PANONSKA OAZA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» Na prodaju trosobni stanovi u Borci na mirnoj lokaciji
Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimeSub Maj 11, 2024 11:02 pm od oglasise

» Montaža i servis klima Novi Sad
Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimeSub Maj 11, 2024 8:11 am od oglasise

» Doberman stenci
Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimePet Maj 10, 2024 12:40 am od usluzni

» Frontmen Security Sombor
Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimePet Maj 10, 2024 12:38 am od usluzni

» Apartmani za domaće i strane firme Vršac i Pančevo
Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimeČet Maj 09, 2024 10:05 pm od oglasise

» Apartman “TOP TENIS”, stan na dan, Novi Sad
Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimeČet Maj 09, 2024 8:11 am od oglasise

» Apartman SM, Novi Sad, stan na dan
Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimeČet Maj 09, 2024 7:44 am od oglasise

» Online casovi madjarskog jezika
Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:39 am od usluzni

» Anakonda Security Sombor
Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimePon Maj 06, 2024 2:38 am od usluzni

Naj bolji poslanici
Sirijus
Omiljeni odlomci iz knjiga Vote_lcapOmiljeni odlomci iz knjiga Voting_barOmiljeni odlomci iz knjiga Vote_rcap 
Nina
Omiljeni odlomci iz knjiga Vote_lcapOmiljeni odlomci iz knjiga Voting_barOmiljeni odlomci iz knjiga Vote_rcap 
Rin Tin Tin
Omiljeni odlomci iz knjiga Vote_lcapOmiljeni odlomci iz knjiga Voting_barOmiljeni odlomci iz knjiga Vote_rcap 
anja_x
Omiljeni odlomci iz knjiga Vote_lcapOmiljeni odlomci iz knjiga Voting_barOmiljeni odlomci iz knjiga Vote_rcap 
SAN-ANA
Omiljeni odlomci iz knjiga Vote_lcapOmiljeni odlomci iz knjiga Voting_barOmiljeni odlomci iz knjiga Vote_rcap 
Beba
Omiljeni odlomci iz knjiga Vote_lcapOmiljeni odlomci iz knjiga Voting_barOmiljeni odlomci iz knjiga Vote_rcap 
DONAU
Omiljeni odlomci iz knjiga Vote_lcapOmiljeni odlomci iz knjiga Voting_barOmiljeni odlomci iz knjiga Vote_rcap 
grujica
Omiljeni odlomci iz knjiga Vote_lcapOmiljeni odlomci iz knjiga Voting_barOmiljeni odlomci iz knjiga Vote_rcap 
vasko
Omiljeni odlomci iz knjiga Vote_lcapOmiljeni odlomci iz knjiga Voting_barOmiljeni odlomci iz knjiga Vote_rcap 
usluzni
Omiljeni odlomci iz knjiga Vote_lcapOmiljeni odlomci iz knjiga Voting_barOmiljeni odlomci iz knjiga Vote_rcap 
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Statistike
Imamo 545 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je proizvodirs

Naši korisnici su poslali ukupno 53933 članaka u 3345 teme
Ko je trenutno na forumu
Imamo 8 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 8 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 182 dana Čet Mar 17, 2011 1:57 pm

 

 Omiljeni odlomci iz knjiga

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
anja_x
Panonski admiral
Panonski admiral
anja_x


Broj poruka : 1956
Godina : 50
Datum upisa : 23.12.2008

Omiljeni odlomci iz knjiga Empty
PočaljiNaslov: Omiljeni odlomci iz knjiga   Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimeSre Jun 10, 2009 6:20 pm

Brin Dejvid......Obala beskraja

Nekoliko imena su imena mesta, Emerson ih ume izgovoriti - štaviše, imaju značenje za njega. To je nekakav napredak, ali Emerson nije budala; zna da je najverovatnije znao stotine reči pre nego što se srušio na ovaj svet i sav polomio. Ovi jahači oko njega povremeno se raspričaju, ali to su za njega samo prazni zvuci, samo nekakvo vah-vah-vah. Brbljanje. Na tren kao da uhvati značenje jedne reči ili dve; to ga samo izaziva, a ne zadovoljava.
Ponekad bujica tuđih reči zamara. On se pita - da li bi ovi narodi imali manju sklonost ka međusobnoj borbi ako bi manje pričali, a više gledali i slušali?
Na sreću, reči nisu njegov jedini projekat. Postoji i uznemirujuća bliskost muzike. Postoji još nešto: kad god zastanu da odmore konje, Priti, Sara i on počinju da crtaju geometrijske oblike na zemlji, otpočinju razne matematičke igre. To dvoje su njegovi prijatelji, on je radostan kad se oni smeju.
Ima on još jedan, dodatni prozor u svet.
Kad god može, namesti opnu reuga preko očiju, kao masku. Kroz nju vidi svet preobražen, zapljusnut dodatnim bojama, koje kao da su došle odnekud iskosa. Ni na jednom od svojih dosadašnjih putovanja nije susreo takvo stvorenje - živu vrstu koju svih šest ovdašnjih rasa uspešno koristi za očitavanje osećanja sagovornika.
Ali ako mu reug ostane predugo pred očima, Emersona počinje da boli glava. Očaravaju ga aure oko Sare, Dedingera i drugih. Ponekad boje kao da prenesu i još nešto, a ne samo emotivno stanje... ali on ne uspeva da kaže sebi tačno šta. Ne uspeva još.
Jednu istinu Emerson pamti. Taj savet, dobijen nekada od nekoga, iskočio je iz mračnog bunara njegove prošlosti, i sad mu pomaže da se dobro čuva.
Život ume da bude pun opsena.
Nazad na vrh Ići dole
anja_x
Panonski admiral
Panonski admiral
anja_x


Broj poruka : 1956
Godina : 50
Datum upisa : 23.12.2008

Omiljeni odlomci iz knjiga Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni odlomci iz knjiga   Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimeSre Jun 10, 2009 6:22 pm

Mali Princ......

Ljudi sa tvoje planete, reche mali princ, gaje pet hiljada ruzha samo u jednom vrtu... i nisu u stanju da u njima nadju ono shto trazhe...
- Nisu u stanju da nadju, odgovorih...
- A ipak ono shto trazhe, mozhe se naci u jednoj jedinoj ruzhi ili u malo vode...

- Naravno, odgovorih.
A mali princ dodade:
- Ali ochi su slepe. Treba trazhiti srcem.
Napio sam se. Disao sam duboko. Pesak u zoru ima boju meda. Bio sam srecan i zbog te boje meda.
Zashto je morala da se umesha tuga...
Nazad na vrh Ići dole
anja_x
Panonski admiral
Panonski admiral
anja_x


Broj poruka : 1956
Godina : 50
Datum upisa : 23.12.2008

Omiljeni odlomci iz knjiga Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni odlomci iz knjiga   Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimeSre Jun 10, 2009 6:23 pm

Bora Stankovic.....odlomak iz Kostane


A iz seraji i bašče, kude mlade žene i devojke oko šedrvan i na mesečini oro igrav, grneta sviri, dajre se čuje i pesma...
I toj ne pesma, već glas samo.
Mek, pun glas.
Sladak glas kao prvo devojačko milovanje i celivanje.
Pa taj glas ide, s’s mesečinu se lepi, treperi i na men’ kao melem na srce mi pada.
(Koštani): I Koštan, tuj pesmu, toj vreme da mi poješ...
A toj vreme više ne dođe.
Ete za toj ću vreme ja žalan da umrem,
s’s otvoreni oči u grob ću da legnem.
Poj „žal za mladost”...
Za moju slatku mladost,
što mi tako u ništo otide, i brgo ostavi.
Poj i vikaj gu.
Moli gu, neka mi se samo još jedanput vrne,
dođe, da gu samo još jedan put osetim,
pomirišem... Ah......
Nazad na vrh Ići dole
anja_x
Panonski admiral
Panonski admiral
anja_x


Broj poruka : 1956
Godina : 50
Datum upisa : 23.12.2008

Omiljeni odlomci iz knjiga Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni odlomci iz knjiga   Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimeSre Jun 10, 2009 6:31 pm

"Danas mi je mama umrla. Ili možda jučer, ne znam"


“Ali svi ljudi znaju da ne vrijedi živjeti. Uglavnom sam znao da je gotovo svejedno hoću li umrijeti u tridesetoj ili sedamdesetoj godini života, jer će, naravno, u oba slučaja drugi ljudi i druge žene i dalje živjeti i to na tisuće godina. Zaista, ništa nije jasnije od toga ...”

Albert Camus, Stranac

Nazad na vrh Ići dole
anja_x
Panonski admiral
Panonski admiral
anja_x


Broj poruka : 1956
Godina : 50
Datum upisa : 23.12.2008

Omiljeni odlomci iz knjiga Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni odlomci iz knjiga   Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimeSre Jun 10, 2009 6:34 pm

Srecan je ko ume da voli...........

" Sto sam bivao stariji, sve manje su me ispunjavala sitna zadovoljstva koja mi je zivot pruzao i sve jasnije sam shvatao gde treba traziti prave izvore radosti i smisla. Naucio sam da biti voljen ne znaci nista, a da je voleti sve, da je sposobnost da osecamo, ono sto daje vrednost i i lepotu nasem postojanju. Gde god bi se na zemlji pojavilo ono sto se moze nazvati srecom, bilo je satkano od emocija. Novac nije nista, moc nije nista. Mnogi imaju i jedno i drugo, a ipak su nesrecni. Lepota nije nista, video sam lepe muskarce i lepe zene koji su bili nesrecni uprkos svojoj lepoti. Ni zdravlje nije sve; svako je zdrav ko se tako oseca; bilo je bolesnika punih volje za zivotom koji su je negovali do samog kraja i bilo je zdravih koji su venuli muceni strahom od patnje.
Ali sreca je uvek bila tamo gde je neko umeo da voli i ziveo za svoja osecanja; ako ih je negovao, ako ih nije gazio i potiskivao, ona su mu donosila zadovoljstvo. Lepota ne pruza radost onome ko je poseduje, vec onome ko ume da je voli i da joj se divi..."

Herman Hese
Nazad na vrh Ići dole
Nina
Panonski admiral
Panonski admiral
Nina


Broj poruka : 10407
Datum upisa : 19.06.2008

Omiljeni odlomci iz knjiga Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni odlomci iz knjiga   Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimeČet Jun 11, 2009 12:00 pm

"Nana je rekla:Upamti to sada,i upamti dobro.Kao što igla kompasa pokazuje na sever,muškarčev prst,kad optužuje,uvek nađe neku ženu.Uvek.Dobro to upamti Marijam."

Haled Hoseini-Hiljadu čudesnih sunaca.
Nazad na vrh Ići dole
anja_x
Panonski admiral
Panonski admiral
anja_x


Broj poruka : 1956
Godina : 50
Datum upisa : 23.12.2008

Omiljeni odlomci iz knjiga Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni odlomci iz knjiga   Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimeUto Jun 16, 2009 2:08 pm

"...Svako ljudsko bice zivi svoju sopstvenu zelju:ona cini deo njegovog blaga i, iako je emocija ta koja mnogo moze da otera,obicno privlaci onoga koji je voljen.To je emocija koju je moja dusa izabrala , i toliko jaka da moze da se prosiri na sve i svakog oko mene.
Svakog dana biram istinu sa kojom cu ziveti .pokusavam da budem prakticna,efikasna, profesionalna.Ali bih volela da mogu da izaberem , uvek, zelju kao moju saputnicu .ne iz obaveze, niti da ublazim samocu svog zivljenja, vec zato sto je to lepo.Da to je vrlo lepo."
Jedanaest minuta......Koeljo
Nazad na vrh Ići dole
kontra

kontra


Broj poruka : 1
Godina : 52
Datum upisa : 08.11.2009

Omiljeni odlomci iz knjiga Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni odlomci iz knjiga   Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitimeNed Dec 06, 2009 9:17 am

"Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada
postanu deo našeg života, onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude
po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki čovek ima tačnu predstavu kako
bi trebalo da živimo svoj život.A nikad nemaju pojma kako treba da
prožive sopstveni život."


Koeljo - Alhemičar
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Omiljeni odlomci iz knjiga Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni odlomci iz knjiga   Omiljeni odlomci iz knjiga Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Omiljeni odlomci iz knjiga
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Omiljena knjiga?
» Knjiga ili film ?
» Knjiga, nedelja,...
» Online izadnja knjiga
» Smesne slike

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PANONSKA OAZA :: FORUMI :: KULTURA :: KNJIŽEVNOST-
Skoči na: