PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» Prodajem kukuruz secerac
Ponasanje i dresura Icon_minitimeUto Maj 14, 2024 9:40 pm od oglasise

» Na prodaju trosobni stanovi u Borci na mirnoj lokaciji
Ponasanje i dresura Icon_minitimeSub Maj 11, 2024 11:02 pm od oglasise

» Montaža i servis klima Novi Sad
Ponasanje i dresura Icon_minitimeSub Maj 11, 2024 8:11 am od oglasise

» Doberman stenci
Ponasanje i dresura Icon_minitimePet Maj 10, 2024 12:40 am od usluzni

» Frontmen Security Sombor
Ponasanje i dresura Icon_minitimePet Maj 10, 2024 12:38 am od usluzni

» Apartmani za domaće i strane firme Vršac i Pančevo
Ponasanje i dresura Icon_minitimeČet Maj 09, 2024 10:05 pm od oglasise

» Apartman “TOP TENIS”, stan na dan, Novi Sad
Ponasanje i dresura Icon_minitimeČet Maj 09, 2024 8:11 am od oglasise

» Apartman SM, Novi Sad, stan na dan
Ponasanje i dresura Icon_minitimeČet Maj 09, 2024 7:44 am od oglasise

» Online casovi madjarskog jezika
Ponasanje i dresura Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:39 am od usluzni

Naj bolji poslanici
Sirijus
Ponasanje i dresura Vote_lcapPonasanje i dresura Voting_barPonasanje i dresura Vote_rcap 
Nina
Ponasanje i dresura Vote_lcapPonasanje i dresura Voting_barPonasanje i dresura Vote_rcap 
Rin Tin Tin
Ponasanje i dresura Vote_lcapPonasanje i dresura Voting_barPonasanje i dresura Vote_rcap 
anja_x
Ponasanje i dresura Vote_lcapPonasanje i dresura Voting_barPonasanje i dresura Vote_rcap 
SAN-ANA
Ponasanje i dresura Vote_lcapPonasanje i dresura Voting_barPonasanje i dresura Vote_rcap 
Beba
Ponasanje i dresura Vote_lcapPonasanje i dresura Voting_barPonasanje i dresura Vote_rcap 
DONAU
Ponasanje i dresura Vote_lcapPonasanje i dresura Voting_barPonasanje i dresura Vote_rcap 
grujica
Ponasanje i dresura Vote_lcapPonasanje i dresura Voting_barPonasanje i dresura Vote_rcap 
vasko
Ponasanje i dresura Vote_lcapPonasanje i dresura Voting_barPonasanje i dresura Vote_rcap 
usluzni
Ponasanje i dresura Vote_lcapPonasanje i dresura Voting_barPonasanje i dresura Vote_rcap 
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53934 članaka u 3346 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 Ponasanje i dresura

Ići dole 
+3
Rammstein84
zillertal
Admin
7 posters
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 335
Godina : 54
Datum upisa : 14.04.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeČet Maj 22, 2008 8:29 pm

Socijalizacija, dresura, problematicno ponasanje ... Iznesite svoja iskustva ili postavljajte pitanja.

_________________
Ponasanje i dresura Linie010
Administrator sajta...
Nazad na vrh Ići dole
https://panonija.forumsr.com
zillertal
Clan
Clan
zillertal


Broj poruka : 59
Godina : 74
Datum upisa : 17.05.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeNed Maj 25, 2008 7:14 pm

Ponasanje i dresura P1010028 Zaljubljena u irske settere, evo zasto: urodjeno lepo ponasanje, laka dresura, samo nagradama u vidu "zalogajcica" slanine, mesa, cvaraka, hleba, sira za izvrsen zadatak. Grubost pri dresuri kod ove rase dovodi do plasljivosti. Ovi prelepi pticari su odlicni u lovu, jedino dlaka mora da om se skrati zbog cicaka.Pokusacu da posaljem danas nacinjenu fotku moga Ariela Crespa kako se valja na setnji u Fruskoj Gori. ker
Nazad na vrh Ići dole
zillertal
Clan
Clan
zillertal


Broj poruka : 59
Godina : 74
Datum upisa : 17.05.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeNed Maj 25, 2008 7:16 pm

Nazalost, nije uspelo slanje fotke. ohstid
Nazad na vrh Ići dole
Rammstein84
Zasluzni clan
Zasluzni clan
Rammstein84


Broj poruka : 199
Godina : 40
Datum upisa : 04.05.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeNed Maj 25, 2008 10:22 pm

Sibirski Haski- zbog svoje samovolje i neposlustnosti izuzetno tezak za dresuru. Vrlo neverni psi i cesto pokusavaju da pobegnu od svog vlasnika.Dovodi se u pitanje i njihova inteligencija(u mom slucaju).
Navucice gnev komsiluka na vas zvog svog nocnog solistickog koncerta koji svira u vuk-duru i zavijam-molu. (mada se meni strasno dopada). Izuzetno lepi psi, traze mnogo prostora i paznje (kao i vecina pasa) Voli da jurca po velikom otvorenom prostoru (njiva, livade...). Obozava lov na zivinu (he he he imao sam nekada kokoske). Unistava i kida sve sto mu se da. Mada bez obzira na njegovu destruktivnu prirodu, volim ga.
Mahanje
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sombiservis.webs.com
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeNed Maj 25, 2008 10:23 pm

Znaci Sibirac je zahtevan i tezak ??? ?
Nazad na vrh Ići dole
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeNed Maj 25, 2008 10:51 pm

cula sam od dosta ljudi da su najbolji oni psi koje je najteze dresirati. to sto je svojeglav ne znaci da nije inteligentan, bas naprotiv - razmislja svojom glavom Very Happy
samo polako i sa mnooogo strpljenja. generalno, po pricama onih koji ih imaju, haski obozava svoju slobodu, i jeste mnogo tvrdoglav - zato mu treba nekako staviti do znanja da te treba slusati zato sto je to za njegovo dobro a ne iz cistog hira..
poput njih i stafordi su mnogo tvrdoglavi (sneki moze da posvedoci), ali evo - ema i ja lepo napredujemo iako mi se u pocetku sve to cinilo nemoguce i nedostizno Smile

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
Rammstein84
Zasluzni clan
Zasluzni clan
Rammstein84


Broj poruka : 199
Godina : 40
Datum upisa : 04.05.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeNed Maj 25, 2008 11:20 pm

Rin Tin Tin ::
Znaci Sibirac je zahtevan i tezak ??? ?
Da, da , kad bih pricao na ruskom mozda bi me i poslusao.
Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sombiservis.webs.com
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeNed Maj 25, 2008 11:21 pm

pokusaj na ruskom smejanjejako
mene slusaju odlicno kada uzmem clicker u ruke Smile

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
Rammstein84
Zasluzni clan
Zasluzni clan
Rammstein84


Broj poruka : 199
Godina : 40
Datum upisa : 04.05.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimePon Jun 02, 2008 12:04 am

HE he he, nekako smo nasli zajednicki jezik i kako stari sve se bolje i bolje slazemo i poklapamo, postao je za nijansu poslusniji.

_________________
Bolje ispasti glup nego iz aviona.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sombiservis.webs.com
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimePon Jun 02, 2008 2:16 am

tasî1 napredujete, to je nabitnije. bice sve bolje i bolje okay
mi trenutno ucimo da sedimo na jednom mestu dok se ne izgovori druga komanda i ide nam.. hmm.. nije bas ocajno ali tu je negde heheh

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeSre Jun 04, 2008 9:54 am

Da li neko zna kakav je za dresuru Cane Corso(CC) ?

Ponasanje i dresura 20071011
Nazad na vrh Ići dole
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeSre Jun 04, 2008 10:05 am

CC uci brzo i lako, ali nije za pocetnike. Potrebno je doledno
vaspitanje od strane stalozenih ljudi. Jos odmalena se preporucuje
upoznavanje psa sa raznim situacijama, psima i ljudima. Sto vise ljudi
i pasa upozna u najranijem veku, to ce kasnije biti druzeljubljiviji.
Ne mislite da ce zbog toga biti slabiji cuvar! CC rado trci pored
bicikla, ide na duze setnje aportuje i velika je mazulja! Skoro nikad
se pri setnji suvise ne udaljava od vlasnika.

kopirano sa http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=59&t=585&st=0&sk=t&sd=a&start=0

mada, moje je misljenje da za svakog psa treba imati jak karakter, biti dosledan, i vrlo strpljiv sto se tice dresure.. evo recimo ja - nikako mi ne uspeva da me psi iz prve poslusaju smejanjejako

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeSre Jun 04, 2008 10:16 am

Hvala, rado bih imala CC, NLT i naravno jednog mesanca(volim jako kontraste mali-veliki pas i rasan-ne rasan) ker

A sta kazes za NLT
Ponasanje i dresura Rinapy11
Nazad na vrh Ići dole
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeSre Jun 04, 2008 10:21 am

bas sam juce imala prilike da se izmazim sa jednim nemackim lovnim - mali je tako umiljat da sam se jedva odvojila od njega Smile
koliko znam, oni su odlicni sa ljudima i decom Very Happy
ukoliko budes zelela stene moje done u neko skorije vreme (mislim da je za par meseci) samo mi se obrati smejanjejako

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeSre Jun 04, 2008 10:22 am

e da, za nlt-a bih dodala i da je temperativan, hrabar, uvek za akciju (i samo ime kaze - stvoren je za lov) ali i vrlo privrzen Very Happy

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeSre Jun 04, 2008 10:23 am

wolfchica ::
bas sam juce imala prilike da se izmazim sa jednim nemackim lovnim - mali je tako umiljat da sam se jedva odvojila od njega Smile
koliko znam, oni su odlicni sa ljudima i decom Very Happy
ukoliko budes zelela stene moje done u neko skorije vreme (mislim da je za par meseci) samo mi se obrati smejanjejako

Hvala najlepse Very Happy poklonitise
Nazad na vrh Ići dole
sneki
Novi clan
Novi clan
sneki


Broj poruka : 20
Godina : 54
Datum upisa : 17.05.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimePet Jun 06, 2008 9:39 am

RIN ako ikad budes htjela NLT,javi se ima kod mojih prijatelja jako dobrih pasa naravno to ce biti poklon,a inace su jako temperamentni i privrzeni gazdi naravno uz minimalnu dresuru vole dugu setnju i igru,za igru su uvjek raspolozeni.JARANSKI POZDRAV OD SNEKIJA
Nazad na vrh Ići dole
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeSre Jun 25, 2008 8:38 pm

valjda pod ovaj topic spada moje pitanje - kako navici psa na vodu?
znam da vlasnik treba prvi da udje u vodu (tj tako je najbolje) pa onda da zove psa ali sta se radi ukoliko ne postoje uslovi za tako nesto (recimo 25. maj)?
ne bih da emi stvaram strah od vode, pogotovo ne na ovim vrucinama..

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeČet Jun 26, 2008 12:17 am

sneki ::
RIN ako ikad budes htjela NLT,javi se ima kod mojih prijatelja jako dobrih pasa naravno to ce biti poklon,a inace su jako temperamentni i privrzeni gazdi naravno uz minimalnu dresuru vole dugu setnju i igru,za igru su uvjek raspolozeni.JARANSKI POZDRAV OD SNEKIJA

Hvala sneki Mahanje
Treba mi pas NLT, i kome da se javim ?
Nazad na vrh Ići dole
Alexander 37
Novi clan
Novi clan



Broj poruka : 10
Datum upisa : 09.05.2008

Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitimeČet Nov 06, 2008 1:30 pm

wolfchica ::
valjda pod ovaj topic spada moje pitanje - kako navici psa na vodu?
znam da vlasnik treba prvi da udje u vodu (tj tako je najbolje) pa onda da zove psa ali sta se radi ukoliko ne postoje uslovi za tako nesto (recimo 25. maj)?
ne bih da emi stvaram strah od vode, pogotovo ne na ovim vrucinama..

Ovako.... navescu svoj primer. Ranije dok nisam imao NLT-e smilovao sam se na jednu dzukelicu u parku i doveo je kuci... Celog leta kad sam isao na kupanje isla je samnom samo do mosta... i cekala me je tu dok ne krenem kuci... Plasila se vode k'o Djavo od krsta.. smejanjejako Medjutim kada sam kupio NLT-a situacija se promenula. Posto su nemacki lovni terijeri pravi ljubitelji vode i plivanja, poveo sam kuce sa sobom i naravno Surla (dzukelica) je krenula sa nama. U pocetku je samo sedela i gledala sta mi radimo... Igrali smo se po plicaku... donosila mi je aport iz duboke vode.... vremenom se razdaljina izmedju Surle i vode smanjivala sve dok nije jedan dan i ona skocila u vodu i zaplivala.....

Naraucenije ako pas nema urodjenu sklonost ka ulazenju u vodu mozemo ga navici (do duse malo teze) na sledeci nacin... Povedemo psa koji voli vodu i igramo se sa njim... dok drugi pas koji ne voli vodu stoji sa strane i posmatra. Najverovatnije ce se vremenom i on zainteresovati za igru i morace da udje u vodu. Preporucujem da se u pocetku ode na neku stajacu vodu sa blagim nagibom obale.... Toliko za sad .... Pozzzzzzzzzz!!!! Mahanje
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ponasanje i dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponasanje i dresura   Ponasanje i dresura Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ponasanje i dresura
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Smesne slike

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: FLORA I FAUNA :: PSI-
Skoči na: