PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» Online casovi madjarskog jezika
Patolosko laganje Icon_minitimeDanas u 2:39 am od usluzni

» Anakonda Security Sombor
Patolosko laganje Icon_minitimeDanas u 2:38 am od usluzni

» Potrebna devojka za rad u cvecari sa iskustvom u trgovini
Patolosko laganje Icon_minitimeDanas u 2:31 am od usluzni

» Potrebni kuvari, pomocni radnici u kuhinji, devojke za serviranje sladoleda i kolača
Patolosko laganje Icon_minitimeDanas u 2:30 am od usluzni

» Online Pozivnice CountDown
Patolosko laganje Icon_minitimeSub Maj 04, 2024 10:11 am od oglasise

» Mercedes vito 109 cdi 2005
Patolosko laganje Icon_minitimePet Maj 03, 2024 10:04 am od oglasise

» Na prodaju placevi KO Čortanovci
Patolosko laganje Icon_minitimePet Maj 03, 2024 8:37 am od oglasise

» Nedovršena vikendica KO Čortanovci
Patolosko laganje Icon_minitimeČet Maj 02, 2024 8:23 pm od oglasise

» Prodajem vikendicu, Čortanovci
Patolosko laganje Icon_minitimeČet Maj 02, 2024 7:29 pm od oglasise

Naj bolji poslanici
Sirijus
Patolosko laganje Vote_lcapPatolosko laganje Voting_barPatolosko laganje Vote_rcap 
Nina
Patolosko laganje Vote_lcapPatolosko laganje Voting_barPatolosko laganje Vote_rcap 
Rin Tin Tin
Patolosko laganje Vote_lcapPatolosko laganje Voting_barPatolosko laganje Vote_rcap 
anja_x
Patolosko laganje Vote_lcapPatolosko laganje Voting_barPatolosko laganje Vote_rcap 
SAN-ANA
Patolosko laganje Vote_lcapPatolosko laganje Voting_barPatolosko laganje Vote_rcap 
Beba
Patolosko laganje Vote_lcapPatolosko laganje Voting_barPatolosko laganje Vote_rcap 
DONAU
Patolosko laganje Vote_lcapPatolosko laganje Voting_barPatolosko laganje Vote_rcap 
grujica
Patolosko laganje Vote_lcapPatolosko laganje Voting_barPatolosko laganje Vote_rcap 
vasko
Patolosko laganje Vote_lcapPatolosko laganje Voting_barPatolosko laganje Vote_rcap 
usluzni
Patolosko laganje Vote_lcapPatolosko laganje Voting_barPatolosko laganje Vote_rcap 
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53926 članaka u 3338 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 Patolosko laganje

Ići dole 
+3
Anchyfenix
SAN-ANA
Rin Tin Tin
7 posters
AutorPoruka
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Patolosko laganje Empty
PočaljiNaslov: Patolosko laganje   Patolosko laganje Icon_minitimePon Maj 19, 2008 9:38 am

Naucno je dokazano da svi ljudi lazu, manje vise ... Od trivijalnih stvari, tipa da cete majci reci da je rucak odlican a nije, da ce te malom detetu reci da decu donose rode u nedostatku boljeg objasnjenja u tom momentu itd.
To je negde sasvim prihvatljivo.

Medjutim postoje ljudi koji lazu non stop, narodski receno lazu cim zinu.

Kakav odnos imate prema takvim ljudima ?

Gde je koren tog problema ?

Da li mozete pouzdano da prepoznate kada govore istinu a kada ne, ili smatrate za laz sve sto kazu ?
Nazad na vrh Ići dole
SAN-ANA
Panonski admiral
Panonski admiral
SAN-ANA


Broj poruka : 1724
Godina : 43
Ort : pancevo
Datum upisa : 08.05.2008

Patolosko laganje Empty
PočaljiNaslov: Re: Patolosko laganje   Patolosko laganje Icon_minitimeUto Maj 20, 2008 12:55 am

do sada sam imala samo sa jednom osobom kontakt koji je patoloski lazov i nikada mu nisam nista verovala. koren svega toga moze da bude u svemu, kakvo mu je detinjstvo bilo, kako su se njegovi roditelji ponasali prema njemu, kako je prihvacen u drustvu i jos mnogo toga
Nazad na vrh Ići dole
Anchyfenix
Novi clan
Novi clan
Anchyfenix


Broj poruka : 16
Godina : 34
Datum upisa : 16.07.2008

Patolosko laganje Empty
PočaljiNaslov: Re: Patolosko laganje   Patolosko laganje Icon_minitimeSre Jul 30, 2008 9:47 pm

Kada neka osoba patoloski laze i ja to znam...pokusawam samo da iskoristim ono najbolje od nje npr humor,i sa njom sam iz neke zabawe ni ne pokusam da se priblizim takwoj osobi Smile
Nazad na vrh Ići dole
ELA
Uvazeni clan
Uvazeni clan
ELA


Broj poruka : 130
Godina : 55
Datum upisa : 22.06.2008

Patolosko laganje Empty
PočaljiNaslov: Re: Patolosko laganje   Patolosko laganje Icon_minitimeUto Mar 31, 2009 6:50 pm

Tema je "LAŽ" ............. pa ja kačim priču iz vlastitog iskustva. Čovek je profesionalac (da ne kažem patološki slučaj....... jer ovo je ipak jedan vešt prevarant - koji na taj način zarađuje).




Vratila sam se iz grada gde sam letovala I tata mi kaze da se u nasu zgradu doselio jedan professor. Gospodin iz Crne Gore, pricljiv, sarmantan - sprijateljio se skoro sa svim stanarima naseg ulaza..Treba da mu stigne novac jer je resio da u nasem gradu otvori luksuznu robnu kucu. Zelela sam da preko leta radim……. I tako, kada je to moj otac spomenuo “profesoru”, on se ljubazno ponudi da me zaposli kod njega. Otisla sam na razgovor – secam se svog prvog utiska: ma, kakav je ovo professor psihologije?
Gospodin je vezao svoju pricu:-”Radices u mojoj Robnoj kuci ali ne kao prodavacica, vec kao model ….. nosices kozne jakne, bunde, nakit - uvek kada izlazis u grad….kao reklamu.Pored toga bices I moja sekretarica – kada putujem za inostranstvo icices sa mnom – ako imas momka odmah to resi ….. ne treba mi ljubomora”.To se desavalo upravo posle mog upoznavanja sa suprugom a kako je on bio iz drugog grada ( “ljubav preko zice” )….potanko mu ispricam o “potencijalnom” poslodavcu.- “To ti je najobicniji prevarant – kloni se ti njega”.
Vreme je prolazilo, novac koji je professor cekao nikako da stigne…… a druzenje sa komsilukom je “cvetalo”. Tetka Milka ( komsinica iznad nas) majcinski ga gostila –“Eto, covek sam, nema ko da mu skuva nesto toplo”.
Meni se od njega “dizala kosa na glavi”…… instiktivno sam ga “zaobilazila” ( a pomalo I zbog bezobraznih pogleda ka meni – imala sam 24 god. a on “matorac” od cetrdesetak godina (slobodna procena) .

Naravno…….posle nekog vremena, professor je ……nestao .Zavladala je panika medju stanarima ulaza “Bloka A” – ne toliko zbog “profesora” koliko zbog cinjenice da su mu pozajmili novac.Tetka Milkin sin je prodao auto a kako “novac samo sto nije stigao” ljubazno mu ( 4000 maraka) - pozajmise (mislim da je trazio I od mojih na zajam ali kako su oni skolovali jednog studenta, nije im se davalo).Ko je priznao – ko nije …..ali mislim da je od naseg komsiluka “pokupio” oko 10.000 maraka. Moja majka je prokomentarisala “Pravi psiholog – nema sta”

*************************************************

Pre izvesnog vremena, prolazim kroz centar Panceva……idem do banke da uplatim kredit I “jurim” na posao.Neko tmurno vreme, grad poprilicno pust. Udubila sam se u svoje misli, kad postanem svesna da neko gleda u mene , pokusava da zapocne razgovor.
“Ne cujem” ono sto mi govori jer gledam u lik koji posle 16 godina (I 150 kilometara daljine)………. stoji naspram mene. Polako dolazim k sebi od iznenadjenja – a ne verujem svojim usima –“Nisam iz ovog grada ……otvaram butik- ovde u centru a imam problema da nadjem radnice. Ne trebaju meni studentkinje, zeleo bih neku stariju, ozbiljnu zenu”( gleda u mene sa onim pogledom koji dovrsava recenicu ).
U mojoj glavi haos………….sta da uradim? …………da li da spomenem “onaj” grad?...........da li da mu pokazem da ga poznajem? Da li… da li? ? ?
-“Da li ste probali da pogledate na oglasnoj tabli Nacionalne sluzbe za zaposljavanje? Mozete da kupite I Pancevac I pogledate male oglase” ( razmisljam da ga “zagovaram” – otkrijem koji je butik u pitanju I obavestim policiju).
Razgovor postaje napet, svesna sam da cu zakasniti na posao….. koja je svrha “uplitati” se sa takvim covekom?
On pokusava da me zainteresuje ….. ja se ljubazno zahvaljujem I zaobilazeci ga produzavam svojim putem.
Priznajem da mi je srce lupalo od uzbudjenja…………koja slucajnost………ili mozda sudbina? Zasto se zaustavio bas ispred mene ? Da li je ( sad cu ja da se igram psihologa) njegov mozak odreagovao podsvesno? U sebi sam “vrtela” sve moguce verzije onoga sta sam trebala da kazem ili uradim ……… a ja sam ( cini mi se ) pobegla.
Posle svega…………. ja sad nosim u sebi osecaj da ce mi se sa njim jos jednom “ukrstiti” putevi.......


PS. priču sam pisala iz drugih pobuda (i zbog druge teme)........... a samo zato što je reč o susretu sa jednim "profesionalcem" - ja sam to podelila sa vama.
Nazad na vrh Ići dole
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Patolosko laganje Empty
PočaljiNaslov: Re: Patolosko laganje   Patolosko laganje Icon_minitimeUto Mar 31, 2009 10:54 pm

Koja prica, stvarno neverovatno, a takvih ima ja mislim, na svakom koraku...Treba biti oprezan..

Ti kada pises svoje zivotne dogodovstine kao da citam neki roman, pun iskrenosti, lepog opisa i avantura..Da nisi slucajno i ti neki "profesor" ?hahah Mahanje
...dobro ti bar ne trazis pare...za sad nene Mahanje
Nazad na vrh Ići dole
ELA
Uvazeni clan
Uvazeni clan
ELA


Broj poruka : 130
Godina : 55
Datum upisa : 22.06.2008

Patolosko laganje Empty
PočaljiNaslov: Re: Patolosko laganje   Patolosko laganje Icon_minitimeSre Apr 01, 2009 1:03 am

Rin Tin Tin ::
Koja prica, stvarno neverovatno, a takvih ima ja mislim, na svakom koraku...Treba biti oprezan..

Ti kada pises svoje zivotne dogodovstine kao da citam neki roman, pun iskrenosti, lepog opisa i avantura..Da nisi slucajno i ti neki "profesor" ?hahah Mahanje
...dobro ti bar ne trazis pare...za sad nene Mahanje

smejanjejako xaxaxxaxaa .. bas sam se nasmejala
Znas da sam te pitala, da li na ovom forumu postoji blog .... mislila sam da te price stavim u blog ili neku vrstu dnevnika. Kako toga ovde nema ( a ja sam prakticna zena Very Happy ) - ja ih ostavljam ..... ovako pomalo "rasute" i "ucackane" u neku od tema.
Pa koga ne mrzi da cita duuuuuugacak post - nek se zabavlja Mahanje


PS. nema ni jednog izmisljenog detalja ( a kamoli lazi) cool ..... cekaj da se jos malo opustim, pa da vidis avanture andjeo2
Nazad na vrh Ići dole
stryker
Panonski kapetan
Panonski kapetan
stryker


Broj poruka : 395
Godina : 39
Ort : Veliko Orasje
Datum upisa : 10.05.2008

Patolosko laganje Empty
PočaljiNaslov: Re: Patolosko laganje   Patolosko laganje Icon_minitimeSre Apr 01, 2009 11:33 pm

bilobi zanimljivo otvoriti mesto za takvu vrstu prica

_________________
Patolosko laganje Cooltext77293922
Nazad na vrh Ići dole
http://www.freewebs.com/lovackipsi
Nina
Panonski admiral
Panonski admiral
Nina


Broj poruka : 10407
Datum upisa : 19.06.2008

Patolosko laganje Empty
PočaljiNaslov: Re: Patolosko laganje   Patolosko laganje Icon_minitimeČet Apr 02, 2009 10:45 am

Slažem se.Mesto gde ćemo pisati vlastite priče,događaje,doživljaje.
Nazad na vrh Ići dole
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Patolosko laganje Empty
PočaljiNaslov: Re: Patolosko laganje   Patolosko laganje Icon_minitimeČet Apr 02, 2009 1:44 pm

Otvorite slobodno..ja sam vec naotvarala toliko tema, da sada prepustam vama Mahanje
Nazad na vrh Ići dole
stryker
Panonski kapetan
Panonski kapetan
stryker


Broj poruka : 395
Godina : 39
Ort : Veliko Orasje
Datum upisa : 10.05.2008

Patolosko laganje Empty
PočaljiNaslov: Re: Patolosko laganje   Patolosko laganje Icon_minitimePet Apr 03, 2009 12:01 am

mislim da bi tu temu temu trebala da otvori neka dama

_________________
Patolosko laganje Cooltext77293922
Nazad na vrh Ići dole
http://www.freewebs.com/lovackipsi
anja_x
Panonski admiral
Panonski admiral
anja_x


Broj poruka : 1956
Godina : 50
Datum upisa : 23.12.2008

Patolosko laganje Empty
PočaljiNaslov: Re: Patolosko laganje   Patolosko laganje Icon_minitimePon Maj 18, 2009 2:15 pm

Postoji jedna i jedina definicija za patoloske lazove.....Lazu stalno i bez potrebe, nije im bitno sta ce da slazu..za njih je laz kao kada neko govori istinu! Mislim da patoloski lazovi lazu upravo najvise sebe, pogotovu ako je to stvar patoloske prirode kod nekoga..onda na njega ne obracamo paznju i te lazi su nam ne vazne i besmislene! Ipak, zao mi je takvih ljudi....a ima ih puno., isto tako dosta njih sam i upoznala..Za njih realnost ne postoji...ne zato sto je ne zele, ili se bolje osecaju u lazima....vec zato sto patoloskim laganjem se predstavljau na neki drugi nacin, zataskavaju onu iskrivljenu sliku njihove svakodnevnice..njihovog JA!
Ne obracam paznju na takve ljude, ne verujem im nista, pa mozda cak i kada istinu govore.......
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Patolosko laganje Empty
PočaljiNaslov: Re: Patolosko laganje   Patolosko laganje Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Patolosko laganje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: LIFESTYLE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: