PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» Online casovi madjarskog jezika
Cirilica ili latinica Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:39 am od usluzni

» Anakonda Security Sombor
Cirilica ili latinica Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:38 am od usluzni

» Potrebna devojka za rad u cvecari sa iskustvom u trgovini
Cirilica ili latinica Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:31 am od usluzni

» Potrebni kuvari, pomocni radnici u kuhinji, devojke za serviranje sladoleda i kolača
Cirilica ili latinica Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:30 am od usluzni

» Online Pozivnice CountDown
Cirilica ili latinica Icon_minitimeSub Maj 04, 2024 10:11 am od oglasise

» Mercedes vito 109 cdi 2005
Cirilica ili latinica Icon_minitimePet Maj 03, 2024 10:04 am od oglasise

» Na prodaju placevi KO Čortanovci
Cirilica ili latinica Icon_minitimePet Maj 03, 2024 8:37 am od oglasise

» Nedovršena vikendica KO Čortanovci
Cirilica ili latinica Icon_minitimeČet Maj 02, 2024 8:23 pm od oglasise

» Prodajem vikendicu, Čortanovci
Cirilica ili latinica Icon_minitimeČet Maj 02, 2024 7:29 pm od oglasise

Naj bolji poslanici
Sirijus
Cirilica ili latinica Vote_lcapCirilica ili latinica Voting_barCirilica ili latinica Vote_rcap 
Nina
Cirilica ili latinica Vote_lcapCirilica ili latinica Voting_barCirilica ili latinica Vote_rcap 
Rin Tin Tin
Cirilica ili latinica Vote_lcapCirilica ili latinica Voting_barCirilica ili latinica Vote_rcap 
anja_x
Cirilica ili latinica Vote_lcapCirilica ili latinica Voting_barCirilica ili latinica Vote_rcap 
SAN-ANA
Cirilica ili latinica Vote_lcapCirilica ili latinica Voting_barCirilica ili latinica Vote_rcap 
Beba
Cirilica ili latinica Vote_lcapCirilica ili latinica Voting_barCirilica ili latinica Vote_rcap 
DONAU
Cirilica ili latinica Vote_lcapCirilica ili latinica Voting_barCirilica ili latinica Vote_rcap 
grujica
Cirilica ili latinica Vote_lcapCirilica ili latinica Voting_barCirilica ili latinica Vote_rcap 
vasko
Cirilica ili latinica Vote_lcapCirilica ili latinica Voting_barCirilica ili latinica Vote_rcap 
usluzni
Cirilica ili latinica Vote_lcapCirilica ili latinica Voting_barCirilica ili latinica Vote_rcap 
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53926 članaka u 3338 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 12 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 12 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 Cirilica ili latinica

Ići dole 
+18
Nina
Zvrk
Nerona
Jana Zr
boginjaljubavi
Admin
Dama Herc
DONAU
zillertal
Yuga
Rammstein84
SAN-ANA
sampinjon
sleepy
zMaja
Rey Scorpion
diskus
Rin Tin Tin
22 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimeSre Maj 07, 2008 9:25 am

Koje pismo uglavnom koristite u svakodnevnom zivotu ? Zbog cega је to tako i da li mislite da smo mi u Srbiji u prednosti zbog toga sto koristimo malo jedno,pa malo drugo...
Nazad na vrh Ići dole
diskus
Panonski mornar
Panonski mornar
diskus


Broj poruka : 281
Godina : 45
Datum upisa : 04.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimeSre Maj 07, 2008 4:50 pm

Ja pretezno koristim latinicu. Nekako sam navikao na nju. Ali s vremena na vreme se prebacim . Mislim da bi trebali da koristimo svi mi cirilicu jer je ona naze zvanicno pismo.
Nazad na vrh Ići dole
Rey Scorpion
Zasluzni clan
Zasluzni clan
Rey Scorpion


Broj poruka : 194
Godina : 28
Ort : Vrsac!!!
Datum upisa : 06.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimeSre Maj 07, 2008 8:23 pm

Ako je u pitanju stampano, onda je Latinica, a ako pisano Cirilica!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.klinci.darkbb.com
zMaja
Novi clan
Novi clan
zMaja


Broj poruka : 35
Godina : 33
Datum upisa : 04.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimeČet Maj 08, 2008 1:17 am

Hmmm... Do pre 4 meseca sam bila patriota, a onda sma resila da polako predjem u poliglote... Tako da, ma koliko ja forsirala cirilicu, bolja mi je latinica... Iako 90% stvari u skoli pisemo cirilicnim pismom, latinica je zakon...
Nazad na vrh Ići dole
sleepy
Panonski kapetan
Panonski kapetan
sleepy


Broj poruka : 308
Godina : 39
Ort : bidzi pashalook
Datum upisa : 08.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimeČet Maj 08, 2008 12:05 pm

latinicu...dosta stvari citam na engleskom...tako da sam se jednostavno navikao na latinicu
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mmaserbia.com
sampinjon
Novi clan
Novi clan



Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimeČet Maj 08, 2008 4:30 pm

Zavisi...
Ako popunjavam formular napisan latinicom, pišem latinicu. Ako rešavam ukrštene reči napisane ćirilicom pišem ćirilicu. Ako nešto sam pišem, to je onda ćirilica.
Na računaru mi je (kao što vidite) podešena latinica.
Nazad na vrh Ići dole
SAN-ANA
Panonski admiral
Panonski admiral
SAN-ANA


Broj poruka : 1724
Godina : 43
Ort : pancevo
Datum upisa : 08.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimePet Maj 09, 2008 3:28 am

latinicu koristim jer mi je mnogo lakse osim kada moram nesto da popunjavam ili sam obavezna da pisem cirilicu
Nazad na vrh Ići dole
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimeSre Maj 14, 2008 9:45 pm

Latinica Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Rammstein84
Zasluzni clan
Zasluzni clan
Rammstein84


Broj poruka : 199
Godina : 40
Datum upisa : 04.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimeSre Maj 14, 2008 11:38 pm

Latinicu,nekako mi vise lezi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sombiservis.webs.com
Yuga
Panonski admiral
Panonski admiral
Yuga


Broj poruka : 545
Godina : 64
Ort : Bela Crkva-Kotez BG
Datum upisa : 04.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimeČet Maj 15, 2008 2:58 pm

Ja i jedno i drugo bez problema,stara skola prdah
Bio sam i u Americi tamo iz inata sam se potpisivao cirilicno nesvest
em ne mogu da falsifikuju em neznaju da procitaju smejanjejako
Ali Latinica je nuzno zlo koje moramo nauciti ako hocemo u svet okay

_________________
Ko jamu drugom kopa......
Nazad na vrh Ići dole
zillertal
Clan
Clan
zillertal


Broj poruka : 59
Godina : 74
Datum upisa : 17.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimeSub Maj 17, 2008 12:10 pm

Najvise pisem latinicom zbog struke, gde se koristi latinski jezik, ali pisem i cirilicu i rusku cirilicu, i goticu /kada zelim da sacuvam tajnost napisanog, zamislite: srpski - goticom, ha, ha!/. Naravno, posle ovih prokletih ratova koji su unistili zemlju u kojoj sam provela mladost i razocarenja u jedan narod koji nikako da se otrezni i pogleda istini u oci, cirilicu izbegavam. Na silu nam je uvode, zar nije smesno procitati ime leka cirilicom? Ili u zdravstvenoj knjizici englesko ime firme napisano cirilicom? nesvest
Nazad na vrh Ići dole
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimeSub Maj 17, 2008 12:17 pm

U potpunosti se slazem sa tobom.Ta cirilica nas samo unazadjuje not okay
Nazad na vrh Ići dole
diskus
Panonski mornar
Panonski mornar
diskus


Broj poruka : 281
Godina : 45
Datum upisa : 04.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimeSub Maj 17, 2008 4:58 pm

To je u redu sto kazete . Ipak se u svetu koristi latinica a takoce bi i mi trebali da radimo tako. Ali imak moje misljenje je da cirilica pokazuje neku kulturu naseg naroda. Ako bi smo zaboravili na nju onda nebi imali potrebe u opste da spominjemo i Vuka Karadzica. Jednostavno ona za nas ne bi bila nista kada bi smo je se odrekli. Ipak sam za to da ostane cirilica. Sta mislite onda sta bi i nasa braca Rusi trebali da urade?
Nazad na vrh Ići dole
DONAU
Panonski admiral
Panonski admiral
DONAU


Broj poruka : 873
Godina : 54
Ort : DUNAV-NS-DONAU
Datum upisa : 12.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimeNed Maj 18, 2008 10:07 pm

Latinicu koristim svakodnevno-stvar navike.
Nazad na vrh Ići dole
http://alt-deutsch-silberholz.blogspot.com/
Dama Herc
Clan
Clan
Dama Herc


Broj poruka : 72
Datum upisa : 24.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimePon Maj 26, 2008 1:12 am

diskofish ::
To je u redu sto kazete . Ipak se u svetu koristi latinica a takoce bi i mi trebali da radimo tako. Ali imak moje misljenje je da cirilica pokazuje neku kulturu naseg naroda. Ako bi smo zaboravili na nju onda nebi imali potrebe u opste da spominjemo i Vuka Karadzica. Jednostavno ona za nas ne bi bila nista kada bi smo je se odrekli. Ipak sam za to da ostane cirilica. Sta mislite onda sta bi i nasa braca Rusi trebali da urade?

Jedino se sa tobom slazem!
Ja koistim latinicu jer je tako danas sve podeseno. A iz inata sam pocela opet da se potpisujem cirilicom. Sta mislite kada bi Grci i Rusi sve prebacili na cirilicu kao mi glupani. Mislimo da ce nas neko tako vise postovati, malo sutra. Svi su fascinirani kada odu uzemlju koja ima posebnu kulturu i obelezja . Pa zar se ne divimo Egipatskim hijeroglifima. Arapi takodje ne odustaju od onog njihovog pisma. Najveci izum kada je pismo upitanj uje nase. Upravo zbog principa jedan glas jedno slovo. Stranci kada cuju za to ne mogu da veruju da se nijedna druga zemlja nije toga setila. A mi se stidimo ?! Nasa nacija je gomila retarda i zato nam se ceo svet i smeje i ovakve stvari nam se desavaju. Mi nista bolje nismo zasluzili.......
Nazad na vrh Ići dole
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimePon Maj 26, 2008 5:05 pm

Ja kazem da treba znati cirilicu,to je deo nase kulture,ali treba koristiti latinicu.Pogotovu bi trebalo da bude latinica sluzbeni jezik.Ako se ne varam latinica je pre rata bio sluzbeni jezik.A sada posto teramo neki inat kao i uvek, je cirilica sluzbeni jezik.Samo se bojim da se za koju godinu nevratimo na hiroglife...
Tu forsirati neku istoriju ili tradiciju je po meni glupost.Kad malo bolje pogledamo Ciril i Metodije su bili Makedonci u devetom veku, koji su malo izmenili Grcku abecedu i namestili cirilicu.A cirilica kao sto se danas pise je nastalo u Bugarskoj i namestili su je neki ucenici od Cirila i Metohije.Tako da u sustini to nije nase nego smo samo preuzeli.A Vuk Karadzic je studirao u Budimpesti, i pisanje Madjarsko je u sustini malo usavrsio i nametio Srpski pravopis pre 200 godina.
Sve je to jako davno bilo i treba ici unapred.Nemci imaju goticu a koriste latinicu,Kinezi,Japanci,Arapi i ostali prelaze na latinicu posto je to pisanje modernog vremena.Kako bi inaci Kinezi Japanci i ti istocni narodi mogli da koriste racunare?Oni imaju jedan znak za jednu rec.Kako bi onda izgledala njihova tastatura kad oni imaju preko 5000 znakova?Tako da treba da prihvatimo latinicu, ali netreba zaboraviti cirilicu...
Nazad na vrh Ići dole
Dama Herc
Clan
Clan
Dama Herc


Broj poruka : 72
Datum upisa : 24.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimePon Maj 26, 2008 5:34 pm

Rin Tin Tin ::
Ja kazem da treba znati cirilicu,to je deo nase kulture,ali treba koristiti latinicu.Pogotovu bi trebalo da bude latinica sluzbeni jezik.Ako se ne varam latinica je pre rata bio sluzbeni jezik.A sada posto teramo neki inat kao i uvek, je cirilica sluzbeni jezik.Samo se bojim da se za koju godinu nevratimo na hiroglife...
Tu forsirati neku istoriju ili tradiciju je po meni glupost.Kad malo bolje pogledamo Ciril i Metodije su bili Makedonci u devetom veku, koji su malo izmenili Grcku abecedu i namestili cirilicu.A cirilica kao sto se danas pise je nastalo u Bugarskoj i namestili su je neki ucenici od Cirila i Metohije.Tako da u sustini to nije nase nego smo samo preuzeli.A Vuk Karadzic je studirao u Budimpesti, i pisanje Madjarsko je u sustini malo usavrsio i nametio Srpski pravopis pre 200 godina.
Sve je to jako davno bilo i treba ici unapred.Nemci imaju goticu a koriste latinicu,Kinezi,Japanci,Arapi i ostali prelaze na latinicu posto je to pisanje modernog vremena.Kako bi inaci Kinezi Japanci i ti istocni narodi mogli da koriste racunare?Oni imaju jedan znak za jednu rec.Kako bi onda izgledala njihova tastatura kad oni imaju preko 5000 znakova?Tako da treba da prihvatimo latinicu, ali netreba zaboraviti cirilicu...

Da ali u stampanim medijima i na televizijama tih zemalja koje si navela se ne pise bas latinicom. Osim reklama za strane proizvode i Bilbordi. Pola Grce je ispisano njihovim tradicionalnim pismom, a reklami za restorane i neke prakticne stvri ispod Grckog imaju natpis na Engleskom zbog stranaca. Ali iako pola sveta leti tamo boravi, Grcko pismo ti bode oci na sve strane. Tako je i u Arapskim zemljama. Sto se Cirila i Metodija tice a posebno Vuka, poenta je da je sklopio pismo koje po jednostavnosti nema slicnosti ni sa jednim drugim pismom.
Nazad na vrh Ići dole
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimePon Maj 26, 2008 6:12 pm

Da to stoji, ali se trude da polako predju na latinicu.A mi smo vec imali latinicu pa smo se vratili na cirilicu.Za Grcku si isto u pravu,ali kao sto kazes Grcka slova, a cirilica je Makedonsko(oni su bili Makedonci ne Srbi).Madjarsko pismo je isto tako jednostavno, jedan glas jedno slovo, samo sto se ponekad jedno slovo sastoji od dva slova,kao kod nas na latinici dz, lj i nj.Tu je naravno u prednosti cirilica,ali po meni treba ici unapred... srce
Nazad na vrh Ići dole
Dama Herc
Clan
Clan
Dama Herc


Broj poruka : 72
Datum upisa : 24.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimePon Maj 26, 2008 9:07 pm

A gde napred? I na koji nacin te cirilica vraca u nazad?! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimePon Maj 26, 2008 9:35 pm

Izvini, i nemoj pogresno da me shvatas,cirilica mene ne vraca unazad,i svako od nas treba da zna cirilicu jer je to deo nase kulture,ali recimo ako su nam putokazi na cirilici,turisti ili nasi inostrani poslovni partneri,ce jako tesko da se snadju u nasolj zemlji.Ako je sluzbeno pismo na cirilici onda ce isto stranci imati problema sa ispunjavanjem nekih formulara,da uplate pare u banku,da posalje pismo itd.Zato i nase firme koje saradjuju sa inostranstvom koriste samo latinicu.Ima jos bezbroj razloga zasto je bolje latinica ali zasad toliko.Ah da, i iz finansijskih razloga isto,jer bi morali onda sve da stavimo i na engleskom, ali francuzi nevole engleze i nece dolaziti u nasu zemlju.Onda cemo morati sve i da postavimo i na Francuskom, pa na Nemackom, Arapskom i nema kraja.Jedan saobracajni znak kosta oko 300evra pa sad ti gledaj koliko to kosta.Plus svi dokumenti itd.
Nemoj pogresno da me shvatis, ja volim cirilicu i stvarno je jedna od najjednostavnijih i najlepsih pisanja na svetu zahvaljujuci Vuku ali mi treba da idemo u Evropu i sa svetom zato moramo da se otvorimo i predjemo na latinicu...
To je moje misljenje mada nemora da sam ja u pravu...
Nazad na vrh Ići dole
Dama Herc
Clan
Clan
Dama Herc


Broj poruka : 72
Datum upisa : 24.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimeČet Maj 29, 2008 11:44 pm

Pa ne nekazem da se komunikaciaj sa spoljnim svetom odvija na cirilici. Naravno da su znakovi i drugi detalji na latinici. Pa ni u Grckoj nisu putokazi sa onim njigovim slovima. Ali interna komunikaciaj mora malo vise da se potera ka nacionalnom. Francuz nece pricati sa tobom ako mu pricas na engleskom , nece iz principa, a jos da imaju neko originalno pismo, bilo bi sve smesno. Nemci sinhronizuju sve emisije i filmove ne zato sto je to jeftinije cak je i skuplje, vec da bi zabranili prodor stranog jezika u zemlju. Rvaju se sa Francuzima koji je najzastupljeniji jezik u Evropi posle engleskog. A sta bi radili da imaju i svoje pismo, trljali bi nam noseve sa njim Smile , a mi udovoljavamo drugima da lakse citaju. U svakoj zemlji moras da citas i govoris na odredjenom jeziku, ili se prilagodi ili se seli i z zemlje. A mi sve na latinici , da bude svima lakse ( manjinama koje nemaju cirilicu ). Nije cudo sto nas svi pregazise.
Nazad na vrh Ići dole
sleepy
Panonski kapetan
Panonski kapetan
sleepy


Broj poruka : 308
Godina : 39
Ort : bidzi pashalook
Datum upisa : 08.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimePet Maj 30, 2008 12:04 am

ne mislim da ce cirilica da nas ocuva kao narod Very Happy

a bas da se indetifikujemo sa francuzima i nemcima...los ti je primer...inace i madjari, rusi, svedjani...blab lab la...svi sinhronizuju...izuzetno stupidno

francuzi zato sto su takvi drkosi umeju da sami sebi prave probleme u diplomatiji itd...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mmaserbia.com
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimePet Maj 30, 2008 4:06 pm

@Dama Herz srce

Neznam odakle ti te informacije,ali mogu ti reci da su dosta netacne.To da su Nemci i Francuzi furali svoje to je tacno, ali to je bilo pre 20 godina.Da Francuz na ulici nerado prica Engleski i Nemacki to je relativno tacno(stariji francuzi nece pricati te jezike ni za blago, ali mladi Francuzi su vec mnogo otvoreniji i liberalniji).Za sinkronizaciju filmova u Nemackoj ti mogu reci da se to uvelo pre 40 godina,zato sto je tako lakse gledati film, a sada to nece da ukinu posto su ljudi na to navikli i stvarno je lakse gledati tako film, a i nekoliko hiljada sinkronizatora bi ostalo bez posla.
Za Francuze neznam ali Nemci imaju svoje pismo i netrljaju nam noseve sa tim.Staro Nemacko pismo je gotica (sigurno si cula za to), i nemci su je ukinuli pre 40 godina.Tako da danas sezdesetogodisnjaci znaju da pisu goticu a cetrdesetogodisnjaci ne.A osamdesetogodisnjaci znaju da citaju samo goticu.I sad te pitam dali su Nemci losi ili nekulturni narod posto su se odrekli starog pisma i presli na novo i modernije???
"U svakoj zemlji moras da citas i govoris na odredjenom jeziku, ili se prilagodi ili se seli iz zemlje." Ovo ovde je delimicni tacno, ali neka to bude latinica, jer ako udovoljimo drugima tj. drugi se osecaju dobro i mi cemo se osecati dobro.Ta zemlja odakle narodi i narodnosti odlaze (emigriraju),su lose i siromasne zemlje, a tamo gde idu tamo je dobro.Jako puno gradjana Srbije se odselilo u inostranstvo,zasto???
Jos samo nesto, nas niko nije pregazio...Da su nasi politicari pre petnaest godina bili malo pametniji sada bi mi vec davno bili u Evropi i mozda vec imali evro...Kad pogledam ko je vec u Evropu, Poljska, Ceska,Slovacka,Balticke zemlje,Madjari i Rumuni, a pre petnaest godina smo mi bili zapad za njih...
I jos nesto, ovde u Nemacku u vecini firmi se govori samo na Engleskom i tesko je naci posao ako neznas Engleski (mozes samo naci neki sklj posao)
To je to i veliki pozdrav i cmok Mahanje cmok
Nazad na vrh Ići dole
Rin Tin Tin
Panonski admiral
Panonski admiral
Rin Tin Tin


Broj poruka : 8248
Godina : 44
Ort : Melenci
Datum upisa : 26.04.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimePet Maj 30, 2008 4:26 pm

sleepy ::
ne mislim da ce cirilica da nas ocuva kao narod Very Happy

a bas da se indetifikujemo sa francuzima i nemcima...los ti je primer...inace i madjari, rusi, svedjani...blab lab la...svi sinhronizuju...izuzetno stupidno

francuzi zato sto su takvi drkosi umeju da sami sebi prave probleme u diplomatiji itd...
Potpuno si u pravu,mada kad naviknes na sinkronizovane filmove onda je ok. inace je stupidno Mahanje
Nazad na vrh Ići dole
diskus
Panonski mornar
Panonski mornar
diskus


Broj poruka : 281
Godina : 45
Datum upisa : 04.05.2008

Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitimePet Maj 30, 2008 11:20 pm

Ma ja ipak mislim da nema nista bolje nego kada citas prevod. Nekako mi je sranj... sinhronizacija.

_________________
Ono što me ne ubije ,čini me jačim.
Cirilica ili latinica Srbvij11
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Cirilica ili latinica Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Cirilica ili latinica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: DRUŠTVO :: DRUŠTVO OKO NAS-
Skoči na: