PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» Online casovi madjarskog jezika
Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimeDanas u 2:39 am od usluzni

» Anakonda Security Sombor
Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimeDanas u 2:38 am od usluzni

» Potrebna devojka za rad u cvecari sa iskustvom u trgovini
Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimeDanas u 2:31 am od usluzni

» Potrebni kuvari, pomocni radnici u kuhinji, devojke za serviranje sladoleda i kolača
Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimeDanas u 2:30 am od usluzni

» Online Pozivnice CountDown
Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimeSub Maj 04, 2024 10:11 am od oglasise

» Mercedes vito 109 cdi 2005
Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimePet Maj 03, 2024 10:04 am od oglasise

» Na prodaju placevi KO Čortanovci
Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimePet Maj 03, 2024 8:37 am od oglasise

» Nedovršena vikendica KO Čortanovci
Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimeČet Maj 02, 2024 8:23 pm od oglasise

» Prodajem vikendicu, Čortanovci
Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimeČet Maj 02, 2024 7:29 pm od oglasise

Naj bolji poslanici
Sirijus
Zemlja je  dvojni planet Vote_lcapZemlja je  dvojni planet Voting_barZemlja je  dvojni planet Vote_rcap 
Nina
Zemlja je  dvojni planet Vote_lcapZemlja je  dvojni planet Voting_barZemlja je  dvojni planet Vote_rcap 
Rin Tin Tin
Zemlja je  dvojni planet Vote_lcapZemlja je  dvojni planet Voting_barZemlja je  dvojni planet Vote_rcap 
anja_x
Zemlja je  dvojni planet Vote_lcapZemlja je  dvojni planet Voting_barZemlja je  dvojni planet Vote_rcap 
SAN-ANA
Zemlja je  dvojni planet Vote_lcapZemlja je  dvojni planet Voting_barZemlja je  dvojni planet Vote_rcap 
Beba
Zemlja je  dvojni planet Vote_lcapZemlja je  dvojni planet Voting_barZemlja je  dvojni planet Vote_rcap 
DONAU
Zemlja je  dvojni planet Vote_lcapZemlja je  dvojni planet Voting_barZemlja je  dvojni planet Vote_rcap 
grujica
Zemlja je  dvojni planet Vote_lcapZemlja je  dvojni planet Voting_barZemlja je  dvojni planet Vote_rcap 
vasko
Zemlja je  dvojni planet Vote_lcapZemlja je  dvojni planet Voting_barZemlja je  dvojni planet Vote_rcap 
usluzni
Zemlja je  dvojni planet Vote_lcapZemlja je  dvojni planet Voting_barZemlja je  dvojni planet Vote_rcap 
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53926 članaka u 3338 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 Zemlja je dvojni planet

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
astronom
Novi clan
Novi clan



Broj poruka : 2
Datum upisa : 19.06.2008

Zemlja je  dvojni planet Empty
PočaljiNaslov: Zemlja je dvojni planet   Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimeČet Jun 19, 2008 8:45 pm

Novi planet Sunčeva sustava

Sasvim sam slučajno došao na ideju o mogućem postojanju nepoznatog planeta koji je približno udaljen od Sunca kao i naša Zemlja. Kažem slučajno sam došao na tu ideju, jer mi je bio glavni cilj pažljivo motrenje i analiziranje putanja planetoida u pojasu između Marsa i Jupitera. U tom djelu svemira postoji nebrojeno većih i manjih planetoida, znanost je detaljno izučila njih tisuću. Mene su zanimali isključivo oni koji se kreću po sličnim ili istim putanjama, što će reći; jedan za drugim na istom odstojanju od Sunca. Nakon određenog vremena došao sam do vrlo zanimljivih podataka, jer se jedan broj tih nebeskih tijela kreću tako sinkronizirano da se već tisuću i više godina, neki od njih, nalaze u istoj crti sa Suncem, - to znači da su međusobno ne vidljivi. Većina tih planetoida imaju usklađene brzine revolucije oko Sunca. Ako im je brzina, po stazi oko Sunca, znatno različita, e, tad je samo nekim od njih potrebno i po stotinu tisuća godina kako bi jedan drugoga sustigli.

Nakon ovih spoznaja, živo me počela zanimati ne oboriva činjenica da se možda i na suprotnoj stazi naše planete Zemlje može doslovno nalaziti još jedna, njoj slična, planeta koju mi ne možemo vidjeti. Ne možemo je vidjeti jer mi zapravo nikada ne vidimo 2 500 000 km. zemljine staze koju nam zaklanja Sunce. Prema tome, na suprotnoj strani od Sunca, na zemljinoj putanji, postoji velika mogućnost da se nalazi nama nepoznati planet.
Taj novi planet, ne mora se nalaziti točno na putanji naše planete, može biti malo iznad ili ispod. Što će reći; - da mu je ekliptika nakrivljena na ekliptiku zemlje. Tako da imaju odstojanje u mimoilaženju najmanje 5 000 000 km. tako da te planete prilikom mimoilaženja ipak ne ugroze jedna drugu, a to se po mom računanju dogodi svakih 6 do 10 tisuća godina.

Dakle, nakon višegodišnjeg izučavanja sakupio sam dovoljno čvrstih podataka o mogućem teoretskom postojanju još jedne planete Sunčeva sustava, sa putanjom koja približno odgovara našoj Zemlji.


1. - Arheolozi su prije dva stoljeća uspješno dešifrirali Klinasto pismo starih Sumerana. Pisani dokumenti svjedoče da su ti vrlo stari narodi poznavali još jednu, nama nepoznatu, zvijezdu šetačicu na noćnom nebu koja im je bila vidljiva golim okom. Toj su zvijezdi dali ime koje bi u slobodnom prijevodu glasilo; - "Planet Ukrštanja" ili kako su ga oni nazivali "Nibru".
Narodi starih Sumerana, živjeli su na području Mezapotamije, između Eufrata i Tigrisa, a izumrli su prije 6 000 godina. Prema tome, ako su Sumerani poznavali nama nepoznatu planetu o kojoj govorim, ona je mogla zaći iza Sunca još prije samo 500 godina i kao takva je opet mogla ostati za nas nepoznata.

2. -Za dokazivanje moje teorije postoji niz načina za koje trebam pomoć astronoma i ljubitelja ovakvih ideja!
Potrebno je pažljivo pratiti putanje planetoida iz skupine Apolonaca. Planetoidi iz te skupine povremeno presijecaju zemljinu putanju na svim njenim djelovima. Mene zanimaju posebno oni koji zemljinu putanju presjecaju točno na suprotnoj strani iz Sunca ili na bilo kojem skrivenom dijelu staze. To je to mjesto na kojem po mom proračunu može postojati taj novi planet.

3. - Kako iz motrenja Apolonaca izvući zaključak o skrivenom planetu??

Ako pažljivo pratimo određeni planetoid koji treba presjeći zemljinu putanju na tom kritičnom dijelu, te ako mu već unaprijed proračunamo putanju. Zatim ga sačekamo nakon što prođe iza Sunca i pošto se dovoljno udalji od njega, e tad, tada analiziramo njegovo ponašanje. Pratimo jeli planetoid odstupio od zadane putanje i jesu li se pojavile ikakve anomalije u njegovoj vrtnji oko svoje osi. Svaka promjena će upućivati na dokaz da je na njega djelovala neka nepoznata gravitaciona sila. Bilo bi najsavršenije ako bi se slučajno desilo da se taj praćeni planetoid uopće ne pojavi, nakon što je zašao iza Sunca. To bi značilo da je doživio sudar sa tom mogućom planetom, ali ipak treba imati na umu da su takvi sudari rijetke pojave i da to ne treba realno očekivati.


3. - Ne trebaju zbunjivati misije mnogih letjelica koje su bile u dometu za osmatranje te vječito ne vidljive zemljine putanje na Suprotnoj strani od Sunca.. Jednostavno rečeno; takva se misija nikada nije ozbiljno zamišljala, a slučajno otkrivanje takvog planeta na suprotnoj strani Sunca nije baš jednostavno. Ako na trenutak zanemarimo Sunce tako da nam ne smeta pri osmatranju suprotne zemljine putanje tada bi nam planet, na tom dijelu putanje, koji je veličine naše Zemlje izgledao kao vrlo malena zvjezdica, - jedva vidljiva prostim okom. Ipak postoji velika mogućnost da moju teoriju dokaže ili ospori jedna letjelica koja se trenutno nalazi udaljena od Zemlje 1 500 000 km. Radi se o letjelici SOHO, lansirana 1995g. od strane ESA-e i NASA-e, a ima za cilj istraživanje Korone i Sunčevih oscilacija. Kako ona već motri rubove sunčeva diska, možda bi se lako mogla fokusirati na rubni dio daleko iza Sunca. Ako slučajno postoji taj planet, uskoro će letjelica SOHO biti u poziciji da ga može uočiti.

4. – Po mojoj teoriji; ukrštanje naše Zemlje ili mimoilaženje sa tom, recimo njenom dvojnom, planetom mora izazivati velike klimatske promjene. Postoje točke na njihovim putanjama koje ih dovode u totalne sjene prouzrokovane onom drugom planetom, tako da na pomrčanoj planeti dolazi do malog ledenog doba, koje bi moglo trajati više mjeseci, i to, sve dok se planete ne udalje jedna od druge.
Ledeno doba na Zemlji, u razmaku od desetak tisuća godina, moglo bi se povezati sa jednim razumnim ciklusom kroz koji je prolazila naša civilizacija. Možda ova mogućnost nove planete pojednostavni česte susrete i posjete NLO-a, - našoj planeti.

Jesu li možda piramide i razne zagonetne građevine, kao i zagonetne šifre i crteži, djelo naših predaka koji su zbog ledenog doba odselili na taj planet kako bi očuvali vrstu???
Nazad na vrh Ići dole
11of10
Clan
Clan
11of10


Broj poruka : 54
Godina : 41
Ort : i ja se pitam
Datum upisa : 04.06.2008

Zemlja je  dvojni planet Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemlja je dvojni planet   Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimePet Jun 20, 2008 1:59 am

ovo je iz knjige rene gijoa nepoznata planeta...lepa knjiga, ali sve ovo po meni ne pije vodu, razne svemirske sonde bi valjda detektovale ovako nesto
Nazad na vrh Ići dole
astronom
Novi clan
Novi clan



Broj poruka : 2
Datum upisa : 19.06.2008

Zemlja je  dvojni planet Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemlja je dvojni planet   Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimeNed Jun 22, 2008 12:16 pm

11of10 ::
ovo je iz knjige rene gijoa ...

Ovo nije plagijat iz ničije knjige!

- Ovo je plod mog četvrtstoljetnog filozofskog izučavanja bogate znanstvene građe savremenog svijeta znanosti. Današnja Znanost uglavnom se ponaša kao marljivi roj pčela; - svaki znanstvenik marljivo radi svoj posao koji je naučio po već pripremljenim šablonima.

Ja sam jedan od rijetkih koji se usudio suprotstaviti naštrebanoj nauci ovoga svijeta; - Učeni se ljudi godinama ponašaju kao magnetofoni tuđe pameti - ili papagaji.

Već se godinama pitam: - zašto se nitko se ne usuđuje osporavati znanstvene teorije koje su nastale u vrijeme drvenih plugova???
Nazad na vrh Ići dole
sleepy
Panonski kapetan
Panonski kapetan
sleepy


Broj poruka : 308
Godina : 39
Ort : bidzi pashalook
Datum upisa : 08.05.2008

Zemlja je  dvojni planet Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemlja je dvojni planet   Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimeNed Jun 22, 2008 1:04 pm

zato sto ne moze? zato sto nema dovoljno jake dokaze? nemoj se vredjas...ali da li si ti ikad izdao ijednu publikaciju?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mmaserbia.com
Donkey
Uvazeni clan
Uvazeni clan
Donkey


Broj poruka : 115
Datum upisa : 10.06.2008

Zemlja je  dvojni planet Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemlja je dvojni planet   Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimeNed Jun 22, 2008 5:36 pm

astronom ::
Jesu li možda piramide i razne zagonetne građevine, kao i zagonetne šifre i crteži, djelo naših predaka koji su zbog ledenog doba odselili na taj planet kako bi očuvali vrstu???

nene Matematika kaze drugo
Nazad na vrh Ići dole
11of10
Clan
Clan
11of10


Broj poruka : 54
Godina : 41
Ort : i ja se pitam
Datum upisa : 04.06.2008

Zemlja je  dvojni planet Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemlja je dvojni planet   Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimePon Jun 23, 2008 7:31 pm

mars
Nazad na vrh Ići dole
marblechild
Novi clan
Novi clan
marblechild


Broj poruka : 2
Ort : Tortured subconscience
Datum upisa : 16.06.2008

Zemlja je  dvojni planet Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemlja je dvojni planet   Zemlja je  dvojni planet Icon_minitimePon Jun 30, 2008 3:14 am

Teorija, pa sta ces ti ovde? nije ti uspelo da pronadjes lakoverne na sd-cafeu, pa si probao ovde... e moj naucnice Tup1
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zemlja je  dvojni planet Empty
PočaljiNaslov: Re: Zemlja je dvojni planet   Zemlja je  dvojni planet Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zemlja je dvojni planet
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Becej, zemlja na atraktivnoj lokaciji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: DRUŠTVO :: NAUKA I TEHNOLOGIJA-
Skoči na: