PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» Online casovi madjarskog jezika
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeJuče u 2:39 am od usluzni

» Anakonda Security Sombor
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeJuče u 2:38 am od usluzni

» Potrebna devojka za rad u cvecari sa iskustvom u trgovini
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeJuče u 2:31 am od usluzni

» Potrebni kuvari, pomocni radnici u kuhinji, devojke za serviranje sladoleda i kolača
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeJuče u 2:30 am od usluzni

» Online Pozivnice CountDown
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeSub Maj 04, 2024 10:11 am od oglasise

» Mercedes vito 109 cdi 2005
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimePet Maj 03, 2024 10:04 am od oglasise

» Na prodaju placevi KO Čortanovci
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimePet Maj 03, 2024 8:37 am od oglasise

» Nedovršena vikendica KO Čortanovci
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeČet Maj 02, 2024 8:23 pm od oglasise

» Prodajem vikendicu, Čortanovci
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeČet Maj 02, 2024 7:29 pm od oglasise

Naj bolji poslanici
Sirijus
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_lcappatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Voting_barpatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_rcap 
Nina
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_lcappatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Voting_barpatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_rcap 
Rin Tin Tin
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_lcappatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Voting_barpatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_rcap 
anja_x
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_lcappatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Voting_barpatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_rcap 
SAN-ANA
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_lcappatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Voting_barpatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_rcap 
Beba
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_lcappatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Voting_barpatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_rcap 
DONAU
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_lcappatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Voting_barpatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_rcap 
grujica
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_lcappatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Voting_barpatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_rcap 
vasko
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_lcappatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Voting_barpatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_rcap 
usluzni
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_lcappatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Voting_barpatuljasti zecevi kao kucni ljubimci Vote_rcap 
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53926 članaka u 3338 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 patuljasti zecevi kao kucni ljubimci

Ići dole 
+17
zeka-peka
Bubili97
andrija
zoka.luna
Somi
stryker
Hermiona
Violent
Stefan L.
newena
biki
NiNnNa
bona8
minka24
* Mrvica *
Rin Tin Tin
SAN-ANA
21 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
SAN-ANA
Panonski admiral
Panonski admiral
SAN-ANA


Broj poruka : 1724
Godina : 43
Ort : pancevo
Datum upisa : 08.05.2008

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeSre Maj 14, 2008 5:50 pm

PATULJASTI ZECEVI – KUĆNI LJUBIMCI


Zecevi su vrlo pitomi, dragi, veseli, i inteligentni kućni ljubimci. Vole društvo ljudi, a mogu se čak i pomalo dresirati. Postoji mnogo pasmina zeceva - patuljasti, orijaši, ovnoliki (sa spuštenim ušima), dugodlaki, kratkodlaki, i dr. Dolaze u mnogobrojnim kombinacijama boja. Ponekad je teško odrediti pasminu, pa vam često čak ni trgovac u pet shopu neće znati objasniti koja je to pasmina koju prodaje. Četiri najpopularnije pasmine, unutar kojih postoji još nekoliko vrsta, su: Patuljasti (Dwarf), Ovnoliki (Lop), Angora i Rex. Kao i sve druge životinje, zecevi zahtievaju određenu brigu i negu. Životni viek im je oko 10 godina. Mladi zecevi se ne bi trebali odvajati od majke pre nego navrše pet nedelja.



ISHRANA ZECEVA


Ishrana zeceva treba se sastojati od svežeg siena, svežeg povrća i bilja kao što su sangarepa, peršun, detelina, bosiljak, listovi brokule, cvetovi i listovi maslačaka, zelena salata, kelj, blitva, mlada pšenica i mešavin semenki koje se mogu kupiti u svim pet shopovima. Svježa i čista voda treba im uviek biti dostupna.Sieno je izuzetno važno radi bolje probave. U tu svrhu korisne su i mlade, neprskane grančice voćaka jabuke i lešnika, koje služe i kao dobar "brus" za brzorastuće zube zeceva.
Sijeno im se treba davati od najmanjih nogu. Zecevi izuzetno vole i voće. Posebno vole jabuke, kruške i banane. Pogodne su i narandze (uključujući koru), breskve, ananas, šljive, jabuke, borovnice... Važno je da sve što im dajete bude dobro oprano i posušeno.




DRŽANJE ZECEVA

Zecevi se u stanu ili kući mogu držati u kavezu ili mogu biti celo vreme slobodni. Kavez ne bi trebao biti manji od 60x60cm. Na jednu mu stranu stavite posude za vodu i hranu, a na drugu posudu u koju će obavljati nuždu. Sredinu mu ostavite slobodnu za ležanje. Kavez im treba služiti kao "gnezdo" u kojem će se osjećati sigurno, gde će imati mir i u kojem će rado boraviti čak i kada su vratašca otvorena. Stavite mu unutra neke igračke (igračke za bebe, komadić starog tepiha, komad drveta, a prije spavanja omiljeno povrće ili voće). Pokušavajte ga ne tjerati na silu da uđe ili izađe iz kaveza. Promenu postelje treba vršiti kada zec nije u kavezu. Zecevi su vrlo društvena i zaigrana stvorenja, te im treba omogućiti razne igračke za zabavu: kutije, košare, metlice, četkice, igračke za bebe koje zveckaju i koje se mogu gurati, drveni štapići, kartonski valjci potrošenog toalet papira, limenke coca-cole, plastične boce, stari časopisi i telefonski imenici i sl. Ako im vi ne omogućite zanimaciju, naći će ih sami u vidu vaših tepiha, kaučeva, fotelja...


HIGIJENA ZECEVA



Zecevi su vrlo čiste životinje, čistije od mačaka. Nemaju nikakav miris. Kupanje se ne preporučuje. Dobar deo vremena provode u čišćenju svog krzna. Linjaju se svaka tri mjeseca, s time da je svako drugo linjanje izraženije. Bilo bi poželjno četkati ih u to vrieme, kako ne bi progatuli previše svojih dlaka koje njihov probavni sistem, za razliku od mačaka, ne može svariti. Zecevima je urođeno da te potrebe obavljaju na jednom mjestu. Obično izabiru uglove gde će vršiti nuždu i prilično ih je jednostavno "dresirati". Svaki put kad vidite da hoce da obavi nuzdu van posudice, lupite dlanovima I recite glasno NE. Ponekad je potrebno I uhvatiti zeku, namociti im nosuc u izmet I poneti ih putanjom do posudice.Kao postelja najbolje će poslužiti slama. Osim slame može se koristiti piljevina.


ZDRAVLJE ZECEVA



Nos treba biti suV, a oči zdrave i bistre. Učestalo kijanje znak je prehlade ili respiratornih problema. Nemojte ih držati na promaji, niti izlagati ekstremnim vremenskim prilikama. Ako su im guglice izmeta tvrde, ili ima proliv, a pogotovo ako nema stolicu, to je znak da je zec bolestan I odmah ga voditi kod veterinara. Potrebno je svremena na vreme d aim se seku nokti, ali pritom voditi racuna d aim se ne isecu zilice koje se jasno vide na noktima. Mora im se davati grancice da grizu kako bi oni tupili zube posto ako imp revise porastu mogu imati velike posledice posto nece moci da jedu.
Nazad na vrh Ići dole
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimePet Maj 16, 2008 10:37 pm

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Dreifa11

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Jolie110

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Lario110

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Kaninc10

Patuljasti zec je jedan od najzastupljenijih glodara kako kod nas, tako i u svetu. Poreklo zeca je Juzna Evropa i deo Severne Afrike, da bi danas naseljavao celu Evropu. Da ne bih pisao puno o njegovim karakteristikama (moze se dosta toga naci u literaturama i na net-u ) ja bih samo neke osnovne stavke napomenula tj.dodala:

Zecu je potrebno sledece uslove obezbediti :

- adekvatan kavez ili stakleni terarjum ali sa dobrim strujanjem vazduha ( najmanje 0.3 m2 )
- obavezno obezbediti svakodnevno svezu vodu
- hrana mora biti zdrava i proverenog kvlaliteta ( gotova paletirana hrana u spec. prodavnicama ) uz dodatak raznoraznog svezeg povrca (sargarepa, blitva , salata ) uz dodatak sena , grancica i lisca (listopadnog drveta) .
- temperatura mora biti izmedju do 25°C jer moze doci do toplotnog udara i uginuca
- i obavezno redovno odrzavanje higijene smestaja kunica


Poslednji izmenio Rin Tin Tin dana Sub Maj 17, 2008 2:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
SAN-ANA
Panonski admiral
Panonski admiral
SAN-ANA


Broj poruka : 1724
Godina : 43
Ort : pancevo
Datum upisa : 08.05.2008

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeSub Maj 17, 2008 2:16 am

PRVA SLIKA JE OVNOLIKI ZEC
DRUGA SLIKA JE REX
TRECA SLIKA JE ISTO OVNOLIKI ZEC
CETVRTA SLIKA SU PATULJASTI ZECEVI
Nazad na vrh Ići dole
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeSub Maj 17, 2008 2:21 pm

Patuljasti zecevi su veoma miroljubivi prema coveku ali su zaista u pravom smislu reci , glodavci. Moraju se drzati zatvoreni a ako ih pustimo po sobi , moramo voditi racuna da nam ne izgrizu namestaj , novine , knjige pa cak i zidove. Ali ne treba im zameriti, to im je prirodni instinkt da trose svoje zube (sekutice) , u suportnom bi dobili deformitete zubala i velike probleme u ishrani. Zato obavezno u kavezu ili terarijumu treba postaviti neko tvrdje drvo kako bi glodali i tako trosili svoje sekutice koji non stop rastu tokom njihovog zivota.
Nazad na vrh Ići dole
SAN-ANA
Panonski admiral
Panonski admiral
SAN-ANA


Broj poruka : 1724
Godina : 43
Ort : pancevo
Datum upisa : 08.05.2008

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimePon Maj 19, 2008 2:10 am

zecevi imaju taj prirodni instinkt da grizu sve i svasta ali moji zecevi nikada nisu grizli nista u stanu a stalno su bili pusteni. od pocetka sam ih ucila gde trebaju da vrse nuzdu, gde smeju a gde nesmeju da idu i sta smeju a sta nesmeju da rade. nikada nisam imala problema snjima. svaki put kad nesto urade a to nesmeju pljesnuti par puta rukama jako i povikati ne to. ja sam tako dresirala moje zeceve.
Nazad na vrh Ići dole
* Mrvica *
Novi clan
Novi clan



Broj poruka : 7
Datum upisa : 20.03.2010

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 4:05 pm

Ja sam imala patuljastog zeku...ali nazalost vise nije sa nama... patuljasti zecevi kao kucni ljubimci 986328 patuljasti zecevi kao kucni ljubimci 986328
Bio je mnogo sladak...u pocetku se strecao kad god ga pipnemo ali se brzo navikao...nazalost njegove slicice nemam na kompu...
Mogu reci da su patuljsti zecevi..divne zivotinje.... i mislim da bi ih svako pozeleo kao kucnog ljubimca patuljasti zecevi kao kucni ljubimci 805350
Nazad na vrh Ići dole
minka24




Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.03.2010

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimePet Mar 26, 2010 11:59 pm

Imamo devojcicu od dve godine, pa bismo joj kupili zeca.Imate li neki savet i da li je isuvise mala za to...Hvala unapred...
Nazad na vrh Ići dole
bona8
Novi clan
Novi clan



Broj poruka : 10
Datum upisa : 10.05.2010

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimePon Maj 10, 2010 11:17 pm

da li zna neko koliko su slatkisi stetni po zdravlje zeca,da li smiju uopste jesti cokoladu itd...?
Nazad na vrh Ići dole
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeSre Maj 12, 2010 11:18 pm

minka24 ::
Imamo devojcicu od dve godine, pa bismo joj kupili zeca.Imate li neki savet i da li je isuvise mala za to...Hvala unapred...

Zasto da ne, deca treba da odrastaju sa nekom zivotinjom
Nazad na vrh Ići dole
NiNnNa




Broj poruka : 1
Datum upisa : 01.07.2010

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeČet Jul 01, 2010 8:33 pm

Zecevima ne smeju da se daju slatkisi a posebno cokolada zato sto mogu da dobiju dijabetes.....imaju posebne slatkise koji se okace...kao na primer sumsko voce...
Nazad na vrh Ići dole
biki




Broj poruka : 1
Datum upisa : 02.07.2010

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimePet Jul 02, 2010 11:30 pm

cao patuljasti zecevi kao kucni ljubimci 899550 svima
kupila bih patuljastog zeca
ali me zanima dali ce se slagati sa mojim zecem koga vec imam
prvenstveno mislim da zive zajedno u kavezu
da naglasim da ovaj moj zec nije patuljasti neznam ni sama koja je rasa
jako je veliki i malo je stariji,inace i jako povucen
hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
newena
Novi clan
Novi clan



Broj poruka : 5
Godina : 28
Datum upisa : 07.07.2010

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: ...   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeSre Jul 07, 2010 2:55 pm

iam i ja jednog malog zeku ziwi u kawezu sa cincilom i ne swadjaju se kawez je weliki.....zeka je zenka i siwe boje...dresirana je kad je pustim napolje po trawi da pase bez powodca netje da pobegne..Smile
Nazad na vrh Ići dole
newena
Novi clan
Novi clan



Broj poruka : 5
Godina : 28
Datum upisa : 07.07.2010

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeSre Jul 07, 2010 3:07 pm

dorbo u terarijumu iam zmiju pitona welikog.... a pored zmije cincile zeca....kupitju i patuljasti zecevi kao kucni ljubimci 170322 tj hrcka ili morsko prase.... narawno ne drzim swe njih zajednoo.. patuljasti zecevi kao kucni ljubimci 161943
Nazad na vrh Ići dole
newena
Novi clan
Novi clan



Broj poruka : 5
Godina : 28
Datum upisa : 07.07.2010

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeSre Jul 07, 2010 3:12 pm

bona8 ::
da li zna neko koliko su slatkisi stetni po zdravlje zeca,da li smiju uopste jesti cokoladu itd...?


da ne smeju da jedu nista sto mi jedemo moraju da imaju posebnu isxranu tj hranu za glodare, sargarepa,kupus...itd...jel ako jede ono sxto mi jedemo narawno umrece radnije nego sto treba..
Nazad na vrh Ići dole
newena
Novi clan
Novi clan



Broj poruka : 5
Godina : 28
Datum upisa : 07.07.2010

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeSre Jul 07, 2010 3:16 pm

biki ::
cao patuljasti zecevi kao kucni ljubimci 899550 svima
kupila bih patuljastog zeca
ali me zanima dali ce se slagati sa mojim zecem koga vec imam
prvenstveno mislim da zive zajedno u kavezu
da naglasim da ovaj moj zec nije patuljasti neznam ni sama koja je rasa
jako je veliki i malo je stariji,inace i jako povucen
hvala unapred

znam tog zeca bas je weliki i ima welike nokte, slagali bi se jel kad je moj deda prodawao zecewe bilo je ta 2 welika i swi ostali mali...swe zawisi ja sam mislila da tje da se tuku patuljasti sa malim ali nisu...Smile
Nazad na vrh Ići dole
newena
Novi clan
Novi clan



Broj poruka : 5
Godina : 28
Datum upisa : 07.07.2010

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: ewo owaj basx lici na mog zeku   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeSre Jul 07, 2010 3:22 pm

Nazad na vrh Ići dole
Stefan L.




Broj poruka : 1
Datum upisa : 06.08.2010

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: pozdrav   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimePet Avg 06, 2010 1:11 am

Dobro vece... Samo da pitam nesto vezano za patuljaste kunice. Imam malog jedno 4 meseca, i evo prvi put do sada, mali je odjednom miran, nece da skace, da se igra, jedva je popio i vodice sto ima u posudici. I tako ceo dan, samo se izlezava tj vise lici da odmara al opet nije to onaj zec kakav je bio do juce i svih protehlih meseci. Ne znam dal je moguce da se nije prejeo ili sta vec. Danas nije izbacio kuglice vec stolicu slicnu covecijem, ne u toj velicini naravno ali mekana je bila, nije proliv. Jednostavno sav je tunjav, miran. Moze nekakva pomoc ? hvala
Nazad na vrh Ići dole
Violent




Broj poruka : 1
Datum upisa : 07.10.2010

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeČet Okt 07, 2010 3:38 am

Imam jedan problem sa mojim patuljastim zecom... Pre mesec dana sam primetio da je miran i da nije kao shto je bio ranije. Chuvam ga vec 10 meseci. Kada sam bolje pogledao, video sam da mu je donju zub skroz doshao do nosa... Jedan je polomljen, a drugi mu je bash veliki. Nzm shta da radim... Ne moze lepo da uzima hranu, moram da mu je seckam da bi jeo npr jabuku... Jadnichak.. bash mi ga zao... Kontaktirao sam veterinara, ali mi je on rekao da potrazim pomoc na netu.. Jel neko zna kako bi mogao da reshim ovaj problem? Mahanje(

Odg mi shto je pre moguce.
Nazad na vrh Ići dole
Hermiona




Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.02.2011

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 3:29 am

Zdravo svima, ja imam patuljastog zeca zove se trupko i primjetila sam da uvijek kada ga uzmem u ruke on pocne da mi lize ruke, da li je to normalno i je li se jos nekom to dogadja? Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
stryker
Panonski kapetan
Panonski kapetan
stryker


Broj poruka : 395
Godina : 39
Ort : Veliko Orasje
Datum upisa : 10.05.2008

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimePon Feb 28, 2011 1:37 am

da jesto normalno jer on tako pokazuje da ti veruje i da je opusten u tvojim rukama hajde posalji sliku ovde da ga vidimo

_________________
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Cooltext77293922
Nazad na vrh Ići dole
http://www.freewebs.com/lovackipsi
stryker
Panonski kapetan
Panonski kapetan
stryker


Broj poruka : 395
Godina : 39
Ort : Veliko Orasje
Datum upisa : 10.05.2008

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimePon Feb 28, 2011 1:39 am

Violent ::
Imam jedan problem sa mojim patuljastim zecom... Pre mesec dana sam primetio da je miran i da nije kao shto je bio ranije. Chuvam ga vec 10 meseci. Kada sam bolje pogledao, video sam da mu je donju zub skroz doshao do nosa... Jedan je polomljen, a drugi mu je bash veliki. Nzm shta da radim... Ne moze lepo da uzima hranu, moram da mu je seckam da bi jeo npr jabuku... Jadnichak.. bash mi ga zao... Kontaktirao sam veterinara, ali mi je on rekao da potrazim pomoc na netu.. Jel neko zna kako bi mogao da reshim ovaj problem? Mahanje(

Odg mi shto je pre moguce.

mislim da je tu najsigurnije da se sto pre potrazi veterinar koji bi mogao pravilo da usmeri zube i sanira nedostatke

_________________
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Cooltext77293922
Nazad na vrh Ići dole
http://www.freewebs.com/lovackipsi
Somi




Broj poruka : 1
Datum upisa : 04.05.2011

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeSre Maj 04, 2011 7:15 pm

Kupuio sam juce patuljastog zeca, mali sivi, star je mesec dana... Interesuje me kako mogu da ga naucim da vrsi nuzdu u nekoj posudi, jer bih voleo da izbegnem izmet po stanu!? Smile
Nazad na vrh Ići dole
zoka.luna




Broj poruka : 1
Datum upisa : 11.08.2011

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeUto Okt 11, 2011 6:27 am

Poklanjam preslatkog ,umiljatog i pitomog žutog patuljastog zeca starog tri meseca,naviknut na stan, a i na dvorište,zbog nemogućnosti držanja.Isključivo za ljubitelje životinja.

Zoka,069/29-099-79
Nazad na vrh Ići dole
andrija
Novi clan
Novi clan



Broj poruka : 2
Godina : 37
Datum upisa : 08.01.2012

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 2:44 am

ej procitao sam vecinu ovih poruka za zeceve i nesto mi je upalo u oci : zec je bolestan ako ima tvrdu "stolicu" ili proliv. skoro sam uzeo patuljastog zeca i hranim ga hranom iz pet shopa za zeceve i ima tvrde "kuglice" ali nikakve posebne promene u raspolozenju nema: trci,lepo i redovno jede,pije vodu itd. jel moze neko da mi objasni onda da li je moj zec bolestan i koje tvrdoce odnosno mekoce treba da mu budu kuglice. hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
andrija
Novi clan
Novi clan



Broj poruka : 2
Godina : 37
Datum upisa : 08.01.2012

patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 2:47 am

Somi ::
Kupuio sam juce patuljastog zeca, mali sivi, star je mesec dana... Interesuje me kako mogu da ga naucim da vrsi nuzdu u nekoj posudi, jer bih voleo da izbegnem izmet po stanu!? Smile
haha i ja bih to voleo da znam jer nabijanje nosica u izmet i vodjenja do posudice,pljeskanje dlanovima i uzvici "NE" ne pomazu nikako.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Empty
PočaljiNaslov: Re: patuljasti zecevi kao kucni ljubimci   patuljasti zecevi kao kucni ljubimci Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
patuljasti zecevi kao kucni ljubimci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Ptice ljubimci

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: FLORA I FAUNA :: GLODARI-
Skoči na: