PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» Online casovi madjarskog jezika
Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:39 am od usluzni

» Anakonda Security Sombor
Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:38 am od usluzni

» Potrebna devojka za rad u cvecari sa iskustvom u trgovini
Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:31 am od usluzni

» Potrebni kuvari, pomocni radnici u kuhinji, devojke za serviranje sladoleda i kolača
Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:30 am od usluzni

» Online Pozivnice CountDown
Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 04, 2024 10:11 am od oglasise

» Mercedes vito 109 cdi 2005
Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimePet Maj 03, 2024 10:04 am od oglasise

» Na prodaju placevi KO Čortanovci
Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimePet Maj 03, 2024 8:37 am od oglasise

» Nedovršena vikendica KO Čortanovci
Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 02, 2024 8:23 pm od oglasise

» Prodajem vikendicu, Čortanovci
Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 02, 2024 7:29 pm od oglasise

Naj bolji poslanici
Sirijus
Cirilica ili latinica - Page 2 Vote_lcapCirilica ili latinica - Page 2 Voting_barCirilica ili latinica - Page 2 Vote_rcap 
Nina
Cirilica ili latinica - Page 2 Vote_lcapCirilica ili latinica - Page 2 Voting_barCirilica ili latinica - Page 2 Vote_rcap 
Rin Tin Tin
Cirilica ili latinica - Page 2 Vote_lcapCirilica ili latinica - Page 2 Voting_barCirilica ili latinica - Page 2 Vote_rcap 
anja_x
Cirilica ili latinica - Page 2 Vote_lcapCirilica ili latinica - Page 2 Voting_barCirilica ili latinica - Page 2 Vote_rcap 
SAN-ANA
Cirilica ili latinica - Page 2 Vote_lcapCirilica ili latinica - Page 2 Voting_barCirilica ili latinica - Page 2 Vote_rcap 
Beba
Cirilica ili latinica - Page 2 Vote_lcapCirilica ili latinica - Page 2 Voting_barCirilica ili latinica - Page 2 Vote_rcap 
DONAU
Cirilica ili latinica - Page 2 Vote_lcapCirilica ili latinica - Page 2 Voting_barCirilica ili latinica - Page 2 Vote_rcap 
grujica
Cirilica ili latinica - Page 2 Vote_lcapCirilica ili latinica - Page 2 Voting_barCirilica ili latinica - Page 2 Vote_rcap 
vasko
Cirilica ili latinica - Page 2 Vote_lcapCirilica ili latinica - Page 2 Voting_barCirilica ili latinica - Page 2 Vote_rcap 
usluzni
Cirilica ili latinica - Page 2 Vote_lcapCirilica ili latinica - Page 2 Voting_barCirilica ili latinica - Page 2 Vote_rcap 
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53926 članaka u 3338 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 14 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 14 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 Cirilica ili latinica

Ići dole 
+18
Nina
Zvrk
Nerona
Jana Zr
boginjaljubavi
Admin
Dama Herc
DONAU
zillertal
Yuga
Rammstein84
SAN-ANA
sampinjon
sleepy
zMaja
Rey Scorpion
diskus
Rin Tin Tin
22 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Dama Herc
Clan
Clan
Dama Herc


Broj poruka : 72
Datum upisa : 24.05.2008

Cirilica ili latinica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 31, 2008 5:39 pm

diskus ::
Ma ja ipak mislim da nema nista bolje nego kada citas prevod. Nekako mi je sranj... sinhronizacija.


Pa jeste glupo posebno filmova i serija. Jer to je nepostovanje onoh glumaca koji su radili na filmu, jer je tekst i nacin na koji ga izvode veliki deo glume. Ona sinfronizacija zvuci kao da se prdaju sa nekim umetnickim delom ?
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 335
Godina : 54
Datum upisa : 14.04.2008

Cirilica ili latinica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 01, 2008 1:06 pm

Potpuno ste u pravu u vezi sinkronizacije, ali ima i perfektnih sinkronizacija, sto je isto veliko umece i profesionalnost.U pocetku mi je bilo odvratno gledati Ramba na Nemackom, ali kad se naviknes, onda je lakse gledati film posto netreba da citas...
Da, ima i mnogo jeftinih sinkronizacija sto je stvarno nepostovanje umetnika povracka

_________________
Cirilica ili latinica - Page 2 Linie010
Administrator sajta...
Nazad na vrh Ići dole
https://panonija.forumsr.com
boginjaljubavi
Panonski admiral
Panonski admiral
boginjaljubavi


Broj poruka : 558
Ort : germany-nrw-duisburg
Datum upisa : 03.06.2008

Cirilica ili latinica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 03, 2008 5:29 pm

latinicu jer neznam cirilicu posto sam hrvatica nekad sam ju znala al sam ju zaboravila pisat a citam ju ko puz sporo
Nazad na vrh Ići dole
Jana Zr
Panonski mornar
Panonski mornar
Jana Zr


Broj poruka : 238
Datum upisa : 10.06.2008

Cirilica ili latinica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 10, 2008 10:56 pm

Pišem ćirilicom, formulare popunjavam pismom na kom su štampani (to bi trebalo da je pravilo), kucam latinicom.
Kada odgledam film, da me neko pita da li su titlovi bili ćirilični ili latinični, ne bih mogla da se setim, jer ne obraćam pažnju na to, čitam jednako oba pisma.
Ne bih volela da se ćirilica zaboravi, ipak je to naše tradicionalno pismo i treba da budemo ponosni što imamo nešto tako originalno.
Nazad na vrh Ići dole
diskus
Panonski mornar
Panonski mornar
diskus


Broj poruka : 281
Godina : 45
Datum upisa : 04.05.2008

Cirilica ili latinica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 11, 2008 12:01 am

potpuno se slazem s tobom.

_________________
Ono što me ne ubije ,čini me jačim.
Cirilica ili latinica - Page 2 Srbvij11
Nazad na vrh Ići dole
Nerona
Clan
Clan
Nerona


Broj poruka : 83
Godina : 44
Datum upisa : 17.06.2008

Cirilica ili latinica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 28, 2008 1:46 am

Latinica,lakše se piše a i lepše izgleda od ćirilice.
Nazad na vrh Ići dole
http://redrose.freeforumfree.com/
Zvrk
Novi clan
Novi clan
Zvrk


Broj poruka : 29
Datum upisa : 16.06.2008

Cirilica ili latinica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 28, 2008 4:18 pm

Ћирилица, лакше се пише а и лепше изгледа од латинице. smejanjejako
Nazad na vrh Ići dole
Nina
Panonski admiral
Panonski admiral
Nina


Broj poruka : 10407
Datum upisa : 19.06.2008

Cirilica ili latinica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 05, 2008 6:48 pm

Latinicu,nekako mi brže...
Nazad na vrh Ići dole
Sirijus
Panonski admiral
Panonski admiral
Sirijus


Broj poruka : 16475
Godina : 56
Ort : Niš
Datum upisa : 11.06.2008

Cirilica ili latinica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimePet Jan 09, 2009 9:54 pm

Mahanje U 95 posto slučajeva koristim latinicu, štampanim slovima. Kada rešavam ukrštenice, samo latinica, kada pišem svoj dnevnik, latinica, pisano. I u raznim drugim prilikama. Samo kad se potpisujem na zvaničnim dokumentimaili kad se popunjavaju neki formulari odštampani ćirilicom, podrazumeva se ćirilica, pisanim slovima. I meni je latinica nekako lakša za pisanje, mada ne bi trebalo zanemariti ćirilicu. U svakom slučaju, pravo je bogastvo je imati dva pisma.
Nazad na vrh Ići dole
ELA
Uvazeni clan
Uvazeni clan
ELA


Broj poruka : 130
Godina : 55
Datum upisa : 22.06.2008

Cirilica ili latinica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 28, 2009 10:42 pm

Potpisujem se cirilicom i uglavnom njom pisem (glupo je da spominjem da
i latinicom dobro vladam).Elem, htela sam da vam "ispricam" svoj
biser:Pre par godina smo dobili mogucnost da dobijemo neku varijantu
dozvola (mali pasos )
je l, je l te ja sam "nacionalna manjina" Cirilica ili latinica - Page 2 Kikica_turpija a moj G-din - kao:
..sto da ne- mozda nam zatreba?
Pa,
dobro hajde........prikupila dokumentaciju ali sam bila malo zabrinuta
ukoliko bude nuzno da govorim na "maternjem jeziku" (retko ko me
razume....mislim, dok ga govorim Cirilica ili latinica - Page 2 Grin )...
ali Ok.
Otisli mi, dokumenta OK, ubaci se dragi sa
srpskim i kao i ja ZBOG NJEGA isto srpski Cirilica ili latinica - Page 2 Cool.....sve OK.......
potpisujemo na kraju dokumenta i ja 'ladno :CIRILICOM.
Vuce me dragi za rukav i tiho mrmlja:" je si li ti normalna?" ........qq.....stavim gore njegov papir, moj ususkam Cirilica ili latinica - Page 2 Blush-animl izmedju (videli su preko stola da sam potpisala- kako -nije valjda bitno? Cirilica ili latinica - Page 2 Gundj ).......Isetali smo odatle ko klinci koji su ukrali cokoladu".............
Obozavam cirilicu Cirilica ili latinica - Page 2 Give_heart
Nazad na vrh Ići dole
stryker
Panonski kapetan
Panonski kapetan
stryker


Broj poruka : 395
Godina : 39
Ort : Veliko Orasje
Datum upisa : 10.05.2008

Cirilica ili latinica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 01, 2009 12:50 am

ja koristim obe stvari po potrebi mada vise volim cirilicu

_________________
Cirilica ili latinica - Page 2 Cooltext77293922
Nazad na vrh Ići dole
http://www.freewebs.com/lovackipsi
_Zana_
Novi clan
Novi clan
_Zana_


Broj poruka : 5
Datum upisa : 28.04.2012

Cirilica ili latinica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 28, 2012 8:43 am

..totalno mi je svejedno...chesto i ne primetim na kom je pismu neshto pisano..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Cirilica ili latinica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cirilica ili latinica   Cirilica ili latinica - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Cirilica ili latinica
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: DRUŠTVO :: DRUŠTVO OKO NAS-
Skoči na: