan sex-Dobro zdravlje
» Kako sminkate oci ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: LIFESTYLE :: ZDRAVLJE I LEPOTA-
Skoči na: