PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» Online casovi madjarskog jezika
Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:39 am od usluzni

» Anakonda Security Sombor
Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:38 am od usluzni

» Potrebna devojka za rad u cvecari sa iskustvom u trgovini
Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:31 am od usluzni

» Potrebni kuvari, pomocni radnici u kuhinji, devojke za serviranje sladoleda i kolača
Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:30 am od usluzni

» Online Pozivnice CountDown
Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeSub Maj 04, 2024 10:11 am od oglasise

» Mercedes vito 109 cdi 2005
Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimePet Maj 03, 2024 10:04 am od oglasise

» Na prodaju placevi KO Čortanovci
Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimePet Maj 03, 2024 8:37 am od oglasise

» Nedovršena vikendica KO Čortanovci
Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeČet Maj 02, 2024 8:23 pm od oglasise

» Prodajem vikendicu, Čortanovci
Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeČet Maj 02, 2024 7:29 pm od oglasise

Naj bolji poslanici
Sirijus
Zasto se stidimo turske kafe? Vote_lcapZasto se stidimo turske kafe? Voting_barZasto se stidimo turske kafe? Vote_rcap 
Nina
Zasto se stidimo turske kafe? Vote_lcapZasto se stidimo turske kafe? Voting_barZasto se stidimo turske kafe? Vote_rcap 
Rin Tin Tin
Zasto se stidimo turske kafe? Vote_lcapZasto se stidimo turske kafe? Voting_barZasto se stidimo turske kafe? Vote_rcap 
anja_x
Zasto se stidimo turske kafe? Vote_lcapZasto se stidimo turske kafe? Voting_barZasto se stidimo turske kafe? Vote_rcap 
SAN-ANA
Zasto se stidimo turske kafe? Vote_lcapZasto se stidimo turske kafe? Voting_barZasto se stidimo turske kafe? Vote_rcap 
Beba
Zasto se stidimo turske kafe? Vote_lcapZasto se stidimo turske kafe? Voting_barZasto se stidimo turske kafe? Vote_rcap 
DONAU
Zasto se stidimo turske kafe? Vote_lcapZasto se stidimo turske kafe? Voting_barZasto se stidimo turske kafe? Vote_rcap 
grujica
Zasto se stidimo turske kafe? Vote_lcapZasto se stidimo turske kafe? Voting_barZasto se stidimo turske kafe? Vote_rcap 
vasko
Zasto se stidimo turske kafe? Vote_lcapZasto se stidimo turske kafe? Voting_barZasto se stidimo turske kafe? Vote_rcap 
usluzni
Zasto se stidimo turske kafe? Vote_lcapZasto se stidimo turske kafe? Voting_barZasto se stidimo turske kafe? Vote_rcap 
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53926 članaka u 3338 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 Zasto se stidimo turske kafe?

Ići dole 
+11
Sirijus
Nerona
sestrica
Jana Zr
Yuga
diskus
SAN-ANA
wolfchica
Mademoiselle
DONAU
Dama Herc
15 posters
AutorPoruka
Dama Herc
Clan
Clan
Dama Herc


Broj poruka : 72
Datum upisa : 24.05.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimePon Maj 26, 2008 12:57 am

Mene uzasno nervira sto ne znamo da postujemo ono sto se uselilo vec vekovima u nasu tradiciju. Kao takozvana turska kafa - koju ja najvise volim da zovem - TRADICIONALNA KAFA jer je Turci ne spremaju kao mi.
Svaka zemlja u svetu bilo sta svoje podize na pijedestal i od toga stvara nacionalni brand, a mi se nesto meskoljimo. Svaki stranac koji proba nasu kafu bude odusevljen. Setite se da je ni Turci ne kuvaju kao mi na Balkanu. A kod nas ako sednes u neki kafic to-boze na nivou, i ne dao ti Bog da trazis tursku kafu- oni to ne sluze. Izigravaju neki nivo, ne znam sta glume. A sta je problem u njoj? A sluze cajeve iz kesice koje naplacuju ko suvo zlato?
Samo sam se sada secala kada je tokom 90-tih bilo u novinama koliko je domaci pasulj postao hit u najekskluznijim svetskim restoranima. Nego mi sve cekamo da nam neki koji diktiraju LIFE STYLE kazu ovo je sada hit, i mi svi pohrlimo, pa se onda pravimo kako smo bas mi to oduvek voleli ces

Ja "porpicem" da ce Turska kafa uskoro postati hit pred navalom stranaca. Onda ce svi sto glasnije narucivati tursku kao sada dugi i kratki espresoooooooo. Ljudi su tako predvidivi, i smesni .
Nazad na vrh Ići dole
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimePon Maj 26, 2008 1:22 am

ali samo rucno mlevena,..pa onako sa prst soca u njoj,..pa iz malih soljica sa onom minijaturnom drskom i mozda uz ratluk,..
ne pijem kafu tursku ali se secam njenog mirisa iz detinjstva i one minas kafe i crnjkinje na omotu,..a imam jos negde onaj rucni mlin sa drskom koji se bas zagreje dok ga vrtis,..
voleo sam da umacem kocku secera u babinu soljicu sa turskom kafom,...
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
Mademoiselle
Novi clan
Novi clan
Mademoiselle


Broj poruka : 33
Godina : 36
Ort : Beograd
Datum upisa : 08.05.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeSre Maj 28, 2008 11:44 pm

Mene recimo malo nervira soc, zato vise volim espreso, ali pijem i tursku, svaki dan. I bas glupo sto je nema po kaficima. Snobovi.
Nazad na vrh Ići dole
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeSre Maj 28, 2008 11:47 pm

pijem sve moguce kafe ali se nekako uvek vratim turskoj Smile

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
SAN-ANA
Panonski admiral
Panonski admiral
SAN-ANA


Broj poruka : 1724
Godina : 43
Ort : pancevo
Datum upisa : 08.05.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeČet Maj 29, 2008 12:33 am

ja samo tursku pijem ali sa mlekom zbog zdravstvenih razloga a ostale kafe pijem jedino ako nema turske
Nazad na vrh Ići dole
diskus
Panonski mornar
Panonski mornar
diskus


Broj poruka : 281
Godina : 45
Datum upisa : 04.05.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeČet Maj 29, 2008 1:17 am

Nema veceg meraka od jutarnje turske kafice u 8 sati .Na terasi , tek poneki zracak sunca te obasija a ti zapalis cigaru i lagano ispijas kaficu . Mislim turska kafa je prava kafa e netrebamo je se stideti .

_________________
Ono što me ne ubije ,čini me jačim.
Zasto se stidimo turske kafe? Srbvij11
Nazad na vrh Ići dole
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeČet Maj 29, 2008 1:18 am

nema nista lepse od toga ukoliko ne pocinjes da radis od 8h smejanjejako

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
Dama Herc
Clan
Clan
Dama Herc


Broj poruka : 72
Datum upisa : 24.05.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeČet Maj 29, 2008 11:32 pm

Super, pisemo peticiju , da vrate domacu kafu na menije smejanjejako radost
Nazad na vrh Ići dole
diskus
Panonski mornar
Panonski mornar
diskus


Broj poruka : 281
Godina : 45
Datum upisa : 04.05.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimePet Maj 30, 2008 11:28 pm

Pa tu nam je vikend da se malo odmara na terasi uz don caffe

_________________
Ono što me ne ubije ,čini me jačim.
Zasto se stidimo turske kafe? Srbvij11
Nazad na vrh Ići dole
Yuga
Panonski admiral
Panonski admiral
Yuga


Broj poruka : 545
Godina : 64
Ort : Bela Crkva-Kotez BG
Datum upisa : 04.05.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimePon Jun 02, 2008 7:47 pm

ja samo "tursku" i pijem.
Ponekad,samo ponekad kapucino ili Nes.

_________________
Ko jamu drugom kopa......
Nazad na vrh Ići dole
diskus
Panonski mornar
Panonski mornar
diskus


Broj poruka : 281
Godina : 45
Datum upisa : 04.05.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeUto Jun 03, 2008 4:16 pm

Ma tuska je zakon. Mislim da nema bolje kafe. MAda ponekad popijem i nes. Sada sam se naprzio na tursku kafu sa mlekom i jos ohladjenu u zamrzivacu . LEDENA TURSKA KAFA . Strava mi je

_________________
Ono što me ne ubije ,čini me jačim.
Zasto se stidimo turske kafe? Srbvij11
Nazad na vrh Ići dole
Jana Zr
Panonski mornar
Panonski mornar
Jana Zr


Broj poruka : 238
Datum upisa : 10.06.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeUto Jun 10, 2008 11:00 pm

Mi još uvek "kafenišemo", a ne "nesenišemo", niti "kapućinišemo"...
Automatski naručujem Nes, jer uglavnom kažu da ne kuvaju tursku, ali se osvežavam i razbuđujem samo uz "pravu" kafu.
Nazad na vrh Ići dole
sestrica
Zasluzni clan
Zasluzni clan
sestrica


Broj poruka : 166
Godina : 37
Datum upisa : 17.06.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeČet Jun 19, 2008 4:45 pm

Nista ne moze da zameni prvu jutarnju crnu...bez nje nekad ne bi mogla da funkcionisem.Tako da nema bolje nje! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Nerona
Clan
Clan
Nerona


Broj poruka : 83
Godina : 44
Datum upisa : 17.06.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeSub Jun 28, 2008 1:41 am

Ma samo tursku pijem,i uopšte se ne stidim,ne vredi ni 5 produženuh sa mlekom kao jedna prava turska... okay
Nazad na vrh Ići dole
http://redrose.freeforumfree.com/
Sirijus
Panonski admiral
Panonski admiral
Sirijus


Broj poruka : 16475
Godina : 56
Ort : Niš
Datum upisa : 11.06.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeUto Feb 03, 2009 5:09 pm

Mahanje Ja je čak pijem mnogo više od ovih modernijih. Volim tursku kafu ujutro da popijem a posle može bilo koja, i nes, i filter. Mi smo jako povodljivi, i brzo se priklonomo trendu, da bismo imali osećaj da pripadamo modernom svetu. Nisam tradicionalista ali šta i da ova kafa koja nam se prodaje nije prava, tj. da u njoj ima, osim kafe, ko zna čega, ne treba je zbog toga odbacivati.
Nazad na vrh Ići dole
nevena
Novi clan
Novi clan
nevena


Broj poruka : 39
Godina : 56
Datum upisa : 03.03.2009

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeČet Mar 12, 2009 12:09 am

Za tursku uvek.....i onda se kafenise a za caj od nane...ne znam kako se kaze...
Ovo je odgovor na "nesenišemo" i "kapućinišemo".
Malo da budemo "IN"
Nazad na vrh Ići dole
ELA
Uvazeni clan
Uvazeni clan
ELA


Broj poruka : 130
Godina : 55
Datum upisa : 22.06.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimePet Mar 27, 2009 8:01 pm

Iz kreveta idem pravac do šporeta da uturim kafu ............ i tek onda dolazim k sebi. Ta prva jutarnja je "pod obavezno" .... a ostale mogu i ne moraju. Nisam ljubitelj surogata, eventualno leti ajs kafe.
Nazad na vrh Ići dole
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeNed Apr 05, 2009 11:09 pm

Kafica je zakon, mada ja ne pijem, vec moja mama po tome i znam.
Nazad na vrh Ići dole
anja_x
Panonski admiral
Panonski admiral
anja_x


Broj poruka : 1956
Godina : 50
Datum upisa : 23.12.2008

Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitimeČet Apr 23, 2009 2:04 pm

Zasto se stidimo turske kafe? Mondominas Stara, dobra kafa........Secam se ovakvog pakovanja kafe jos iz detinjstava, imala je neverovatno jak i prijatan miris! Doduse tada je nisam konzumirala da bih znala kakav joj je ukus bio, ali po prici starijih kafa je tada bila kafa! Ipak i danas kada je ova kafa presla u novija i modernija pakovanja, sa ne istom sadrzinom sastojak u njoj, i svakako drugacijim, losijim kvalitetom....Glasam za soljicu Turske kafe kako je vec nazivamo.....jedino me ona onajko dobro razbudi jutrom kada se probudim, ma prija mi bas.........
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zasto se stidimo turske kafe? Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto se stidimo turske kafe?   Zasto se stidimo turske kafe? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zasto se stidimo turske kafe?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kafe Poslasticara Sa Pekarom
» FKK -nudizam, erotika
» Zasto sanjamo ?
» Melange kafe, U-Bahn, Aida,...
» Zasto se plasimo ljubavi ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: DRUŠTVO :: DRUŠTVO OKO NAS-
Skoči na: