PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» Prodajem kukuruz secerac
Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeUto Maj 14, 2024 9:40 pm od oglasise

» Na prodaju trosobni stanovi u Borci na mirnoj lokaciji
Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeSub Maj 11, 2024 11:02 pm od oglasise

» Montaža i servis klima Novi Sad
Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeSub Maj 11, 2024 8:11 am od oglasise

» Doberman stenci
Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimePet Maj 10, 2024 12:40 am od usluzni

» Frontmen Security Sombor
Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimePet Maj 10, 2024 12:38 am od usluzni

» Apartmani za domaće i strane firme Vršac i Pančevo
Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeČet Maj 09, 2024 10:05 pm od oglasise

» Apartman “TOP TENIS”, stan na dan, Novi Sad
Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeČet Maj 09, 2024 8:11 am od oglasise

» Apartman SM, Novi Sad, stan na dan
Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeČet Maj 09, 2024 7:44 am od oglasise

» Online casovi madjarskog jezika
Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:39 am od usluzni

Naj bolji poslanici
Sirijus
Ekologija na prvom mestu kulture... Vote_lcapEkologija na prvom mestu kulture... Voting_barEkologija na prvom mestu kulture... Vote_rcap 
Nina
Ekologija na prvom mestu kulture... Vote_lcapEkologija na prvom mestu kulture... Voting_barEkologija na prvom mestu kulture... Vote_rcap 
Rin Tin Tin
Ekologija na prvom mestu kulture... Vote_lcapEkologija na prvom mestu kulture... Voting_barEkologija na prvom mestu kulture... Vote_rcap 
anja_x
Ekologija na prvom mestu kulture... Vote_lcapEkologija na prvom mestu kulture... Voting_barEkologija na prvom mestu kulture... Vote_rcap 
SAN-ANA
Ekologija na prvom mestu kulture... Vote_lcapEkologija na prvom mestu kulture... Voting_barEkologija na prvom mestu kulture... Vote_rcap 
Beba
Ekologija na prvom mestu kulture... Vote_lcapEkologija na prvom mestu kulture... Voting_barEkologija na prvom mestu kulture... Vote_rcap 
DONAU
Ekologija na prvom mestu kulture... Vote_lcapEkologija na prvom mestu kulture... Voting_barEkologija na prvom mestu kulture... Vote_rcap 
grujica
Ekologija na prvom mestu kulture... Vote_lcapEkologija na prvom mestu kulture... Voting_barEkologija na prvom mestu kulture... Vote_rcap 
vasko
Ekologija na prvom mestu kulture... Vote_lcapEkologija na prvom mestu kulture... Voting_barEkologija na prvom mestu kulture... Vote_rcap 
usluzni
Ekologija na prvom mestu kulture... Vote_lcapEkologija na prvom mestu kulture... Voting_barEkologija na prvom mestu kulture... Vote_rcap 
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53934 članaka u 3346 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 Ekologija na prvom mestu kulture...

Ići dole 
+15
Zok aka Rogi
SrebrnaVucica
spoca
Irena
zillertal
Danka
elunda
SAN-ANA
JustMyLuck
Rey Scorpion
Rin Tin Tin
Yuga
diskus
Rammstein84
Admin
19 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 335
Godina : 54
Datum upisa : 14.04.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimePon Maj 05, 2008 5:52 pm

Namerno sam stavio ekologiju na prvo mesto kulture,zato sto mislim da to u nasoj zemli malo strci.Sta bi po vasem misljenju trebalo da se uradi da se to poboljsa?
ribam

_________________
Ekologija na prvom mestu kulture... Linie010
Administrator sajta...
Nazad na vrh Ići dole
https://panonija.forumsr.com
Rammstein84
Zasluzni clan
Zasluzni clan
Rammstein84


Broj poruka : 199
Godina : 40
Datum upisa : 04.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimePon Maj 05, 2008 7:50 pm

Sta da kazem? Da li je dovoljno da vas obavestim da zivim 2 km od Rafinerije nafte "Pancevo", 3 km od Petrohemije i 3.5km od Azotare ? Poz
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sombiservis.webs.com
diskus
Panonski mornar
Panonski mornar
diskus


Broj poruka : 281
Godina : 45
Datum upisa : 04.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimePon Maj 05, 2008 11:37 pm

U i ja sam otprilike tu negde. Gde si sa gajbom . Saljni pp. Ja sam ti u komsiluku.
Nazad na vrh Ići dole
Yuga
Panonski admiral
Panonski admiral
Yuga


Broj poruka : 545
Godina : 64
Ort : Bela Crkva-Kotez BG
Datum upisa : 04.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeUto Maj 06, 2008 12:31 am

Ja sam u Beloj Crkvi uclanjen u grupi gradjana "Pokret za uspon Bele Crkve"
I posadili smo u potezu Tri Krsta 50 sadnica.
Znaci zelenilo i cist vazduh pre svega. radost
Nazad na vrh Ići dole
diskus
Panonski mornar
Panonski mornar
diskus


Broj poruka : 281
Godina : 45
Datum upisa : 04.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeUto Maj 06, 2008 12:48 am

Dali ste znali da je Sombor grad sa najvise zelenila ?
Naravno ekologija pre svega. Sve se moze unistiti i popraviti ali ako se to unisti nema povratka.
Nazad na vrh Ići dole
Yuga
Panonski admiral
Panonski admiral
Yuga


Broj poruka : 545
Godina : 64
Ort : Bela Crkva-Kotez BG
Datum upisa : 04.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeUto Maj 06, 2008 1:14 am

posle B.Crkve na 10km.je deliblatska pescara,a i na neri ima dosta Sume.
Nazad na vrh Ići dole
diskus
Panonski mornar
Panonski mornar
diskus


Broj poruka : 281
Godina : 45
Datum upisa : 04.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeUto Maj 06, 2008 1:22 am

Uverio sam se proslog leta. Isao sam starim putem kroz suku dok je bio pozar u Gaju.
Nazad na vrh Ići dole
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeUto Maj 06, 2008 10:45 pm

Evo primera kako mi cuvamo prirodu...

Ekologija na prvom mestu kulture... Dscf0010
Nazad na vrh Ići dole
Rey Scorpion
Zasluzni clan
Zasluzni clan
Rey Scorpion


Broj poruka : 194
Godina : 28
Ort : Vrsac!!!
Datum upisa : 06.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeUto Maj 06, 2008 11:00 pm

Ju, ju, ju, ju, ju... Al je kultura... Pa kako bre mogu da tako budu nekulturni, ja bre jedem sladoled mi se topi uruci ja cu cekam da ga bacim u kantu, a ne da ga ostavim na ulici! nesvest
Nazad na vrh Ići dole
http://www.klinci.darkbb.com
diskus
Panonski mornar
Panonski mornar
diskus


Broj poruka : 281
Godina : 45
Datum upisa : 04.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeSre Maj 07, 2008 12:57 am

MA toje bruka za nas . Da li su ljudi svesni sta rade ?
Nazad na vrh Ići dole
JustMyLuck
Novi clan
Novi clan
JustMyLuck


Broj poruka : 22
Godina : 41
Datum upisa : 08.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeČet Maj 08, 2008 9:53 pm

A tek kad se vratis iz inostranstva onda vidis koliko ovde niko ne vodi racuna o ekologiji , tuga jedna .
Nazad na vrh Ići dole
SAN-ANA
Panonski admiral
Panonski admiral
SAN-ANA


Broj poruka : 1724
Godina : 43
Ort : pancevo
Datum upisa : 08.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeSub Maj 10, 2008 3:16 am

ja sam pre rata zivela u hrvatsku i tamo su bile rigorozne kazne za one koji prljaju okolinu. to bi trebalo i kod nas uvesti samo mnogo rigoroznije, pa kad nasi ljudi osete po dzepu onda ce promeniti svest o ocuvanju nase okoline.
Nazad na vrh Ići dole
diskus
Panonski mornar
Panonski mornar
diskus


Broj poruka : 281
Godina : 45
Datum upisa : 04.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeSub Maj 10, 2008 11:42 pm

Jeste da sam pusac ali bi i za jedan pikavac bacen na trotoar stavio takcu kaznu da bi se dobro razmislili za sledeci put da to urade. To je nama potrebo pravilnik o zastiti zivotne sredine.
Nazad na vrh Ići dole
elunda
Uvazeni clan
Uvazeni clan
elunda


Broj poruka : 144
Godina : 58
Ort : zr
Datum upisa : 10.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimePon Maj 12, 2008 11:51 pm

sokiran sam fotografijo,katastrofa.!
Nazad na vrh Ići dole
diskus
Panonski mornar
Panonski mornar
diskus


Broj poruka : 281
Godina : 45
Datum upisa : 04.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeUto Maj 13, 2008 12:56 am

Sve to pokazuje kakav smo narod. Ne mozemo da brinemo o svojoj okolini a hocemo u evropu . Bruka a pitam se samo sta rade nasi ekolozi ?
Nazad na vrh Ići dole
Danka
Novi clan
Novi clan
Danka


Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimePet Maj 16, 2008 3:21 pm

Pocnimo prvo od sebe.Da li ste ikada u inostranstvu bacili papiric ili nesto slicno na ulicu, iz kola ?.Sigurna sam da niste, kao i ja. Ne znam zasto je onda tesko da to uradimo i ovde kod nas.
Zakone treba promeniti, kaznjavati svaki cin zagadivanja okoline.
Do pre dve godine zivela sam u Novom Sadu, 5 minuta od centra, u stanu i zgradi od 11 spratova. Postalo mi je nepodnosljivo, tako da smo suprug i ja resili da se preselimo na obronke Fruske Gore(7 km.od centra grada).Od tada bukvalno disemo punim plucima.
Ekologija na prvom mestu kulture... P5150137-15maj
Ekologija na prvom mestu kulture... P5120100-1
Ovako nam je bilo zimus.
Ekologija na prvom mestu kulture... PC240010
Ekologija na prvom mestu kulture... PC240006-Zima2612
Nazad na vrh Ići dole
http://www.shihtzu-kennel.com
SAN-ANA
Panonski admiral
Panonski admiral
SAN-ANA


Broj poruka : 1724
Godina : 43
Ort : pancevo
Datum upisa : 08.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeNed Maj 18, 2008 1:33 am

prelepe slike. lice kao sa razglednice ili iz bajke. prelepo je
Nazad na vrh Ići dole
zillertal
Clan
Clan
zillertal


Broj poruka : 59
Godina : 74
Datum upisa : 17.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeNed Maj 18, 2008 3:58 pm

Narodi koji ne shvataju da je buducnost njihovog opstanka na Zemlji vise ugrozena ekoloskom nekulturom, nego politickim previranjem /koga je, uostalom, uvek kroz istoriju bilo/, poput naseg, mogu izazvati samo sazaljenje drugih. Ako nema potomstva ili je ono bolesno, zbog raznoraznih losih uticaja sredine, nema nicega, nema buducnosti. Razumem da je u Vojvodini u razvoju nekakav kapitalizam 19. stoleca, da su novi Vojvodjani dosli sa raznoraznim /ne/kulturnim navikama, da se deca niti u porodici, niti tokom skolovanja ne vaspitavaju da cuvaju prirodu oko sebe sa kojom su tako prisno povezani hteli to ili ne hteli, ali ne shvatam zasto je to u politickim porukama na poslednjem mestu. Obecavaju nam bolji zivot, a da li ce on biti na deponijama koje svako pravi gde stigne, u vazduhu bez kiseonika, sa otrovnim gasovima? Pogledajte grad Novi Sad, unakazen visespratnicama sto nicu preko noci, prozor u prozor, da se ne moze kihnuti da to ne bude komsiji u lice, bez zelenila, bez slobode. Ako se ne ucini nista na razvoju ekoloske kulture, uz ostre sankcije nepostovanja, uskoro ce biti kasno - svi ce nas zaobilaziti kao crnu rupu Evrope.
Nazad na vrh Ići dole
Irena
Novi clan
Novi clan
Irena


Broj poruka : 20
Godina : 32
Datum upisa : 24.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeSub Maj 24, 2008 2:49 pm

Rammstein84 ::
Sta da kazem? Da li je dovoljno da vas obavestim da zivim 2 km od Rafinerije nafte "Pancevo", 3 km od Petrohemije i 3.5km od Azotare ? Poz


pa jbg...I ja zivim u Boru koji je vrlo zagadjen-ali sta da se radi ?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sashinkaaa.friendhood.net
diskus
Panonski mornar
Panonski mornar
diskus


Broj poruka : 281
Godina : 45
Datum upisa : 04.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeSub Maj 24, 2008 11:26 pm

O svemu tome trebalo bi malo vise da razmisljaju nasi ekolozi. Treba nam dobar zakon za zastitu ekologije.
Nazad na vrh Ići dole
spoca
Clan
Clan
spoca


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeČet Maj 29, 2008 7:48 pm

diskofish ::
Dali ste znali da je Sombor grad sa najvise zelenila ?
Naravno ekologija pre svega. Sve se moze unistiti i popraviti ali ako se to unisti nema

povratka.

Jeste bio nekada,ja zivim u Somboru,sada nam bas preuredjuju glavnu ulicu.
Posekli su sve stare platane i bodjose,obecali posaditi druge,cekamo
Ta se navika ponese iz kuce,i gradi sa godinama.
Nazad na vrh Ići dole
SrebrnaVucica
Novi clan
Novi clan
SrebrnaVucica


Broj poruka : 25
Ort : U lepom kutku...
Datum upisa : 31.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeNed Jun 01, 2008 2:46 am

diskus ::
O svemu tome trebalo bi malo vise da razmisljaju nasi ekolozi. Treba nam dobar zakon za zastitu ekologije.

Ekologija ne moze da se zastiti jer je ona nauka o odnosu izmedju biljaka i zivotinja i sredine u kojoj zive...Ne mozemo stititi nauku,vec prirodu samu...
Posto je priroda mnogih ljudi takva da se ne brine o buducim pokolenjima,niti o uslovima u kojima vec danas zive neki ljudi i neke zivotinjske vrste i sve se gleda kroz profit,jedino sto preostaje su zakoni!I to jako strogi...I bolja organizacija...Ne bacanje svega onoga sto se moze reciklirati...Uvodjenje ekologije kao posebnog predmeta,bar u jednoj godini skolovanja...Organizovanje tribina,seminara,da bi ljudi shvatili do cega ce nas dovesti ovakvo bahato ponasanje...

P.S.Ekologija bi trebalo da stoji u delu Nauka,ne Kultura...Mozemo mi reci da neko nije kulturan ukoliko baca smece kroz prozor auta ili sa terase ili opuske po ulici,ali ipak je tema bliza naucimnego kulturi...
Nazad na vrh Ići dole
SAN-ANA
Panonski admiral
Panonski admiral
SAN-ANA


Broj poruka : 1724
Godina : 43
Ort : pancevo
Datum upisa : 08.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeNed Jun 01, 2008 4:50 pm

mislim da je na pravom mestu posto to oslikava nasu kulturu a ne nauku jer nauka nema veze sa smecem na ulici i po parkovima
Nazad na vrh Ići dole
SrebrnaVucica
Novi clan
Novi clan
SrebrnaVucica


Broj poruka : 25
Ort : U lepom kutku...
Datum upisa : 31.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimeNed Jun 01, 2008 7:48 pm

Ali da bi se nesto ucinilo,najvise ce pomoci nauka,a ne kultura...Tj,u nasem slucaju,kazna,ane molba za kulturnim ponasanjem...Najbolje je staviti je onda u Drustvo,ne u naukuku,a ne ni u kulturu jer se zna sta spada u Kulturu...
Nazad na vrh Ići dole
SAN-ANA
Panonski admiral
Panonski admiral
SAN-ANA


Broj poruka : 1724
Godina : 43
Ort : pancevo
Datum upisa : 08.05.2008

Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitimePon Jun 02, 2008 1:25 am

pa jedino ako ce nas kultura nauciti lepom ponasanju i kulturi onda da , ali nauka nazalost ne uci ljude bontonu vec kultura.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ekologija na prvom mestu kulture... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ekologija na prvom mestu kulture...   Ekologija na prvom mestu kulture... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ekologija na prvom mestu kulture...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Smesne slike
» Nekultura na radnom mestu ...
» Potrebni radnici na mestu negovatelja, Beograd
» Potrebni radnici na mestu negovatelja, Beograd
» Potrebni radnici na mestu negovatelja, Beograd

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: KULTURA :: EKOLOGIJA-
Skoči na: