PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» Servis i montaža svih vrsta klima Novi Sad
SALZBURG, Icon_minitimePet Apr 26, 2024 1:58 pm od oglasise

» Kuća - Stambeno Poslovni Objekat
SALZBURG, Icon_minitimeČet Apr 25, 2024 8:05 am od oglasise

» Tiffany stolice - Garancija 5 godina!
SALZBURG, Icon_minitimeUto Apr 23, 2024 12:06 am od usluzni

» Online casovi nemackog jezika
SALZBURG, Icon_minitimeUto Apr 23, 2024 12:05 am od usluzni

» Fotinija - Red robin - Akcija
SALZBURG, Icon_minitimeSub Apr 20, 2024 12:40 pm od usluzni

» Usluge mini bagerom I kamionom
SALZBURG, Icon_minitimePet Apr 19, 2024 4:40 pm od oglasise

» Na prodaju stenci cau cau
SALZBURG, Icon_minitimeČet Apr 18, 2024 9:44 pm od oglasise

» STAN DELUX NA ZLATIBORU- ul. Krfska
SALZBURG, Icon_minitimeČet Apr 18, 2024 12:50 pm od usluzni

» Herceg Novi, građevinski placevi na 1.7 km od centra
SALZBURG, Icon_minitimeČet Apr 18, 2024 12:48 pm od usluzni

Naj bolji poslanici
Sirijus
SALZBURG, Vote_lcapSALZBURG, Voting_barSALZBURG, Vote_rcap 
Nina
SALZBURG, Vote_lcapSALZBURG, Voting_barSALZBURG, Vote_rcap 
Rin Tin Tin
SALZBURG, Vote_lcapSALZBURG, Voting_barSALZBURG, Vote_rcap 
anja_x
SALZBURG, Vote_lcapSALZBURG, Voting_barSALZBURG, Vote_rcap 
SAN-ANA
SALZBURG, Vote_lcapSALZBURG, Voting_barSALZBURG, Vote_rcap 
Beba
SALZBURG, Vote_lcapSALZBURG, Voting_barSALZBURG, Vote_rcap 
DONAU
SALZBURG, Vote_lcapSALZBURG, Voting_barSALZBURG, Vote_rcap 
grujica
SALZBURG, Vote_lcapSALZBURG, Voting_barSALZBURG, Vote_rcap 
vasko
SALZBURG, Vote_lcapSALZBURG, Voting_barSALZBURG, Vote_rcap 
JelaS
SALZBURG, Vote_lcapSALZBURG, Voting_barSALZBURG, Vote_rcap 
April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53915 članaka u 3327 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 SALZBURG,

Ići dole 
4 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeSre Jan 14, 2009 11:04 pm

SALZBURG, 59048996ne8

Autoputem od Wien prema München-u nalazi se Salzburg.
Salzburg an der Salzach.
Skriven grad ali koji zivi cele godine uz Mozartove zvuke. Uz Eine kleine Nachtmusik

opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..

snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..

...

noc

i

dan,

sneg

i

pesak,

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Salzburg,... die ganze Nacht mit mir,...   SALZBURG, Icon_minitimeSre Jan 14, 2009 11:35 pm

SALZBURG, 17172881zf9
jedna mala uzana a brza reka Salzach. Za mene je mala reka taj Salzach kad pogledam moj lenji Dunav, reka Salzach me opija, uzan je a ne mogu ga pregaziti ni preplivati a spaja dve obale Salzburg-a!

A napravio sam recnog konjica mislio sam na dunavskog a odveo me do Salzach-a.-tog leta

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeSre Jan 14, 2009 11:44 pm

SALZBURG, 35860841ym5
pogled sa Makartsteg-a na Hohensalzburg

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeSre Jan 14, 2009 11:47 pm

SALZBURG, 11979156zn8
Ne znam zasto volim taj uspavan grad uz brzu reku?

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeSre Jan 14, 2009 11:52 pm

SALZBURG, 42836726ow7
Ne volim onu letnju kisu u Novom Sadu koja je suva koja je retka.
A ne volim ni kisu u Salzburgu koja je osvezavajuca leti. Pomislim da je skoro svaki dan uz jedan Salzburg uz njegovu reku
to oblacno nebo,..kisno nebo,...

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeČet Jan 15, 2009 12:40 am

Mahanje Stvarno, nema gde te nema nene okay
Nazad na vrh Ići dole
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeČet Jan 15, 2009 12:56 am

SALZBURG, 17869026et6
Kesten je lep onako pecen. A letnji hlad ispod Kestenova i uz hladnu reku,..nije bas kao poredjenje sa hladom Oraha negde u Sremu,.ali
setaliste uz Salzach

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeČet Jan 15, 2009 1:01 am

Kada je to bilo ?
Nazad na vrh Ići dole
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeČet Jan 15, 2009 12:53 pm

SALZBURG, 88633752di0

SALZBURG, 92476822kj3
SALZBURG, 72780673nv0
Rin Tin Tin ::
Kada je to bilo ?
2003.godine sam se zaljubio u Salzburg. Voleo sam svu tu guzvu na setalistu kraj reke. Svoje rucne radove su prodavali umetnici i majstori iz nekoliko drzava.
Uvece posle 20h su se stranice satora spustale i radovi ostavljali do jutra tako. Bilo je cuvara koji su vodili racuna o bezbednosti na tom setalistu.
Turistima su te ulicne izlozbe bile zanimljive mogli su da vide pojedine stare umetnicke zanate kao i demonstraciju istih.

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeČet Jan 15, 2009 1:04 pm

Jesi li i ti izlagao svoje radove ?
Nazad na vrh Ići dole
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeČet Jan 15, 2009 1:26 pm

SALZBURG, 67072766dk0
Rin Tin Tin ::
Jesi li i ti izlagao svoje radove ?
da,..uzivao sam u tim danima. Turisti iz USA ma njima je sve bilo interesantno. Italijanski turisti su kupovali drvene igracke. Secam se jednog deteta koje je izvadilo svojih dva euro i platilo mi za jedan drveni autic koji sam eto tako samo kao siluetu napravio. Ali on je kuci imao mnogo razlicitih igracaka ali hteo je jos i drveni auto.
Stare nemacke gospodje su kupovale drvene cipelice koje su ih podsecale na dane posle 2.sv. rata i jos su uzimale one drvene nozeve za otvaranje pisama...
Samo jedno iskustvo vise samo jedno letovanje koje je samo sebe isplatilo.

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 11:05 pm

SALZBURG, 84401489ui6
bio je dan bez kise tog leta,... nekoliko dugackih crnih limuzina uz policijsku pratnju proslo je ulicom pored setalista i kestenova na Salzah-u,.. te crne limuzine imale su one male zastavice koje su se okretale savijale od brzine i verovatno oznacavale titule,... Bugarin koji je sedeo u kafeu sa jeftinim medjunarodnim pozivima vrteo je svoj stap i onako pritisnutog o pod ga posmatrao kao da je nesto najvaznije u zivotu. Zavrsio sam telefonski razgovor ,... a bugar dobar dan! Imao je neki smesan naglasak. Pitao me je da mu kupim coca colu?? Pitao me odakle sam i rec po rec na srpsko engleskom ispricao mi je njegov "coca cola svet". A bio je negde oko 60-tak godina,... i jos kao on ce platiti coca colu u decembru,... ma daj???? zivot mu je protekao u bugarskoj kao bio je ucitelj. Mastao je da vidi svet da putuje a bio je pod soc.realizmom pod stenicama/rusima,...Coca cola mu je ikona ona mu daje snagu,.. pricao je o njoj kao da mu je prva neuzvracena ljubav. Govorio je eto sada mogu da putujem nema vise onih rusa,... ali sam sada star i bolestan od prostate sav se vucem dok hodam,...a i renta mala,... Kako sam mu kupio pice hteo je da mi pokaze neke stvari u gradu,...vidis tamo ka stanici tamo se mozes dobro dzabaka obuci,.. stvarno je bilo dobrih stvari,..nekoliko godina kasnije sam ovde video na buvljacima da te crne dzakove iz karitasa tamo kupuju na dzak a ovde rasprodaju na komad na buvljacima i to tako guzva kad navale gospodje samo vidis kako prevrcu a od nazad ispasane golih ledja vidis im gace i ruke ko nojevi,.. a dobrih marki krpica ima,.. Posle sat vremena kaze vreme je za klopu i pokuca na jedna stara drvena vrata sa kojih se ljustila farba,.. otvorila je jedna zena ko da je iz crkve i pokazala unutra,... popio sam i casu vode,..kasnije mi je pokazivao ej ovde ima tvojih iz hrvatske, srbije, makedonije, bosne,.. znao je ko je u kom lokalu,.. stanu,.. ko da je radio za kgb,.... Govorio je stalno sporije ne mogu tako brzo da hodam,.. Na rastanku sam ga pitao sta mu ono znaci da ce mi kupiti coca colu u decembru??? A on onako polako kao da se pravda ,...da, da u decembru onda imam para,... idem sa popom oko bozica i u crkvi skupljam sa sesirom pare,... !!! Ali bugar ti si ortodoks ti si pravoslavac a ovo je katolicka zemlja i katolicke crkve! Pa da znam ali kakve to veze ima.-rece/ snuzdeno i sav se nekako skupio i tek tada sam video kako je star,.... A ispod stena ispod tvrdjave bila je neka predstava u Konzert sali i u pauzi je mnogo finih odela izaslo na trg pili su sekt,.. zene u crnom sa izrezima a bela tela sve nekako mrsave,... a okolo obezbedjenje,.. mnogo zvanica sa plemickim titulama ,.. Princa Carlsa sam video te veceri kako posle predstave tj. otvaranja Mozart festivala onako bled mrsavkast ispresovan kao da je neki stari plakat stoji ceka limuzinu i okupljenoj masi iza kanapom ogradjene druge strane puta ,.. usporeno mahnu dvaputa i seda u svoju limuzinu i odlazi,...bio je pocetak leta,...

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 11:08 pm

SALZBURG, 94447006oc7
tu u uglu i hladovini Altemarkt-a jedna devojka je ceo dan sedela u staklenoj kuci. Znatizeljni turisti su gledali i fotkali njen danovnik,.... Malo dalje na postolju od neke drvene kutije srebrno obojene stojao je mladic obucen u dugacko platno sa sminkom na licu i perikom,.. Zeeeeeeeeeeemoooooooo imas "ladnu pivuu??? rece mladic kip. Jebga video da nosim karton sa sest malih zelenih goesser-a,...Napravim jos korak okrenem se i kazem mu: Na radnom si mestu!,..a vidim imas u sesiru dosta metal gelda,.. a od mene se grebes za pivu!,.... Ma, pauza viknu i skoci sa svog postolja,... Sedeli smo na klupi u hladu pored staklene kucice sa devojkom,... Trinkali smo prvi, drugi treci zeleni beer,..Kao i svaki dokoni kad se cuga pricali smo o zenskama,.. Mladic Kip stoji na ulici na svom mestu i glumata razlicite figure licnosti,..Obicno je neki veseljak nasminkanog veselog lica i stoji kao spomenik,... Ponekad kad neki japanci, ameri,.. ubace kog metalca on se pomeri kao robot otpozdravi ukocenih ruku i saka i napravi blagi poklon isto kad se fotkaju s njim,..Imao je treniran dnevni osmeh za svet oko sebe a u njemu,.. Odrastao je u jugi u bosni dete mesovitog braka,.. jednog dana sve se raspalo i taj brak i njegova porodica i on sad luta EU trazeci nesto samo njemu znano,... A imao je sretno detinjstvo,...Ne razmislja o porodici domu,...nema uspomena ,.. sav je samo danas,.. Zbooooogoom zemoo,.. do nekog drugog puta,...rukovali smo se kao da ce mo se videti sutra,.. Ne znam mozda sam ga i video u nekom drugom gradu nekom drugom centru grada ali stvarno ne znam jednom sam pomislio da sam prepoznao oci ali nisam bio siguran hteo sam da se javim a tip je samo rekao: Wie, bitte??? A toliko ima mladica i devojaka kipova/spomenika da nisam siguran vise,...

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 11:13 pm

Na Franz-Josef-Kai malo nizvodno ispod Makarsteg-a a sa pogledom preko na Marionetten Theater nalazi se jedan Kesten jedan u nizu Kestenova,..tu gde se biciklisticka staza maltene spaja sa Kejom gde je i mali parking,..Ali nije to obican Kesten on zna nesto o jednom Valentinovu o jednoj Hauptbahnhof.

A bila je zima pod snegom i trebalo je biti minus 13 C ...

Jedan obican ponedeljak i Mirabel Schloss a kroz Mirabellgarten.
Andjeo od drveta i jedan mali obican katanac sa inicijalima.
Mramorna dvorana u kojoj se sklapaju gradjanski brakovi, svecano stepeniste sa andjelima gde se barok spaja sa rokokoom.

Samo tog ponedeljka se nije culo ono nase: " Tu sam!" Samo zbog mog inata.
Samo sam pomislio nismo se vozili ni Festung bahn-om do HohenSalzburga. Nismo se culi kako jedno drugom vicemo kroz sneg iznad grada samo:" Volim te,.." Nismo se ni grudvali ni valjali po snegu.
Cak nisam ni stigao da vidim sta je trebalo da se daje u Kino tog dana.
Nismo stigli ni da se dogovorimo sta cemo tog dana jesti a znali smo da necemo nista iz Mc Donadlsa kao ni iz Nordensee. Ne secam se ni da sam je pitao da li voli kuvano vino?
A znam da sam joj obecao da cu je voditi na meni lepa mesta a znam i da me je zaprosila.
Salzach nije Dunav. Salzach nema peska na obali kao novosadski Strand. Ali idem uzvodno Dunavom Wien je blizu Salzburga ali ne u ponedeljak. Samo ne u ponedeljak ne volim nedelju u Wien.

A sanjam i dalje Salzburg i jedno:" Tu sam!"
Cekam neki drugi ponedeljak mozda i bez snega na peronu HBahnhofa njen osmeh!
Da li ce me prepoznati?

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeČet Feb 19, 2009 2:18 am

Zimska carolija traje i u uspavanom februaru. Vozom od Wien do Salzburga treba nesto manje od tri sata.

Zeljeznicka stanica je obicna ali zato se Westbahnhof u Wien renovirao. Gradskim busom od zeljeznicke stanice do prve buske stanice preko Salzacha treba ni 10minuta. Pomalo je smesno sto u busu ne primaju one metalce manje od 10euro centi! Nikako one od 1, 2 i 5 centi da uzmu jos te zezaju da li su to Weichnachten geld!

U dzepu od jakne mi je jedan mali drveni Angel u drvorezu koji mi je postao srecko nesto kao da me cuva na putovanjima. Kad mi promrznu prsti samo uvucem ruku u taj dzep i stavim ga u stisnutu saku. Taj Angel me podseca na nju i nikad ne znam da li ima osmeh ili tugu na usnama?
A ne spava mi se nocas. Znam da cu videti ponovo svoj grad iz bajke. Znam da cu opet u njemu biti sam.
Ali eto idem, ma idem malo da gnjavim u Magistrat sluzbenike i da vidim tj. da fotografisem jedan san.
A voleo bi da mi izdrze baterije u foto aparatu. Juce sam se bas smrzao na klizanju u Wien. Padao je sneg a i malo je duvao vetar koji je sirio miris kuvanog vina i Punscha. Nisam mogao da odolim popio sam jedan vruci punsch koji me je samo za tren zagrejao i malo uspavao. Ali pola sata setnje posle klizanja i eto ponoc.
A namerno nisam hteo da gledam u red voznje kada imam voz za Salzburg. Jednostavno cu otici pre podne na stanicu i kupiti kartu za prvi voz ka Salzburgu.
Jedva cekam da vidim svu onu prirodu prema gradu iz mojih snova koja ce biti pored sina koja je isto doprinela tom snu.
A nisam jos nikad bio u Salzburgu u Februaru. Interesuje me da li su jos one male romanticne prodavnice po pasazima tamo i da li u njima jos uvek prodaju u jednom tokom cele godine ukrase za bozicne jelke a u drugoj za uskrs,...da li je tamo i prodavnica sa susenim cvecem,...
Uplatio sam danas i kredit za Handy i odusevio sam se vazi do 2015. Valjda cu uspeti do tada da ga potrosim na jednu malu slatku koja je rekla da ce se ugojiti zbog mene koliko jede pored kompa dok me ceka. Da taj kredit mi vazi/Gultig bis 01.12.2015. samo da mi poslaje koji sms kad vec ne dize slusalicu ta slatka mala sa kojom cu jednoga dana setati uz Salzach i kojoj cu pokloniti malog drvenog Angela koji mi je grejao prste ovoga Februara po hladnoj Austriji,..

internetcafe i 0.13 euro i jos samo jedan minut,...
a volim je....

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 9:27 am

SALZBURG, Picture2797
vozom od Wien do Salzburga se putuje oko tri sata preko St. Valentin-a,..
I Linz-a.
SALZBURG, Picture2803

i uz malo kasnjenje,..Stiegl Expresom a nije lose Stiegl pivo pa jos u Salzburgu
SALZBURG, Picture2806

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 9:35 am

SALZBURG, Picture2808
sneg i vrhovi u daljini a sve uz suncan dan u toplom kupeu su me uspavljivali...

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..


Poslednji izmenio DONAU dana Ned Feb 22, 2009 10:22 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 9:38 am

SALZBURG, Picture2811
Od zelejeznicke stanice prema reci Salzach nalazi se Schloss Mirabell,
SALZBURG, Picture2813

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 9:48 am

SALZBURG, Picture2591

SALZBURG, Picture2573
U Mermernoj sali se priredjuju gradjanska vencanja a tu su i kancelarije gradonacelnika.

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 9:54 am

SALZBURG, Picture2582

Koliko su samo Angeli sa zidova videli vencanja u ovoj sali,..a verovatno jos nikad nisu videli umesto verenickog prstena jednog Angela od drveta,..

A eto samo nekoliko dana posle Valentinova je ipak dobila svog Angela u Salzburgu,...

SALZBURG, Picture2590

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..


Poslednji izmenio DONAU dana Ned Feb 22, 2009 10:21 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 10:01 am

SALZBURG, Picture2583 SALZBURG, Picture2584
ujutro u 9h jos nema turista,..hodnicima se cuju samo koraci gradskih sluzbenika

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 10:10 am

SALZBURG, Picture2594

sala pored Mermerne odise toplinom jedne stare pecke,
SALZBURG, Picture2593

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 10:19 am

SALZBURG, Picture2815
pogled na Hohen Salzburg kroz Mirabell Garten suncanog februarskog dana
SALZBURG, Picture2814
Mirabell Garten je zimi uspavana kao i patuljci prekriveni snegom

SALZBURG, Picture2817
super lepak se nije pokazao kao idealno resenje da bi se Angeo zalepio za,...prsti su mi bili sve ispucali od tog lepka

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 10:34 am

SALZBURG, Picture2820

motiv u drvorezu sa ulaznih vrata Schloss-a Mirabell iz pravca Garten-a

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 10:38 am

SALZBURG, Picture2824
Mozart Steg uzvodno Salzach-om
SALZBURG, Picture2823

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..


Poslednji izmenio DONAU dana Ned Feb 22, 2009 10:48 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
Sponsored content





SALZBURG, Empty
PočaljiNaslov: Re: SALZBURG,   SALZBURG, Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
SALZBURG,
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: LIFESTYLE :: TURIZAM-
Skoči na: