PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» TIBETSKI MASTIFF, štenci na prodaju!
polazak u osnovnu skolu Icon_minitimeNed Apr 28, 2024 9:31 am od usluzni

» Na prodaju zemljište na Zlatiboru, naselje Potoci, 842m2
polazak u osnovnu skolu Icon_minitimeNed Apr 28, 2024 9:30 am od usluzni

» Dve moderne lux kuće na samom Zlatiboru
polazak u osnovnu skolu Icon_minitimeNed Apr 28, 2024 9:28 am od usluzni

» Servis i montaža svih vrsta klima Novi Sad
polazak u osnovnu skolu Icon_minitimePet Apr 26, 2024 1:58 pm od oglasise

» Kuća - Stambeno Poslovni Objekat
polazak u osnovnu skolu Icon_minitimeČet Apr 25, 2024 8:05 am od oglasise

» Tiffany stolice - Garancija 5 godina!
polazak u osnovnu skolu Icon_minitimeUto Apr 23, 2024 12:06 am od usluzni

» Online casovi nemackog jezika
polazak u osnovnu skolu Icon_minitimeUto Apr 23, 2024 12:05 am od usluzni

» Fotinija - Red robin - Akcija
polazak u osnovnu skolu Icon_minitimeSub Apr 20, 2024 12:40 pm od usluzni

» Usluge mini bagerom I kamionom
polazak u osnovnu skolu Icon_minitimePet Apr 19, 2024 4:40 pm od oglasise

Naj bolji poslanici
Sirijus
polazak u osnovnu skolu Vote_lcappolazak u osnovnu skolu Voting_barpolazak u osnovnu skolu Vote_rcap 
Nina
polazak u osnovnu skolu Vote_lcappolazak u osnovnu skolu Voting_barpolazak u osnovnu skolu Vote_rcap 
Rin Tin Tin
polazak u osnovnu skolu Vote_lcappolazak u osnovnu skolu Voting_barpolazak u osnovnu skolu Vote_rcap 
anja_x
polazak u osnovnu skolu Vote_lcappolazak u osnovnu skolu Voting_barpolazak u osnovnu skolu Vote_rcap 
SAN-ANA
polazak u osnovnu skolu Vote_lcappolazak u osnovnu skolu Voting_barpolazak u osnovnu skolu Vote_rcap 
Beba
polazak u osnovnu skolu Vote_lcappolazak u osnovnu skolu Voting_barpolazak u osnovnu skolu Vote_rcap 
DONAU
polazak u osnovnu skolu Vote_lcappolazak u osnovnu skolu Voting_barpolazak u osnovnu skolu Vote_rcap 
grujica
polazak u osnovnu skolu Vote_lcappolazak u osnovnu skolu Voting_barpolazak u osnovnu skolu Vote_rcap 
vasko
polazak u osnovnu skolu Vote_lcappolazak u osnovnu skolu Voting_barpolazak u osnovnu skolu Vote_rcap 
usluzni
polazak u osnovnu skolu Vote_lcappolazak u osnovnu skolu Voting_barpolazak u osnovnu skolu Vote_rcap 
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53918 članaka u 3330 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 polazak u osnovnu skolu

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

polazak u osnovnu skolu Empty
PočaljiNaslov: polazak u osnovnu skolu   polazak u osnovnu skolu Icon_minitimeUto Sep 02, 2008 9:48 pm

polazak u prvi razred osnovne skole je nesto novo za roditelje kao i za decu,..

Sva sreca te uciteljica saceka ispred ulaznih vrata skole i samo deci dozvoljava ulazak u ucionicu.

Da li se nesto promenilo od vremena kada smo mi bili djaci prvaci?

Kakvo je vase iskustvo za polaskom dece u prvi razred osnovne skole?

Da li je cela porodica DJACE PRVACE?

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

polazak u osnovnu skolu Empty
PočaljiNaslov: Re: polazak u osnovnu skolu   polazak u osnovnu skolu Icon_minitimeNed Sep 07, 2008 9:06 pm

Mi jos to ne znamo, saznacemo za koju godinu.

Kako je bilo tvojoj cerki ? Mahanje
Nazad na vrh Ići dole
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

polazak u osnovnu skolu Empty
PočaljiNaslov: Re: polazak u osnovnu skolu   polazak u osnovnu skolu Icon_minitimeNed Sep 07, 2008 9:36 pm

Rin Tin Tin ::
Mi jos to ne znamo, saznacemo za koju godinu.

Kako je bilo tvojoj cerki ? Mahanje

svidela joj se uciteljica njen pristup deci. Prvih pet dana upoznavanja sa ucionicom "step by step" onako bez skolskih klupa na kakve smo mi navikli.
Malo je nezgodna medjusmena od 11 do 13.30h ali dok ne pocne produzeni boravak snalazimo se nekako.
ali kad imas jos jedno mladje detence koje hoce isto da bude djace prvace,.pa jos malo ljubomorno,..
Prvi skolski dan sam pozurio da ne zakasnim da stignem bar pola sata ranije,..i onda je bila guzva roditelji nestrpljivi cekaju u skolskom dvoristu,...sve gledaju prema vratima,..ta radost to grljenje a nismo se videli samo ni tri sata.
Otisli smo po nasu malu devojcicu u obdaniste i prvo sto je detence pitalo prvaka je bilo;"
Kazi mi kako je bilo u skoli?" I naravno djace prvace je pocelo opisivati kako su sedeli kako su se upoznavali,....
A morao sam i ja malo da se ubacim u razgovor da kao nesto dodam,...
A detence je samo reklo;" Cuti tata, hocu sve da cujem, hocu sve da znam sta su radili!"
A sve sa onako velikim ocima kao da ce me pojesti,....
Ucutao sam. Sta cu.
Detence je trazilo od djaka prvaka da i ona malo nosi njenu skolsku torbu do kuce da vidi kako je to,..

a djace prvace je sa odusevljenjem izdrzalo prvu skolsku nedelju.
Prve uzine ponete od kuce, prve provere torbe po pet puta od strane roditelja,..

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

polazak u osnovnu skolu Empty
PočaljiNaslov: Re: polazak u osnovnu skolu   polazak u osnovnu skolu Icon_minitimeNed Sep 07, 2008 10:08 pm

Vau, bas mi je drago da je i taj prvi dan, nedelja proteklo u najboljem redu !!! srce guma dreka poljubac za obe cerkice cmok cmok

Opisao si, kao da je to neka prica iz bajke, a ne stvaran dogadjaj andjeo2
Nazad na vrh Ići dole
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

polazak u osnovnu skolu Empty
PočaljiNaslov: Re: polazak u osnovnu skolu   polazak u osnovnu skolu Icon_minitimeNed Sep 07, 2008 10:17 pm

da,.. ali kad shvatis da ti je dete vec malo poraslo i da je vreme za skolu,..a i nama prolaze godine nesto mnogo brzo. Kad pogledas u foto album ma kao da je juce bilo ono predivno leto kada smo samo setali, mazili se i gledali,..a beba ni mesec dana pa dva,..pomislim ponekad da je pre sedam godina bilo foto aparata ko danas ko zna koliko bi snimaka tek imao?

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

polazak u osnovnu skolu Empty
PočaljiNaslov: Re: polazak u osnovnu skolu   polazak u osnovnu skolu Icon_minitimeNed Sep 07, 2008 10:32 pm

... tako je to, sta bi bilo kad bi bilo ... netreba se sekirati i misliti u nazad, ko zna zasto je sve to tako dobro ... Mahanje
Nazad na vrh Ići dole
Jana Zr
Panonski mornar
Panonski mornar
Jana Zr


Broj poruka : 238
Datum upisa : 10.06.2008

polazak u osnovnu skolu Empty
PočaljiNaslov: Re: polazak u osnovnu skolu   polazak u osnovnu skolu Icon_minitimeČet Sep 18, 2008 9:17 pm

Eeee, ovako. Nisam sasvim sigurna koliko sam puta do sada polazila u prvi razred... Prvi put daleke 1975. godine (Bože, al je to davno bilo!!!), sa svojom decom još dva puta (1999. i 2002.) i par puta sa tuđom decom - kao učiteljica.
Ove godine sam posmatrala prijem prvaka 1. septembra sa strane (u školi radim, ali ne u nastavi) - i opet su mi oči zasuzile u toku priredbe pripremljene za decu i roditelje, i u toku pozdravnog govora, i u toku prozivanja dece od strane učiteljica, a posebno u trenucima kada se poneko dete teško odvajalo od roditelja i sa strahom prilazilo učiteljici. Za te malce je to veeeeliki korak u budućnost. Prve obaveze, a ako bolje razmislite nikad više bez obaveza.

Najgore je što deca ne shvataju da ono "Od kolevke, pa do groba - najlepše je đačko doba" nije neka "buđava fraza" nego čista istina. Dok su mali, više od svega žele da porastu, a mi bi se tako rado vratili u njihove godine...

Gde je polazak u školu, tu je i mala matura. Nisam se pošteno ni navikla na ideju da mi je dete školarac, a ona je već završila osnovnu. Strašno kako brzo vreme prolazi, kako deca brzo rastu i kako usled nedostatka vremena ili pažnje propuštamo pojedine trenutke u njihovom životu - a oni se više nikad neće vratiti... Iskoristite, zato, svaki pogodan trenutak da se igrate i družite sa svojom decom, vrlo brzo će postati odrasli ljudi.

Svim đacima prvacima želim lepe prve dane u školi - i dobru učiteljicu!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





polazak u osnovnu skolu Empty
PočaljiNaslov: Re: polazak u osnovnu skolu   polazak u osnovnu skolu Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
polazak u osnovnu skolu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: DRUŠTVO :: OBRAZOVANJE-
Skoči na: