PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» TIBETSKI MASTIFF, štenci na prodaju!
Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeNed Apr 28, 2024 9:31 am od usluzni

» Na prodaju zemljište na Zlatiboru, naselje Potoci, 842m2
Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeNed Apr 28, 2024 9:30 am od usluzni

» Dve moderne lux kuće na samom Zlatiboru
Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeNed Apr 28, 2024 9:28 am od usluzni

» Servis i montaža svih vrsta klima Novi Sad
Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimePet Apr 26, 2024 1:58 pm od oglasise

» Kuća - Stambeno Poslovni Objekat
Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeČet Apr 25, 2024 8:05 am od oglasise

» Tiffany stolice - Garancija 5 godina!
Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeUto Apr 23, 2024 12:06 am od usluzni

» Online casovi nemackog jezika
Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeUto Apr 23, 2024 12:05 am od usluzni

» Fotinija - Red robin - Akcija
Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeSub Apr 20, 2024 12:40 pm od usluzni

» Usluge mini bagerom I kamionom
Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimePet Apr 19, 2024 4:40 pm od oglasise

Naj bolji poslanici
Sirijus
Oprostaj ili osveta ? Vote_lcapOprostaj ili osveta ? Voting_barOprostaj ili osveta ? Vote_rcap 
Nina
Oprostaj ili osveta ? Vote_lcapOprostaj ili osveta ? Voting_barOprostaj ili osveta ? Vote_rcap 
Rin Tin Tin
Oprostaj ili osveta ? Vote_lcapOprostaj ili osveta ? Voting_barOprostaj ili osveta ? Vote_rcap 
anja_x
Oprostaj ili osveta ? Vote_lcapOprostaj ili osveta ? Voting_barOprostaj ili osveta ? Vote_rcap 
SAN-ANA
Oprostaj ili osveta ? Vote_lcapOprostaj ili osveta ? Voting_barOprostaj ili osveta ? Vote_rcap 
Beba
Oprostaj ili osveta ? Vote_lcapOprostaj ili osveta ? Voting_barOprostaj ili osveta ? Vote_rcap 
DONAU
Oprostaj ili osveta ? Vote_lcapOprostaj ili osveta ? Voting_barOprostaj ili osveta ? Vote_rcap 
grujica
Oprostaj ili osveta ? Vote_lcapOprostaj ili osveta ? Voting_barOprostaj ili osveta ? Vote_rcap 
vasko
Oprostaj ili osveta ? Vote_lcapOprostaj ili osveta ? Voting_barOprostaj ili osveta ? Vote_rcap 
usluzni
Oprostaj ili osveta ? Vote_lcapOprostaj ili osveta ? Voting_barOprostaj ili osveta ? Vote_rcap 
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53918 članaka u 3330 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 11 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 11 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 Oprostaj ili osveta ?

Ići dole 
+8
wolfchica
Rey Scorpion
bakyy
Rammstein84
elunda
zillertal
SAN-ANA
Rin Tin Tin
12 posters
AutorPoruka
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeČet Maj 15, 2008 4:20 pm

Iako naizgled naivno pitanje, na koje bi mnogi ljudi vrlo lako rekli - oprostaj svakako, razmisljam nesto, sta li se od ova postupka moze smatrati uzvisenijim osecanjem ?
Oprostiti nekome je zaista uzviseno osecanje. Medjutim, oprostiti nekome ne znaci i zaboraviti neki dogadjaj, postupak, rec ... koja je dovela do povredjivanja.
S druge strane uzdrzati se od osvete je takodje uzviseno, jer ... u situaciji da ti neko ucini nazao tako sto ti na primer povredi najmilije - uzdrzavanje od osvete je velika stvar ... Ipak je covek emotivno bice i neke porive je, ma koliko samosvesni bili, tesko kontrolisati.
Postavljajuci stvari ovako, zaista nisam sigurna koje od ova dva postupka treba smatrati uzvisenijim, niti koje je lakse ostvariti ... Oprostaj mozda, ali oprostaj cesto ne moze biti potpuno iskren ... ili mozda gresim ?

"PRASTAJ DA BI TI BILO OPROSTENO" - tako bar ja mislim ... ipak bolja varijanta ...
Nazad na vrh Ići dole
SAN-ANA
Panonski admiral
Panonski admiral
SAN-ANA


Broj poruka : 1724
Godina : 43
Ort : pancevo
Datum upisa : 08.05.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimePet Maj 16, 2008 1:21 am

ja uvek prastam sto mi nije dobro, to se vec pokazalo, ali isto tako nikada ne zaboravljam ono sto me je povredilo i uvredilo. osvetila se nisam nikada nikom ali mi je padalo naoamet, ali brzo se ohladim i oprostim ali ne zaboravim
Nazad na vrh Ići dole
zillertal
Clan
Clan
zillertal


Broj poruka : 59
Godina : 74
Datum upisa : 17.05.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeNed Maj 18, 2008 7:21 pm

Oprostaj - u svakom slucaju, jer osveta je odraz straha, nesigurnosti u licnu vrednost. Dostojanstveno okrenuti ledja i - zaboraviti ruzno.
Nazad na vrh Ići dole
elunda
Uvazeni clan
Uvazeni clan
elunda


Broj poruka : 144
Godina : 58
Ort : zr
Datum upisa : 10.05.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeSre Maj 21, 2008 6:53 am

Oprostiti naravno ali i ne zaboraviti,ne dozvoliti sebi nanovo takve dogadjaje.
Nazad na vrh Ići dole
Rammstein84
Zasluzni clan
Zasluzni clan
Rammstein84


Broj poruka : 199
Godina : 40
Datum upisa : 04.05.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimePet Jun 06, 2008 2:05 am

Oprostaj, i time pokazati koliko je veliki covek u tebi. Savladati bes i zelju za osvetom.

_________________
Bolje ispasti glup nego iz aviona.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sombiservis.webs.com
bakyy
Novi clan
Novi clan
bakyy


Broj poruka : 35
Ort : N.Bgd
Datum upisa : 27.05.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeSre Jun 18, 2008 11:42 am

Oni koji bi se svetili nisu ovde.
Ljudi koji imaju prave prijatelje, koji se druze i zele da se druze sa jos vise ljudi pa i na ovaj nacin ( preko foruma sa filozofskom temom ) ovek ce prastatati.
Oni drugi postoje ali su sami sa sobom i svojim problemima koje nasilno resavaju
Nazad na vrh Ići dole
http://www.trekearth.com/members/bakyy
Rey Scorpion
Zasluzni clan
Zasluzni clan
Rey Scorpion


Broj poruka : 194
Godina : 28
Ort : Vrsac!!!
Datum upisa : 06.05.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeSre Jun 18, 2008 1:54 pm

Rammstein84 ::
Oprostaj, i time pokazati koliko je veliki covek u tebi. Savladati bes i zelju za osvetom.

_________________
Ko drugome skolu gradi nek sam u nju ide
Idu dva kamena ulicom i jedan skoci i pocne da vice:"PAZI KAKTUUSSSSSS!", a tek ce drugi:"Daj bre ne lupaj gluposti, nisamo mi baloni!"
Nazad na vrh Ići dole
http://www.klinci.darkbb.com
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeČet Jun 19, 2008 1:50 am

ja ne poznajem osobu koja se makar jednom nije osvetila (bilo da je u pitanju krupna stvar, bilo da je u pitanju sitnica).. poznajete li vi takve osobe?

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
Rey Scorpion
Zasluzni clan
Zasluzni clan
Rey Scorpion


Broj poruka : 194
Godina : 28
Ort : Vrsac!!!
Datum upisa : 06.05.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeČet Jun 19, 2008 10:21 am

wolfchica ::
ja ne poznajem osobu koja se makar jednom nije osvetila (bilo da je u pitanju krupna stvar, bilo da je u pitanju sitnica).. poznajete li vi takve osobe?
Upravu si! Ne poznajem nikog! Svi su se BAR jednom osvetili!

_________________
Ko drugome skolu gradi nek sam u nju ide
Idu dva kamena ulicom i jedan skoci i pocne da vice:"PAZI KAKTUUSSSSSS!", a tek ce drugi:"Daj bre ne lupaj gluposti, nisamo mi baloni!"
Nazad na vrh Ići dole
http://www.klinci.darkbb.com
apatin9
Novi clan
Novi clan



Broj poruka : 12
Datum upisa : 17.06.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeČet Jun 19, 2008 10:37 am

to je ljudski. u naravi ljudi je da grese.....samim tim se desavaju i osvete. ponekad nisu ni svesni toga, jer se osvete razlikuju po intenzitetu. ako te je neko nekada povredio i ti mu oprostis, tesko da to mozes da zaboravis. ostaje u podsvesti...... neki se osvecuju nesvesno napr. ogovara doticnu/og pred nekim trecim(izleti joj jednostavno) , dok postoje osobe koje to rade isplanirano i sa ciljem osobu, koja ih je povredila, srozati do samog dna, unistiti joj/mu brak, omrznuti je/ga kod ostalih, do jos fatalnijih primera...
da me budem konzervativna sad, al preporucila bih svakom.....sto cesce da poseti crkvu. poklonitise
Nazad na vrh Ići dole
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeČet Jun 19, 2008 9:45 pm

Rey Scorpion ::
wolfchica ::
ja ne poznajem osobu koja se makar jednom nije osvetila (bilo da je u pitanju krupna stvar, bilo da je u pitanju sitnica).. poznajete li vi takve osobe?
Upravu si! Ne poznajem nikog! Svi su se BAR jednom osvetili!

upravo tako..

apatin9 ::
to je ljudski. u naravi ljudi je da
grese.....samim tim se desavaju i osvete. ponekad nisu ni svesni toga,
jer se osvete razlikuju po intenzitetu. ako te je neko nekada povredio
i ti mu oprostis, tesko da to mozes da zaboravis. ostaje u
podsvesti...... neki se osvecuju nesvesno napr. ogovara doticnu/og pred
nekim trecim(izleti joj jednostavno) , dok postoje osobe koje to rade
isplanirano i sa ciljem osobu, koja ih je povredila, srozati do samog
dna, unistiti joj/mu brak, omrznuti je/ga kod ostalih, do jos
fatalnijih primera...
da me budem konzervativna sad, al preporucila bih svakom.....sto cesce da poseti crkvu. poklonitise

kao i u svemu u zivotu, tako i po pitanju osvete postoje ljudi koji preteruju.. sto se tice crkve - necu komentarisati jer se ne slazem sa time.. ali postujem tvoje misljenje Mahanje

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
apatin9
Novi clan
Novi clan



Broj poruka : 12
Datum upisa : 17.06.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeNed Jun 22, 2008 2:28 pm

hvala vucice andjeo2
Nazad na vrh Ići dole
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeNed Jun 22, 2008 8:28 pm

no frx apatin9 Mahanje

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
zillertal
Clan
Clan
zillertal


Broj poruka : 59
Godina : 74
Datum upisa : 17.05.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprpstaj ili osveta?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeSub Jul 05, 2008 2:07 pm

Nisam sigurna u tvrdnju da se svako bar nekada osveti za uvredu ili nanetu bol. Sama, uvek nakon bliskog susreta sa osobama koje mi to ucine, duzi period ih potpuno izbegavam, brisem iz zivota, a vremenom shvatim kako sam im oprostila. Ipak, ne zelim ponovo njihovu blizinu. nene
Nazad na vrh Ići dole
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeSub Jul 05, 2008 2:18 pm

ali papir je papir, otkucane reci su otkucane reci,.a buditi se sa saznanjem osveta ili oprostaj,..covek nije masina,....

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeSub Jul 05, 2008 2:18 pm

ali papir je papir, otkucane reci su otkucane reci,.a buditi se sa saznanjem osveta ili oprostaj,..covek nije masina,....

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
Nina
Panonski admiral
Panonski admiral
Nina


Broj poruka : 10407
Datum upisa : 19.06.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimeSub Jul 05, 2008 6:25 pm

Mogu da oprostim,ne mogu da zaboravim,možda je to loše.Nikada se nisam svetila ali...ponekad se jedva izborim sa osećajem zluradosti kada se nekome ko me je povredio,vrati.
Nazad na vrh Ići dole
Jana Zr
Panonski mornar
Panonski mornar
Jana Zr


Broj poruka : 238
Datum upisa : 10.06.2008

Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitimePet Sep 19, 2008 11:18 pm

Ako me neko povredi, okrenem leđa i odem zauvek. Ne svetim se, jednostavno mu ne dam šansu da me ikada više povredi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Oprostaj ili osveta ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Oprostaj ili osveta ?   Oprostaj ili osveta ? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Oprostaj ili osveta ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Osveta

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: KULTURA :: FILOZOFIJA-
Skoči na: