PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» Prodajem kukuruz secerac
Knjige o psima Icon_minitimeUto Maj 14, 2024 9:40 pm od oglasise

» Na prodaju trosobni stanovi u Borci na mirnoj lokaciji
Knjige o psima Icon_minitimeSub Maj 11, 2024 11:02 pm od oglasise

» Montaža i servis klima Novi Sad
Knjige o psima Icon_minitimeSub Maj 11, 2024 8:11 am od oglasise

» Doberman stenci
Knjige o psima Icon_minitimePet Maj 10, 2024 12:40 am od usluzni

» Frontmen Security Sombor
Knjige o psima Icon_minitimePet Maj 10, 2024 12:38 am od usluzni

» Apartmani za domaće i strane firme Vršac i Pančevo
Knjige o psima Icon_minitimeČet Maj 09, 2024 10:05 pm od oglasise

» Apartman “TOP TENIS”, stan na dan, Novi Sad
Knjige o psima Icon_minitimeČet Maj 09, 2024 8:11 am od oglasise

» Apartman SM, Novi Sad, stan na dan
Knjige o psima Icon_minitimeČet Maj 09, 2024 7:44 am od oglasise

» Online casovi madjarskog jezika
Knjige o psima Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:39 am od usluzni

Naj bolji poslanici
Sirijus
Knjige o psima Vote_lcapKnjige o psima Voting_barKnjige o psima Vote_rcap 
Nina
Knjige o psima Vote_lcapKnjige o psima Voting_barKnjige o psima Vote_rcap 
Rin Tin Tin
Knjige o psima Vote_lcapKnjige o psima Voting_barKnjige o psima Vote_rcap 
anja_x
Knjige o psima Vote_lcapKnjige o psima Voting_barKnjige o psima Vote_rcap 
SAN-ANA
Knjige o psima Vote_lcapKnjige o psima Voting_barKnjige o psima Vote_rcap 
Beba
Knjige o psima Vote_lcapKnjige o psima Voting_barKnjige o psima Vote_rcap 
DONAU
Knjige o psima Vote_lcapKnjige o psima Voting_barKnjige o psima Vote_rcap 
grujica
Knjige o psima Vote_lcapKnjige o psima Voting_barKnjige o psima Vote_rcap 
vasko
Knjige o psima Vote_lcapKnjige o psima Voting_barKnjige o psima Vote_rcap 
usluzni
Knjige o psima Vote_lcapKnjige o psima Voting_barKnjige o psima Vote_rcap 
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53934 članaka u 3346 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 Knjige o psima

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Knjige o psima Empty
PočaljiNaslov: Knjige o psima   Knjige o psima Icon_minitimeSre Maj 28, 2008 10:22 pm

koje biste knjige mogli da preporucite?

moj izbor sto se tice knjiga je definitivno:

- Marli i ja (Dzon Grogan); knjiga koja se bukvalno cita u dahu! prica o ljubavi koju pruza "najgori" pas na svetu. pod time mislim na psa koji ne bira da li ce pojesti nogu stolice ili zlatan lancic, da li ce iskociti iz auta ili ce povuci ceo sto u basti restorana za koji je bio vezan.. i pored svih nestasluka njegova ljubav prema porodici je neprevazidjena!

- Tajni zivot pasa (Elizabet Marsal Tomas); za razliku od prethodne ova knjiga se vise bavi psihologijom pasa, kojota, dingoa i vukova.. napisana je na osnovu licnog iskustva stecenih tokom 30 godina zivota u drustvu pasa. njene reci - „Oduvek sam zelela da znam kako svet izgleda jednom psu, ili kako mu zvuci, ili kakav miris ima...“

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Knjige o psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjige o psima   Knjige o psima Icon_minitimeČet Maj 29, 2008 9:35 pm

evo i nesto iz gore dve navedene knjige:

Marli i ja -
"Dzoni i Dzeni su tek zapoceli zajednicki zivot. Bili su mladi i zaljubljeni, imali su savrsenu kucicu i nisu imali nikakvih briga u zivotu. Zatim su doveli Marlija, veselo zuto stene. Posle toga, zivot im vise nikad nece biti isti.
Marli je brzo narastao u bucni parni valjak - skoro pedeset kilograma teskog labradora, ni slicnog ostalim psima. Proletao je kroz vrata, raskopavao zidove, balavio goste, krao zenski donji ves i jeo skoro sve sto mu dopadne celjusti, ne izuzimajuci ni namestaj ni fini nakit. Skola poslusnosti nije pomogla - Marlija su izbacili. Nikakve vajde ni od sedativa, koje je veterinar prepisao uz savet: "Ne ustrucavajte se da ih koristite."
Ali, Marli je imao dobru dusu. Odbijao je da mu se ogranici ponasanje, ali ni njegova ljubav i odanost nisu imali granica. Delio je sa svojim ljudima radost ocekivanja prvog deteta i tugu zbog pobacaja. Bio je tu kada su bebe konacno dosle, i onda kada je vrisak izbodene sedamnaestogodisnje devojke rasparao noc. Marli je zatvorio javnu plazu i uspeo da dobije ulogu u dugometraznom filmu. Pravio je haos i pri tom uvek osvajao srca. Bezuslovna ljubav, naucicete od Marlija, dolazi u raznim oblicima!"

Tajni zivot pasa - "Pas koji je prihvatio ljudske manire bio je pas mog muza. Proslog leta, jednog jako vruceg dana, sve nas je zapanjio. Moj muz je kupio sladoled i, liznuvsi ga, primetio da ga pas posmatra. Ponudio mu je sladoled, ocekujuci da ce ga on u jednom zalogaju progutati. Ali, na zaprepascenje sviju nas, pas je uljudno liznuo sladoled, bas kako sto je to ucinio i moj muz. Onda je moj muz sam liznuo jos malo i opet ponudio sladoled psu, koji je, takodje, liznuo jos malo. Tako su njih dvojica, lizucio naizmence, pojeli sladoled i stigli do korneta. Onda je moj muz zagrizao kornet. Pas ga je posmatrao. Pretpostavljajuci da pas zeli da proguta ostatak korneta, pruzio mu ga je, misleci da ce to biti poslednji zalogaj. Ali, razvukavsi usne i otkrivsi svoje male sekutice, pas je odgrizao najmanji zalogajcic koji moze da se zamisli. Jos dvaput su njih dvojica naizmenicno grickali kornet, dok nije ostao samo vrh.
Zapanjujuce? Zapravo ne. Moj muz i taj pas su osam godina gradili odnos poverenja i uzajamne odgovornosti, pri cemu ni jedan onom drugom nije postavljao nerazumne zahteve, niti se drzao pokroviteljski, niti je pokusavao da potcini drugog, vec je svaki radio upravo ono sto je zeleo, obicno u drustvu drugog. Samo se u takvom odnosu, gde oba ucesnika smatraju sebe jednakim, mogao dogoditi takav prizor. Samo pas koji misli svojom glavom, pas ciji mozak nije ispran preteranom dresurom, pas koji se oslanja na vlastita zapazanja i mastu - samo takav pas je u stanju da dokuci sasvim ljudski metod naizmenicnog grickanja kao oblika deljenja. Kada dva psa dele hranu, oni jedu uporedo, postujuci prostor hranjenja onog drugog, sto je zapravo mali zamisljeni krug oko usta. Ali ideja da se naizmenicno uzimaju zalogaji potpuno je ljudska. No, pas ju je dokucio, iako nikada ranije nije video kako se izvodi. Ko je pojeo vrh korneta? Moj muz. Pas mu je prepustio poslednji zalogaj."

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
SrebrnaVucica
Novi clan
Novi clan
SrebrnaVucica


Broj poruka : 25
Ort : U lepom kutku...
Datum upisa : 31.05.2008

Knjige o psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjige o psima   Knjige o psima Icon_minitimeNed Jun 01, 2008 7:55 pm

Wolfchice,hvala ti puno za preporuke,jedva cekam da nabavim te dve knjige!!!
Preporucila bih''Upoznajte svog psa'',Desmond Morris okay
Nazad na vrh Ići dole
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Knjige o psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjige o psima   Knjige o psima Icon_minitimeNed Jun 01, 2008 9:56 pm

hvala srebrna vucice Smile nabavicu je, kao i knjigu "inteligencija pasa" (kazu da je odlicna)

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
zillertal
Clan
Clan
zillertal


Broj poruka : 59
Godina : 74
Datum upisa : 17.05.2008

Knjige o psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjige o psima   Knjige o psima Icon_minitimeSub Jun 21, 2008 7:19 pm

Pre 22. godine, kada smo doveli u stan prvoga psa /pre toga u detinjstvu bilo ih je u dvoristu kuce u selu/, kupovala sam knjige o psima da bih sto strucnije negovala ta divna bica, tako da imam malu biblioteku. Izdvojila bih Pas moj prijatelj, Prof Dr Mario Bauer, zatim Pas, uzgoj, nega, lecenje, Radise Ruzica. Veoma korisna je i knjiga 400 saveta prijateljima pasa, Manfreda Koch-Kostersitza, a za odgoj lovackih pasmina knjiga Lovacki psi, uzgoj i skolovanje, Ivana Richtera. Sve su to stare knjige, ali veoma aktuelne i poucne. sker
Nazad na vrh Ići dole
wolfchica
Panonski gusar
Panonski gusar
wolfchica


Broj poruka : 403
Godina : 39
Ort : beogradske stepe
Datum upisa : 18.05.2008

Knjige o psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjige o psima   Knjige o psima Icon_minitimeSub Jun 21, 2008 7:31 pm

super, taman da ih nabavim ako uspem, jer ionako trazim knjige o psima koje ce jos vise prosiriti moje znanje Very Happy hvala na savetu.
inace, mnogo korisnijih stvari ima upravo u starim knjigama nego u ovim novijim..
iz knjige "Tajni zivot pasa" od Elizabet Marsal Tomas se mogu izvuci veoma korisne informacije ali po pitanju psihe pasa.. Nema strucnih naziva vec prica o njenom iskustvu koji je stekla nakon ne znam tacno koliko godina rada sa psima i vukovima..

_________________
ako znamo kako resiti problem - ne treba brinuti.. ako ne znamo - nema svrhe brinuti..
Nazad na vrh Ići dole
http://blogoye.org/profiles/devil666
Sponsored content





Knjige o psima Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjige o psima   Knjige o psima Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Knjige o psima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kupujem knjige
» pesme i price o psima
» DVD O LOVU I LOVNIM PSIMA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: FLORA I FAUNA :: PSI-
Skoči na: