PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» TIBETSKI MASTIFF, štenci na prodaju!
Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimeNed Apr 28, 2024 9:31 am od usluzni

» Na prodaju zemljište na Zlatiboru, naselje Potoci, 842m2
Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimeNed Apr 28, 2024 9:30 am od usluzni

» Dve moderne lux kuće na samom Zlatiboru
Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimeNed Apr 28, 2024 9:28 am od usluzni

» Servis i montaža svih vrsta klima Novi Sad
Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimePet Apr 26, 2024 1:58 pm od oglasise

» Kuća - Stambeno Poslovni Objekat
Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimeČet Apr 25, 2024 8:05 am od oglasise

» Tiffany stolice - Garancija 5 godina!
Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimeUto Apr 23, 2024 12:06 am od usluzni

» Online casovi nemackog jezika
Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimeUto Apr 23, 2024 12:05 am od usluzni

» Fotinija - Red robin - Akcija
Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimeSub Apr 20, 2024 12:40 pm od usluzni

» Usluge mini bagerom I kamionom
Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimePet Apr 19, 2024 4:40 pm od oglasise

Naj bolji poslanici
Sirijus
Dzoin moze,cigareta ne! Vote_lcapDzoin moze,cigareta ne! Voting_barDzoin moze,cigareta ne! Vote_rcap 
Nina
Dzoin moze,cigareta ne! Vote_lcapDzoin moze,cigareta ne! Voting_barDzoin moze,cigareta ne! Vote_rcap 
Rin Tin Tin
Dzoin moze,cigareta ne! Vote_lcapDzoin moze,cigareta ne! Voting_barDzoin moze,cigareta ne! Vote_rcap 
anja_x
Dzoin moze,cigareta ne! Vote_lcapDzoin moze,cigareta ne! Voting_barDzoin moze,cigareta ne! Vote_rcap 
SAN-ANA
Dzoin moze,cigareta ne! Vote_lcapDzoin moze,cigareta ne! Voting_barDzoin moze,cigareta ne! Vote_rcap 
Beba
Dzoin moze,cigareta ne! Vote_lcapDzoin moze,cigareta ne! Voting_barDzoin moze,cigareta ne! Vote_rcap 
DONAU
Dzoin moze,cigareta ne! Vote_lcapDzoin moze,cigareta ne! Voting_barDzoin moze,cigareta ne! Vote_rcap 
grujica
Dzoin moze,cigareta ne! Vote_lcapDzoin moze,cigareta ne! Voting_barDzoin moze,cigareta ne! Vote_rcap 
vasko
Dzoin moze,cigareta ne! Vote_lcapDzoin moze,cigareta ne! Voting_barDzoin moze,cigareta ne! Vote_rcap 
usluzni
Dzoin moze,cigareta ne! Vote_lcapDzoin moze,cigareta ne! Voting_barDzoin moze,cigareta ne! Vote_rcap 
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53918 članaka u 3330 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 16 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 16 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 Dzoin moze,cigareta ne!

Ići dole 
+2
Nina
sestrica
6 posters
AutorPoruka
sestrica
Zasluzni clan
Zasluzni clan
sestrica


Broj poruka : 166
Godina : 37
Datum upisa : 17.06.2008

Dzoin moze,cigareta ne! Empty
PočaljiNaslov: Dzoin moze,cigareta ne!   Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimePet Jun 27, 2008 11:52 pm

Džoint može, cigareta ne može!



Dzoin moze,cigareta ne! 91165_a



Posetiocima kafića u Amsterdamu biće dozvoljeno da puše marihuanu unutar lokala, ali ukoliko žele da zapale cigaretu, moraće da izađu napolje.



Sledećeg utorka, u Holandiji će stupiti na snagu zabrana pušenja na javnom mestu, koja se odnosi samo na duvan. Malo je reći da su gosti, ali i vlasnici kafića potpuno zbunjeni.

Novi zakon zabranjuje pušenje u barovima, kafićima, restoranima i klubovima, kako bi se nepušači zaštitili od posrednog dima. Slične zabrane već su na snazi širom SAD i Evrope.

Čuveni holandski kafići, u kojima je od 1976. godine dozvoljena kupovina i konzumiranje marihuane i hašiša, takođe su se našli na meti novog zakona.

Od 1. jula, mušterije će u kafiću smeti da kupe i popuše do pet grama marihuane, ali ne smeju unutar lokala da puše obične cigarete. Čak i oni koji mešaju duvan sa "travom" moraju da pripaze!

"Moraću posetioce da ispitujem šta im se tačno nalazi u džointu! Kakve veze ima da li su stavili i malo duvana? Ovaj zakon je potpuno besmislen", izjavio je vlasnik kafića "Paradoks" Ludo Bosert.

"Novi zakon jeste pomalo zbunjujuć, ali po našem viđenju, marihuana i duvan su dve veoma različite stvari", naglasila je portparol holandskog Ministarstva zdravlja Saskija Homes.

Vlasnici lokala brinu da će gosti izlaziti napolje i pušiti marihuanu na ulici, ali veruju da će njihov posao ipak opstati.

"Za 30 godina koliko ovde radim, video sam stotine hiljada turista iz Amerike. Nijedan nije pušio duvan", primetio je jedan od njih.

Mnogi turisti koji ne mogu da se odreknu duvana ipak će u kafiće svraćati samo da bi kupili "zalihu". Gram marihuane u lokalima u Amsterdamu košta oko osam evra.
Nazad na vrh Ići dole
Nina
Panonski admiral
Panonski admiral
Nina


Broj poruka : 10407
Datum upisa : 19.06.2008

Dzoin moze,cigareta ne! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzoin moze,cigareta ne!   Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimeNed Mar 08, 2009 12:52 pm

Svuda je zabranjeno pušenje na javnom mestu da ne bi pušači ugrožavali zdravlje ne pušača, ali pušenje marihuane ne škodi nikome?!Ili manje smrdi?! not okay
Nazad na vrh Ići dole
stryker
Panonski kapetan
Panonski kapetan
stryker


Broj poruka : 395
Godina : 39
Ort : Veliko Orasje
Datum upisa : 10.05.2008

Dzoin moze,cigareta ne! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzoin moze,cigareta ne!   Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimePon Mar 09, 2009 12:44 am

mozda cete me smatrati staromodnim ali ja sam protiv obe stvari nikako mi nije jasna njihova svrha

_________________
Dzoin moze,cigareta ne! Cooltext77293922
Nazad na vrh Ići dole
http://www.freewebs.com/lovackipsi
Nina
Panonski admiral
Panonski admiral
Nina


Broj poruka : 10407
Datum upisa : 19.06.2008

Dzoin moze,cigareta ne! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzoin moze,cigareta ne!   Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimePon Mar 09, 2009 10:42 am

Jednostavno-i jedno i drugo su bolesti zavisnosti.Određeni receptori u mozgu su se "navikli"na dejstvene principe iz duvana ili marihuane.
Nazad na vrh Ići dole
stryker
Panonski kapetan
Panonski kapetan
stryker


Broj poruka : 395
Godina : 39
Ort : Veliko Orasje
Datum upisa : 10.05.2008

Dzoin moze,cigareta ne! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzoin moze,cigareta ne!   Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimeSre Mar 11, 2009 12:13 am

da to sve stoji ali ipak ne verujem onima koji kazu da to nemogu da ostave

_________________
Dzoin moze,cigareta ne! Cooltext77293922
Nazad na vrh Ići dole
http://www.freewebs.com/lovackipsi
Majra
Uvazeni clan
Uvazeni clan
Majra


Broj poruka : 101
Godina : 39
Datum upisa : 19.11.2008

Dzoin moze,cigareta ne! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzoin moze,cigareta ne!   Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimeČet Mar 12, 2009 2:22 pm

stryker ::
da to sve stoji ali ipak ne verujem onima koji kazu da to nemogu da ostave

Pa, stryker kao sto je Nina rekla to je zaista zavisnost...tako da veruj tim ljudima kad kazau da ne mogu da ostave...pusac sam vec 9 godina i u zadnja 2 meseca pokusavam da ostavim jer sam naravno svesna stetnosti itd...Ima ljudi koji ostave odjednom i nikad vise ne zpale a ima i nas koji se eto borimo...Tako da ako nikada nsi bio pusac ne mozes biti bas objektivan i dati pravi sud,nije to bas tako lako pogotovo za nas koji bas volimo taj dim i uzivamo u cigareti...ali naravno ja cu i dalje ostati pri tom da cu uspeti da prestanem i nikad vise ne zaaplim...
Nazad na vrh Ići dole
Man From The Crypton
Panonski mornar
Panonski mornar
Man From The Crypton


Broj poruka : 257
Godina : 43
Datum upisa : 17.06.2008

Dzoin moze,cigareta ne! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzoin moze,cigareta ne!   Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimePet Mar 13, 2009 9:30 am

Ja sam dosta smanjio, al' tih 5-6 dnevno moram..Naravno, neptrebno  je prichati - pisati o shtetnosti duvana, samo shto nikako ne mogu da prihvatim kao istinito da je marihuana manje shtetna..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/cryptonac
Nina
Panonski admiral
Panonski admiral
Nina


Broj poruka : 10407
Datum upisa : 19.06.2008

Dzoin moze,cigareta ne! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzoin moze,cigareta ne!   Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimePet Mar 13, 2009 12:00 pm

U tome i jeste problem.Na sva zvona se vodi propaganda o štetnosti duvana,a o Marihuani ni reči.Marihuana jeste droga i dejstveni princip znan kao THC utiče na psihofizičke sposobnosti čoveka i sada se ona u nekim zemljama legalizuje.Nije li to licemerje?
Pušač kao pušač,znači uživaoc nikotina nikada nije zbog toga bio uzrok saobraćajnih udesa i sličnih nesreća,dok čovek pod uticajem alkohola ili droge jeste.
Ali bitno je da se super propaganda vodi protiv pušenja duvana,dok alkohol je manje zlo i uživanje droga?Ili je manje štetno po zdravlje?! normalan
Nazad na vrh Ići dole
Man From The Crypton
Panonski mornar
Panonski mornar
Man From The Crypton


Broj poruka : 257
Godina : 43
Datum upisa : 17.06.2008

Dzoin moze,cigareta ne! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzoin moze,cigareta ne!   Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimePet Mar 13, 2009 1:33 pm

E, BRAVO TI GA, rekla bi moja baba !!Bez zezanja, stvarno mi je nejasno kako se tako malo  pricha  o marihuani i alkoholu..Te kampanje protiv opojnih sredstava su svedene na minimum, a o shtetnosti duvana isprashe mozak i nepushachima..Licemerno maximalno, jer je tu, ustvari, neshto drugo u pitanju..Chim pochne intezivna  pricha o nechemu, tu neshto nije u redu, tj. postoje skriveni motivi..O alkoholu, koji je po svim struchnim knjigama skoro u rangu droge, takodje skoro nishta se ne govori..Opet se vracam na prethodni post, ne mogu da kazem da mi duvan ne shodi, al' s obzirom koliko je manje-vishe sve nezdravo, da ga jebem za 5-6 cigareta..Uostalom, nazalost, svedok sam mnogih smrtnih sluchajeva ( infarkt, mozdani udar, rak pluca..)kod ljudi koji su bili sportisti i  nikad nisu pushili...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/cryptonac
anja_x
Panonski admiral
Panonski admiral
anja_x


Broj poruka : 1956
Godina : 50
Datum upisa : 23.12.2008

Dzoin moze,cigareta ne! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzoin moze,cigareta ne!   Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitimePet Maj 22, 2009 12:04 pm

Na javnim mestima ni jedno ni drugo, ko zeli da uziva u nikotinu ili u marihuani i drugim opojnim drogama, svakako da je stvar njegovog izbora....Ali to naravno neka radi na nekom primerenom mestu, u sopstvenoj kuci naj bolje....zbog cega bi bilo kakvo pravo koje se istima daje, bilo los primer drugima....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dzoin moze,cigareta ne! Empty
PočaljiNaslov: Re: Dzoin moze,cigareta ne!   Dzoin moze,cigareta ne! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dzoin moze,cigareta ne!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sta moze a sta ne moze?
» Sta vas moze iznervirati??
» Spank The Booty
» Gde se moze trenirati dubina ???
» Gde se moze lepo roniti ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: DRUŠTVO :: DRUŠTVO OKO NAS-
Skoči na: