PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» Online casovi madjarskog jezika
Knjiga, nedelja,... Icon_minitimeDanas u 2:39 am od usluzni

» Anakonda Security Sombor
Knjiga, nedelja,... Icon_minitimeDanas u 2:38 am od usluzni

» Potrebna devojka za rad u cvecari sa iskustvom u trgovini
Knjiga, nedelja,... Icon_minitimeDanas u 2:31 am od usluzni

» Potrebni kuvari, pomocni radnici u kuhinji, devojke za serviranje sladoleda i kolača
Knjiga, nedelja,... Icon_minitimeDanas u 2:30 am od usluzni

» Online Pozivnice CountDown
Knjiga, nedelja,... Icon_minitimeSub Maj 04, 2024 10:11 am od oglasise

» Mercedes vito 109 cdi 2005
Knjiga, nedelja,... Icon_minitimePet Maj 03, 2024 10:04 am od oglasise

» Na prodaju placevi KO Čortanovci
Knjiga, nedelja,... Icon_minitimePet Maj 03, 2024 8:37 am od oglasise

» Nedovršena vikendica KO Čortanovci
Knjiga, nedelja,... Icon_minitimeČet Maj 02, 2024 8:23 pm od oglasise

» Prodajem vikendicu, Čortanovci
Knjiga, nedelja,... Icon_minitimeČet Maj 02, 2024 7:29 pm od oglasise

Naj bolji poslanici
Sirijus
Knjiga, nedelja,... Vote_lcapKnjiga, nedelja,... Voting_barKnjiga, nedelja,... Vote_rcap 
Nina
Knjiga, nedelja,... Vote_lcapKnjiga, nedelja,... Voting_barKnjiga, nedelja,... Vote_rcap 
Rin Tin Tin
Knjiga, nedelja,... Vote_lcapKnjiga, nedelja,... Voting_barKnjiga, nedelja,... Vote_rcap 
anja_x
Knjiga, nedelja,... Vote_lcapKnjiga, nedelja,... Voting_barKnjiga, nedelja,... Vote_rcap 
SAN-ANA
Knjiga, nedelja,... Vote_lcapKnjiga, nedelja,... Voting_barKnjiga, nedelja,... Vote_rcap 
Beba
Knjiga, nedelja,... Vote_lcapKnjiga, nedelja,... Voting_barKnjiga, nedelja,... Vote_rcap 
DONAU
Knjiga, nedelja,... Vote_lcapKnjiga, nedelja,... Voting_barKnjiga, nedelja,... Vote_rcap 
grujica
Knjiga, nedelja,... Vote_lcapKnjiga, nedelja,... Voting_barKnjiga, nedelja,... Vote_rcap 
vasko
Knjiga, nedelja,... Vote_lcapKnjiga, nedelja,... Voting_barKnjiga, nedelja,... Vote_rcap 
usluzni
Knjiga, nedelja,... Vote_lcapKnjiga, nedelja,... Voting_barKnjiga, nedelja,... Vote_rcap 
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53926 članaka u 3338 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 Knjiga, nedelja,...

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

Knjiga, nedelja,... Empty
PočaljiNaslov: Knjiga, nedelja,...   Knjiga, nedelja,... Icon_minitimePet Apr 03, 2009 7:03 pm

"Ljudi iz citavog sveta su vec prosli kroz ovo selo, sine-rece otac. Dolaze u potrazi za novim stvarima ali ostaju isti. Odlaze do brega da upoznaju zamak i zakljucuju da je proslost bila bolja od sadasnjosti. Imaju plavu kosu ili tamnu put ali isti su kao i ljudi iz naseg sela.
ali ja ne poznajem zamkove u zemljama odakle su oni dosli-odgovori decak.
Ti ljudi, kada upoznaju nasa polja i nase zene kazu da bi voleli da ovde zive zauvek-nastavio je otac.
Hocu da upoznam zene iz zemalja odakle oni dolaze-rece decak. Jer oni nikada ne ostaju ovde...."

Vikend je tek poceo culi smo se preko mobilnog. Odmah mi je sve rekla o sebi cak mi je i preporucila omiljene pisce. Obecao sam da cu procitati ,.bar nesto..
A sutra je bila nedelja i dok su deca bila na pozorisnoj predstavi pogledom sam uz kafu trazio njene knjige na policama knjizare koja bas nedeljom radi.

Rekao sam joj da godinama nisam procitao nijednu knjigu nije me bilo sramota nego jednostavno nije mi se citalo.

Urim i Tumin, gorski kristali, obicni kamencici znakovi ili ne,.. a idu u paru

Zivot u zelji da se san ostvari je mozda ono sto pokrece svaki dan sa osmehom?

A ne znam zasto knjigu citam bas polako stranicu po stranicu ne preskacem nijedan opis.
A mladic iz knjige nije godinu dana spomenuo nijednom trgovcevu cerku a radovao joj se i cekao je godinu dana jos kad je pastir bio da je vidi drugi put al eto,..prosla godina a nema ni ovce ni debelu knjigu pod glavom ni poznat put a nije hteo da zivi zivot prodavca kokica ni pastira izabrao je pustinju.

SRECA ili SLUCAJNOST?

Ovce,
kristal,
pustinja,

trgovceva cerka,
prodavac kokica,
jedan stari kralj,

Samo dva sata brodom i izgubis ili dobijes mnogo a ostajes sam sa sobom.

Stigao sam samo do pola knjige, do pola price ali prodavnica kristala na brdu i zelja jednog trgovca i put jednog pastira a sve kroz caj od nane u kristalnim casama ali na brdu.

Prica o jednom obicnom putu o zelji da se vide piramide njihovi vrhovi ma sta znacili....ali da li je mozda i ljubav prema jednoj zeni tu negde skrivena?

Da li je sve samo u pozitivnom razmisljanju?

Da li je tesko podeliti procitanu ili do pola procitanu knjigu sa nekim?

Da li ima dana kada vam se uopste ne prica sa nekim ko vam je drag?

Da li tisina otkucanih reci moze da zameni dijalog?

Da li je obican dan isti oboma koji citaju jednu knjigu a zele da upoznaju onog drugog bas kroz pricu jednog Koelja?

Ljubav i knjiga?

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
anja_x
Panonski admiral
Panonski admiral
anja_x


Broj poruka : 1956
Godina : 50
Datum upisa : 23.12.2008

Knjiga, nedelja,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjiga, nedelja,...   Knjiga, nedelja,... Icon_minitimePet Apr 03, 2009 9:56 pm

Da li je obican dan isti oboma koji citaju jednu knjigu a zele da upoznaju onog drugog bas kroz pricu jednog Koelja?
Obican dan je obican dan, Koeljo je samo jedan i jedinstveno neverovatan.........a upoznati onog drugog mozes uvek kroz stvari koje on voli, u tvom slucaju ako taj neko voli da cita, "ono sto cita "govori dosta o njemu....i upoznaces ga...
Nazad na vrh Ići dole
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

Knjiga, nedelja,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjiga, nedelja,...   Knjiga, nedelja,... Icon_minitimePet Apr 03, 2009 10:25 pm

ali meni je i povratak citanju tudjih misli nesto novo posle niza godina.
" Ne odustaj nikad od svojih snova." govorio je stari kralj. "Prati znakove."

a mladic je naucio kroz zivot: " Jezik entuzijazma, stvari ucinjenih s ljubavlju i voljom u potrazi za necim sto se zeli i u sta se veruje."

A knjiga ta prica o mladicu je tako rasirenih redova a nema ni 160 stranica a ne zurim kroz redove. Nekako pesak te pustinje i vetar u najavi mozda posle oaze i odmora karavana se nesto i dogodi...

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
anja_x
Panonski admiral
Panonski admiral
anja_x


Broj poruka : 1956
Godina : 50
Datum upisa : 23.12.2008

Knjiga, nedelja,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjiga, nedelja,...   Knjiga, nedelja,... Icon_minitimePet Apr 03, 2009 10:45 pm

Mnogo toga zavisi od nas, od trenutka, vremena, onoga sta trazimo i onoga sto u knjizi pronalazimo. Kada ih ponovo uzmemo u nekom drugom vremenu sa nekim drugim mislima i zeljma, otkrivamo nove vrednosti, novu sustinu...
I sigurna sam da su zaista cudne sile koje nas vode do toga da procitamo odredjenu knjigu i u njoj nadjemo odgovore cak i na pitanja koja nismo ni znali da postavimo...
Nazad na vrh Ići dole
stryker
Panonski kapetan
Panonski kapetan
stryker


Broj poruka : 395
Godina : 39
Ort : Veliko Orasje
Datum upisa : 10.05.2008

Knjiga, nedelja,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjiga, nedelja,...   Knjiga, nedelja,... Icon_minitimePet Apr 03, 2009 11:42 pm

tu se potpuno slazem mada ja obozavam da citam

_________________
Knjiga, nedelja,... Cooltext77293922
Nazad na vrh Ići dole
http://www.freewebs.com/lovackipsi
anja_x
Panonski admiral
Panonski admiral
anja_x


Broj poruka : 1956
Godina : 50
Datum upisa : 23.12.2008

Knjiga, nedelja,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjiga, nedelja,...   Knjiga, nedelja,... Icon_minitimeNed Apr 05, 2009 7:22 pm

"Jedanaest minuta"..Paulo Koeljo


-"Onaj koji je sposoban da oseca, zna da je moguce uzivati cak i pre nego sto dotakne dragu osobu.Reci, pogledi...sve to sadrzi tajnu plesa"..........
-"Najaca ljubav jeste ona, koja moze pokazati svoju slabost"..
Nazad na vrh Ići dole
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

Knjiga, nedelja,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjiga, nedelja,...   Knjiga, nedelja,... Icon_minitimeNed Apr 05, 2009 10:03 pm

Dok sam citao njenu knjigu, pomislio sam samo na kisu koja bi zaustavila pesak? A Vetar bi kisu raznosio peskom.
Kisa bi bila radost a mozda bi se izgubila kroz pesak? Da li je sve u VETRU?



..............................................

"Ne razumem tvoje reci."-rece pustinja.
Onda shvati da me na nekom mestu, na tvom pesku, ceka jedna zena. I zbog toga, moram da se pretvorim u VETAR.

Pustinja je pocutala nekoliko trenutaka.
- Dajem ti svoj pesak da bi vetar po njemu moga da dune...


A mozda je mladic ubedio i Sunce i Vetar da ne poznaju ljubav?

" Jer ljubav ne znaci biti nepomican kao pustinja, niti lutati svetom kao vetar, niti posmatrati sve iz daleka kao Sunce...



procitao sam knjigu izmedju dve nedelje.


..................................

NE,cuo je kako govori vetar: " Da sam ti sve ispricao, ti ne bi video Piramide. Zar nisu lepe?


Sunce,
Vetar,
Pesak,

a Vetar je donosio i njen OSMEH..

i on rece dolazim.....

_________________
opet noc
kroz dan,..
sa snegom
i peskom

i snegom
kroz noc

i opet
dan
sa peskom,..
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
Nina
Panonski admiral
Panonski admiral
Nina


Broj poruka : 10407
Datum upisa : 19.06.2008

Knjiga, nedelja,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjiga, nedelja,...   Knjiga, nedelja,... Icon_minitimeSub Apr 18, 2009 7:57 pm

"Onaj ko je mudar,mudar je samo zato što voli.A ko je budala,taj je budala upravo zato što umišlja da može da shvati ljubav."

"Ljubav je puna zamki.Kad hoće da se pokaže,otkrije samo svoju svetlost,a ne dopušta nam da nazremo senke koje ta svetlost izaziva."

Paulo Koeljo:Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala.
Nazad na vrh Ići dole
anja_x
Panonski admiral
Panonski admiral
anja_x


Broj poruka : 1956
Godina : 50
Datum upisa : 23.12.2008

Knjiga, nedelja,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjiga, nedelja,...   Knjiga, nedelja,... Icon_minitimePon Apr 20, 2009 12:44 pm

"Unapred sam znala odgovore na sva svoja ne postavljena pitanja"
_________________________________
Vedrana Rudan
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Knjiga, nedelja,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Knjiga, nedelja,...   Knjiga, nedelja,... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Knjiga, nedelja,...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KAFANICA kod PANONSKOG MORNARA,..
» Krvava nedelja
» Knjiga ili film ?
» Omiljena knjiga?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: LJUBAV JE OKO NAS :: LJUBAV-
Skoči na: